Apel o pomoc

- offtop
Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Apel o pomoc

Postautor: doomEL » 28 sierpnia 2008, 22:37 - czw

APEL

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca o pomoc w sfinansowaniu specjalistycznego leczenia naszego synka, Szymona Jakubowskiego.

Szymon urodził się 15 czerwca tego roku z zespołem wad wrodzonych, z których najpoważniejsze to zmętnienie rogówki i zrośnięcie twardówki z rogówką w obu oczkach. Jedynym ratunkiem jest dla niego przeszczep rogówek a potem rehabilitacja wzroku.
Mamy bardzo mało czasu – jeśli nie zostanie zoperowany przed ukończeniem szóstego miesiąca życia, nigdy nie będzie widział, bo jego mózg nie nauczy się odbierać i przetwarzać bodźców wzrokowych.
Niestety, lekarze w Polsce nie mają doświadczenia w przeszczepianiu rogówek u niemowląt – Szymon jest drugim dzieckiem, które urodziło się z takim schorzeniem obu oczek. Dodatkowo sprawę wykonania operacji w naszym kraju komplikują wady serca i nerek oraz asymetria ustawienia przepony.
Pomóc mu może tylko specjalista, który od lat z powodzeniem przeszczepia rogówki niemowlętom, doktor Ken K. Nischal z Great Ormond Street Hospital for Children w Londynie. Pomógł już wielu dzieciom nie tylko z Europy, ale z całego świata.
Koszty leczenia za granicą przekraczają jednak nasze możliwości finansowe: wizyty konsultacyjne, badania diagnostyczne, hospitalizacje, przeszczep rogówek obu oczu, leki przeciwdziałające odrzutowi to wydatek rzędu minimum 40.000 funtów. Liczyć się też trzeba z koniecznością powtórzenia przeszczepu ze względu na wzrost gałek ocznych, co może zwiększyć tę sumę o następne 20.000 funtów.
Choć bardzo pragniemy, by Szymuś widział, to nie jesteśmy w stanie wyłożyć takich pieniędzy na jego leczenie.
Aby zgromadzić potrzebne fundusze założyliśmy synkowi subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o finansowe wsparcie, mając nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Oto dane do dokonywania wpłat:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Konieczny dopisek: darowizna na rzecz Szymona Jakubowskiego.

Za udzieloną pomoc finansową w imieniu Szymka z całego serca dziękujemy

Agnieszka i Andrzej Jakubowscy

Na prosbe szymka (naszego)... przyklejam i mam nadzieje ze wszysto sie uda. trzymam kciuki i cos postaram sie przelac.

konto w fundacji zdazyc z pomoca, mysle ze jest wystarczajaca wiarygodnoscia.
Pozdrawiam
doomEL

shymchack
Moderator

Re: Apel o pomoc

Postautor: shymchack » 28 sierpnia 2008, 22:47 - czw

Dzięki wielkie, DoomEl ;)
Jakby ktoś pytał, to jest mojej siostry ciotecznej synek... jego brat to mój chrześniak.
Ponadto mój brat stara się zorganizować z kumplem (obcykanym w te klocki) w Skierniewicach taki niemały koncert na jego rzecz i liczy na powodzenie. Wstępnie 25. Września, ale jeszcze się odezwę na pewno oraz powiem czy i kto będzie grał.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 05 października 2008, 21:49 - ndz

Koncert się odbył, zagraliśmy tam my, czyli Awaria oraz Brooklyn (skierniewicki zespół coverowy ;) ) Koncert trwał jakieś 2:30h. Uzbieraliśmy ponad 1500zł :)
Ogólnie rzecz biorąc, akcja idzie bardzo sprawnie, po miesiącu zebrali prawie sumę pieniędzy starczającą na przeszczep jednej rogówki! (ok. 100 000zł). Pół drugiego przeszczepu ponoć zrefunduje jakaś fundacja z Londynu, ale tak czy siak, myślę, że i tak się uda przeszczepić obie rogówki, gdyż jedno oko już na pewno będzie w listopadzie operowane (jest termin umówiony), a drugą można przeszczepić dopiero pół roku po pierwszej, czyli z pieniędzmi nie powinno być już problemu, ale się cieszę! :)
Dziękuję wszystkim, którzy nie przeszli obok tego apelu obojętnie :) I DoomElowi za wstawienie tego tutaj :)

Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Postautor: doomEL » 05 października 2008, 22:09 - ndz

wsparlem na forum i finansowo. mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze...

moze taki troche czarny humor, ale jsli fundacja proponuje pol przeszczepu to co? zdejma stara i tak zostawia, bo to tylko pol zabiegu? ;) wiem ze chodzi o kase, ale brzmi dosc zabawnie... ;)
Pozdrawiam
doomEL

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 06 października 2008, 18:52 - pn

Chodzi o to, że fundacja "dołoży" im 10 000 funtów do drugiej operacji. Czyli muszą uzbierać "tylko" 10 000, żeby operować drugie oko. Na pierwszy przeszczep już mają z pieniędzy przypływających od ludzi z Polski :)

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 24 grudnia 2008, 22:56 - śr

Zapomniałem napisać. Operacja na pierwsze oko byłą przeprowadzona w PL, bo tam nie mieli rogówki i się okazało, że trzeba za długo czekać (mózg może się nie zdążyć nauczyć widzieć), a tutaj od razu była, przeszczep się udał (operacja), czekamy czy się przyjmie, jestem zajebiście szczęśliwy z tego powodu, że się udało i Szymek widzi :) :) :)
Dzięki wielkie wszystkim, którzy dali choćby grosz na Szymka!
Drugie oko będzie operowane w UK za jakieś pół roku. Oby ta pierwsza rogówka się przyjęła... W PL nie dają leków przeciwodrzuceniowych, bo nie mają z tym doświadczenia, ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK! :)

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 24 grudnia 2008, 23:06 - śr

Cholera... pierwszy raz widzę temat i powiem, że po świetnym porannym humorze nie zostało ani śladu... Naprawdę współczuję i życzę powodzenia...
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 05 lutego 2009, 22:10 - czw

Ogólnie rzecz biorąc sytuacja ma się ok, na razie pierwszy przeszczep nie sprawia kłopotów i Szymek widzi :) Drugi przeszczep już niedługo ;) Pewnie za 2 miesiące gdzieś, jeszcze nie wiadomo. :) Popłakałem się z radości, jak się dowiedziałem, że widzi :)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 05 lutego 2009, 22:26 - czw

Pracuje na codzien z ludzmi z powaznymi klopotami z widzeniem i nie tylko z widzeniem, wiec to wielki plus ze chlopak odzyskuje wzrok - zycie bez tego jest strasznie ciezkie
POWO!!!
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Hydepark”