ciszatezgra.pl - portal gitarowy

- offtop
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

ciszatezgra.pl - portal gitarowy

Postautor: Jacek B. » 12 kwietnia 2014, 10:34 - sob

Mam bloga. Czesc userow cos tam nawet czytnie.
Ostatnio nic nie pisałem - zwiekszony zakres obowiazkow.
Sytuacja sie znacznie uspokoiła, udało się zorganizowac czas wiec zamiast bezczynnie ogladac jakies glupkowate seriale cos bym mogl popisac.
Tylko pytanie, o czym pisać?

Wydaje mi się, że najpoczytniej bedzie o gitarach (a nie mieszkanka filmowo - muzyczno - komiksowa).
A może się mylę?
Mimo wszystko celuję właśnie w gitarę, bo na tym się znam chyba najlepiej z powyższych kategorii.
Teraz pytanie do Was, co by sprawiło, ze zaglądalibyście na bloga częściej?
Więcej recenzji? Fotki pięknych gitar? Poradniki, szkolenia?
Pomożecie coś? Może ktoś czyta blogi i ma jakieś doświadczenie jak pisac i o co pisać.

Mi sie zdarza przegladac zazwyczaj blogi o oszczedzaniu, wydatkach itepe. I wszystkie bez wyjatku sa dla mnie beznadziejne, a jednak ktos to czyta i komentuje. Nie kumam tego ;)

Miałoby to obopolne korzysci - jeżeli coś fajnego dzieki wspolpracy z firmami pojawia się na blogu, bedzie i u nas ;)

Awatar użytkownika
Baton

Re: O czym pisać? Czyli jak naprawić bloga.

Postautor: Baton » 12 kwietnia 2014, 14:27 - sob

Są książki o blogowaniu. Może coś z nich wyczytasz?

Tak od siebie za dużo nie pomogę, ale uważam, że oprócz treści dosyć istotna jest też oprawa graficzna. No powinno to jakoś wyglądać, a nie jak strona na szablonie sprzed 10 lat do tego z czarnym tłem (nie trawie czarnego tła na stronach).

Co do tekstów może mieszanka recenzji, jakichś ciekawych newsów i tekstów bardziej "publicystycznych" gitarowych miałaby sens?
No i kiedyś sporą popularnością cieszył się Twój poradnik dla początkujących. Może pociągnąć to dalej?

Ja przeglądam głównie blogi piwne i też dupy nie urywają.

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 12 kwietnia 2014, 14:50 - sob

Ja tam czytuję Złomnika i tamtejsza forma bardzo mi się podoba: facet pisze o motoryzacji - nowinkach (z odpowiednim komentarzem), starych furach, nowych furach, podejściu koncernów moto do rynku itd., itp. Lubię tego bloga poczytać dla samej rozrywki. A czemu? No to tak:

- Jest monotematyczny - wchodzę tam poczytać o samochodach i o samochodach tam poczytać mogę. Porusza wiele tematów - są i recenzje, i felietony, i jakieś niusy (Oczywiście nie tak, że wszystko w jednym wpisie - jak we wpisie są niusy to są niusy.) Ale najważniejsze, że cały czas pisze o motoryzacji. Nie o serialach i innych duperelach, tylko o tym co sobie wybrał. Czyli IMO dobrze by było gdybyś ukierunkował bloga (co masz zresztą zamiar zrobić);

- Takowoż jako Baton prawi: oprawa. Tam jest prosta, minimalistyczna (niemal spartańska) i utrzymana w jasnym kolorze - przyjmijmy, że ma być narzędziem a nie celem samym w sobie. Nie męczyć, nie rzucać się w oczy i nie zakłócać odbioru;

- Autor prowokuje do dyskusji przez wyrażanie własnych opinii - tam nie ma krótkich, jednozdaniowych wpisów na zasadzie fotka/jedno zdanie + "A wy jak myślicie?" (Jak mnie to wkurwia na fejsbuczach i innych takich, to już osobna sprawa.);

- Jednocześnie pisze bardzo treściwie i bez lania wody oraz - co IMO bardzo ważne - we własnym bardzo rozpoznawalnym stylu;

- No i last but not least - częstotliwość i regularność aktualizacji. Tam jest raz na tydzień, zawsze na weekend, co też robi dobrze. Wiem, że jak tam wejdę sobie w sobotę rano, to będę miał nowy i pocieszny materiał do poczytania.

Chyba tyle mi się udało zaobserwować. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest chyba to, żeby prowadzenie bloga sprawiało przyjemność Tobie, bo to będzie czuć w tekstach, które będziesz tam umieszczał. Piszę tylko z autopsji, ale generalnie widać kiedy tekst był pisany z pasją a kiedy z konieczności. ;)
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 12 kwietnia 2014, 17:08 - sob

O to to, tego mi było trzeba :D

http://ciszatezgra.blogspot.com/

Czekam na dalsze sugestie :D

Awatar użytkownika
Nero

Postautor: Nero » 13 kwietnia 2014, 12:42 - ndz

Mi by się na takim blogu bardzo miło czytało teksty podobne do tego "Jak zagrać dobry koncert?". Mogą być bardzo przydatne dla wielu osób, a poza tym dobrze się je czyta. Coś o graniu prób, rozkładaniu sprzętu, godzeniu grania z innymi obowiązkami, po prostu o tym w czym masz duże doświadczenie, a co jest w pewnym sensie problemem (?) dla innych ;)

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 13 kwietnia 2014, 13:44 - ndz

O widzi pan! W sumie nie pomyślałem żeby pisac o takich rzeczach, a faktycznie ktoś może mieć problemy z tym.
Wielkie dzięki za podrzucenie tematów ;)

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

Postautor: kaligula » 13 kwietnia 2014, 23:05 - ndz

Jak dla mnie to może trochę eksperymentów np.typu używki a gitara lub niekonwencjonalne wykorzystanie instrumentu;)
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 13 kwietnia 2014, 23:49 - ndz

Ciężko mi pisać o uzywkach bo w sumie tylko Cola bez cukru wchodzi w grę. Także kiepsko.
A zastosowanie instrumentów w innych celach niż granie może być ciekawe :D

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 14 kwietnia 2014, 16:15 - pn

Teksty pisane rzeczowo i treściwie, mi się na razie podoba, czekam na dalszy rozwój wydarzeń; jeśli miałbym jakieś uwagi od siebie - teksty są trochę za krótkie i lakoniczne, sądzę, że możesz bardziej pobawić się słowem i "lać wodę" tak, by były bardziej atrakcyjne dla czytającego.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 14 kwietnia 2014, 16:22 - pn

Nie można pisać rzeczowo i treściwie, a jednocześnie lać wodę, nie uważasz? ;)

Ciężko pisac dużo i treściwie o gitarze, którą widzę tylko na zdjęciu albo o kostce gitarowej ;)

Ale spróbuję :D

Wróć do „Hydepark”