Wymiana przystawki

- co możesz zrobić bez lutnika/elektronika
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Re: Wymiana przystawki

Postautor: ksantyp » 18 maja 2010, 18:42 - wt

Ja tak czasem sobie lubie połączyc, można ciekawe brzmienie osiągnąc... jak ze starego radia...
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

cob

Postautor: cob » 18 maja 2010, 19:06 - wt

To prawda, ale takie połączenie sprawdzi się jednak tylko jako coś ciekawego załączanego przełącznikiem od czasu do czasu, a nie jako stała konfiguracja przystawki.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 18 maja 2010, 22:10 - wt

Nie używam środkowego, więc obczaję przy następnej zmianie strun w sumie. O tym nie pomyślałem. Najwyżej nie będę używał, jak nie będzie fajnie.

Awatar użytkownika
roomcajs

Postautor: roomcajs » 07 czerwca 2010, 18:27 - pn

Joł

Kupiłem w oczekiwaniu na przypływ gotówki prosty humbucker za 80 PLN z zamiarem wsadzenia go pod mostek w Squierze Bullet. Powiększyłem dziurę po singlu tak że elegancko i ładnie wszedł. Teraz pora na lutowanie.

Przetwornik posiada przewody:
czarny
czerwony
biały i zielony - fabrycznie zlutowane
czarny nr.2 w grubej izolacji.

Odlutowałem singla fabrycznego. Zgodnie z radą gościa z muzycznego potraktowałem czarny i czerwony jako sygnał. Reszta to według niego masa. Wszystko hula ale... Sygnał z humba jest tragicznie słaby. Single wyprzedzają go o kilkanaście razy. Do tego w pozycji humbucker wszystko brumi jak tradycyjny singiel.

Teraz pytanie: ocb? jaki błąd zrobiłem
Marathone GL-01 (2005 Poland)
Gibson Flying V Faded (2011 USA)
Squier Bullet Strat (2009 China)
POD Studio GX
Marshall MG 30 dfx

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 07 czerwca 2010, 18:32 - pn

Zostawiłeś biały z zielonym luźno, czy wlutowałeś do masy? One mają być zaizolowane i zostawione luźno. Najlepiej jakbyś rozrysował schemat.
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

Awatar użytkownika
roomcajs

Postautor: roomcajs » 07 czerwca 2010, 18:47 - pn

Wlutowałem do masy. W nocy rozrysuję schemat (teraz czas goni troszki), odlutuje zielony i biały, sprawdze i jak grać nie bedzie to zrobie fotki. Kurde... znowu luzowanie strun i wydzieranie tej pier***onej płytki... :(

PS to normalne że masa od pickupów jest przylutowana do obudowy przełącznika a nie potka?

edit:

Odlutowałem zielony z białym. Efekt: sygnał jeszcze mniejszy niż przedtem ale bez brumów

Schemat:

Obrazek
POD Studio GX
Marshall MG 30 dfx

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 08 czerwca 2010, 08:41 - wt

Biały i zielony to wyjście 1 cewki i wejście drugiej, maja być połączone i nieprzylutowane nigdzie.

Na zdrowy rozum, dwa czarne przewody to masa, a czerwony to sygnał, czyli dwa czarne powinny być połączone i przylutowany do potka etc, a czerwony puszczony jako sygnałowy.

Nie dostałeś instrukcji z przetwornikiem? :P

Awatar użytkownika
roomcajs

Postautor: roomcajs » 08 czerwca 2010, 16:28 - wt

Dzieki wielkie :) Zaraz się spróbuje. Instrukcji nie dostałem bo to chiński przetwornik za 80 zeta wygrzebany spod lady lokalnego sklepiku. W założeniu ma być chwilowo do czasu kupna DiMarzio Super Distortion :P

edit: Hula i to ładnie jak na szit za taką kasę :)) Mało góry więc nie siarzy na Marszałku mym, fajna leka nuta basiku do solówek i ciekawe mięsne riffy. Dużo mniej zakłóceń w porównaniu do stockowych humbów w moim Marathone`ie. Mogę więc spokojnie i powoli zbierać na DiMarzio. Jak kogoś to interesuje to mogę nagrać próbki. Generalnie wyszło dobrze, Squierek sporo zyskał jak na ten nakład finansowy. Teraz tylko osprzęt grafitowy coby się przy wajchowaniu nie rozstrajała i git. Zamienić jej nie zamienie bo gryf mi siadł jak żaden inny no może poza meksykańskim Fendkiem. Ale pewnie do czasu jak spróbuje amerkańca ale to daleka przyszłość ;)
POD Studio GX
Marshall MG 30 dfx

Awatar użytkownika
zuku

Postautor: zuku » 09 grudnia 2010, 21:53 - czw

Mam problem. Niedługo mam urodziny i chciałem sobie sprawić wymianę przystawki w moim Epi Special II na Billa Lawrence'a l-500XL. Wszystko fajnie tylko rodzice mówią, że taką sprawę należy oddać do lutnika, a w ogóle to mogę coś popsuć. Moglibyście podać mi jakieś argumenty w dyskusji z rodzicami ,że dam radę? Ewentualnie adres jakiegoś lutnika w Warszawie.
Jackson PS6T ( Ibanez V8 + SD SH-13) => Dunlop GCB-95 => CrazyTrain Beaty&Beast => Hughes&Kettner Edition Blue 60R

Awatar użytkownika
Negr0
Sponsor

Postautor: Negr0 » 09 grudnia 2010, 22:17 - czw

jak nie jesteś imbecylem to se poradzisz... nie wiem czy to przekona Twoich rodziców, w końcu troche Cie znają ^_^ ale serio to nic trudnego...po co lutnikowi zawracać dupe :P Ksantyp chyba kiedyś wrzucał filmik jak to robić, nie?
Obrazek

Wróć do „DIY”