Sprawy dla znających się na komórkach

- offtop
Awatar użytkownika
Baton

Sprawy dla znających się na komórkach

Postautor: Baton » 21 lutego 2013, 17:54 - czw

Od czasu do czasu pojawiają się pytania o telefony, więc założyłem temat, żeby było to w jednym miejscu.

No i pierwsze pytanie ode mnie. Co byście wybrali z listy:
HTC Explorer
LG Swift L5
Samsung S6500D Galaxy Mini 2 NFC
Sony ST21i Xperia Tipo

Specjalnie nic więcej nie wchodzi w rachubę bo to mogę mieć za złotówkę, ewentualnie jeśli inne propozycje to z tej samej/odrobinę wyższej półki cenowej.
Nie wymagam żadnych cudów od telefonu, chce żeby się nie ciął, dobrze się pisało, ogarniał pdfy itp. bez problemów, fajnie jeśli by też odtwarzał muzykę w niezłej jakości. Nie najgorszy aparat tez by nie zaszkodził.

reth

Re: Sprawy dla znających się na komórkach

Postautor: reth » 21 lutego 2013, 17:57 - czw

Mam u siebie L5, z tej półki cenowej jest zdecydowanie górą, lepsze parametry od Galaxy Mini 2, może i ma małą rozdzielczość (mi to z grubsza nie przeszkadza), ale to nic.

Awatar użytkownika
Rearus
Miś malinowy

Postautor: Rearus » 21 lutego 2013, 18:03 - czw

Imho, jeżeli jest taka niska rozdzielczość i LG ma do tego największy ekran to to jest kupowaty wybór.
Osobiście celowałbym w Szajsunga/Xperie, a ze względu na mały wstręt do Samsungów pewnie wybrałbym drugą opcję. Mam Neo V, nie jest to nie wiadomo jak high-endowy telefon i nigdy taki nie był, ale działa, nie psuje się i pozwala na wszystkie opcje, które Baton wymienił.*

*Mimo, że w gruncie rzeczy mowa o dwóch różnych słuchawkach, chodziło mi bardziej o fakt pewnego zaufania do Sony jeżeli chodzi o telefony, każdy który miałem spełniał swoje zadanie dopóki się nie rozpadł wiele lat później, albo nie skorzystał z przedwczesnej emerytury.
"Czekanie całe życie aż nadejdzie mesjasz aby zbawić świat to jak czekanie na właściwy klocek w Tetrisie. Nawet jeśli w końcu się pojawi, do tego czasu nazbierałeś już taki stos gówna, że i tak masz przejebane cokolwiek byś zrobił.."

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 21 lutego 2013, 18:05 - czw

Mój ojciec wziął sobie Mini2 i w porównaniu do mojego Advance bieda ;) Małe to jakieś, nic nie widać na ekranie ;) Chodzi dobrze, nie wiesza się, ale niedosyt pozostaje ;)

pees
Mój Soniak rozjebał się miesiąc po zakupię więc ;) Tylko osobiste preferencje.

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 21 lutego 2013, 18:27 - czw

Polecam stronkę do porównań :)
http://www.compare-cellphones.org/

Edit: Z tych dwóch Samsung albo Sony. Mam Neo V już ponad rok i nie mam z nim żadnych problemów. 1GHz procek 512 Ramu i daję radę przy pdf itd.

smieszny

Postautor: smieszny » 21 lutego 2013, 19:46 - czw

Mam Samsunga i powiem tyle - do podstawowych funkcji jest ok. Po dłuższym użytkowaniu jednak stwierdzam, że jest za mały trochę. Często zdarza się, że podczas pisania wybiera poboczne litery, mimo, że mam dość drobne palce. Aparat bez cudów - przy dobrym świetle jest ok, nawet notatki idzie odczytać, natomiast brakuje lampy. Na plus natomiast odtwarzacz muzyki - bardzo fajnie gada, jak na sprzęt tej klasy. No i bateria - mi trzyma średnio 3-5 dni, w zależności od używania aplikacji. Przy ciągłym korzystaniu z Wi-Fi, aplikacji i muzyki pociągnął mi 2,5 dnia. Szczerze mówiąc, to jakbym miał drugi raz wybierać, to bym wolał dołożyć trochę i wziąć coś trochę większego ;)

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 21 lutego 2013, 20:02 - czw

Nieźle trzymająca bateria i dobry odtwarzacz muzyki - prawie mnie przekonałeś 8) Raczej nie zamierzam dokładać bo trzeba by z 500 zł, żeby było coś sensownego, a dla mnie to tylko telefon.

Awatar użytkownika
bebniarz

Postautor: bebniarz » 21 lutego 2013, 20:09 - czw

jeżeli nie przeszkadza ci mały ekran galaxy mini 2 to bierz ;]
Jari Mäenpää the best!

smieszny

Postautor: smieszny » 21 lutego 2013, 20:47 - czw

Dobry dla mnie, to znaczy - gra porównywalnie do odtwarzacza MP3 Sony, dokładnie ten model. Po prostu nie potrzebuję audiofilskiego sprzętu, tylko tyle, żeby w wolnym czasie założyć słuchawki i posłuchać muzyki :)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Telefony/Smartfony

Postautor: Jakub_Z. » 22 lutego 2013, 11:18 - pt

Mamy taki temat na forum? Bom nie widział w sumie...

Taka sprawa, a w zasadzie dwie: matka potrzebuje nowego fona, a ja w sumie chętnie sprawiłbym sobie smartfona jakiegoś (a co mi tam, lubię takie pierdoły to z ciekawości bym sobie coś kupił).

No i tak:
1. Pierwszy ma być tani, solidny, bo to i tak tylko do dzwonienia i pisania smsów. Coś pokroju fonów z serii Nokia Classic 3110 czy coś takiego. Mam taką jedną w chacie - była zajebista, ale po latach bateria już pada, no i lubi się zresetować. Teraz mam C2 i jest osom, ale też jej się zdarzyło zdechnąć.

2. Co do Smartfona to nie potrzebuję wypasu, byle miał dobry OS i nie zmulał, nie był olbrzymi jak kafelek i wygodnie się na nim pisało. Tyle. No i cenowo też bez zabójstwa.

Zatem w sumie jeżeli znajdziecie mi fajnego smartfona, to po jego kupnie pierwsza sprawa sama się rozwiąże, bo dam matce aktualny :D
Obrazek

Wróć do „Hydepark”