Kącik motoryzacyjny

- offtop
Awatar użytkownika
Konrad_89

Re: Kącik motoryzacyjny

Postautor: Konrad_89 » 21 lutego 2011, 20:14 - pn

A uszczelnienia na wężach sprawdzone? Ja miałem poluzowaną obejmę na wężu do turbiny ;)

Awatar użytkownika
syku666

Postautor: syku666 » 21 lutego 2011, 23:11 - pn

być może komputer jest rozregulowany. Mój kumpel miał takie coś i nie dało się jechać. Szarpało, samochód nie chciał przyspieszać i w ogóle.

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 21 lutego 2011, 23:16 - pn

Komputer się nie rozreguluje, raczej jeden z podzespołów, którym steruje. Ja bym obstawił właśnie turbo, ale jeśli "nie idzie od startu" to nie jest wina sprężarki, bo ta reaguje na wyższych obrotach. Pompa wtryskowa, któryś z czujników na pompie lub listwie wtryskowej albo same wtryski - jeśli mocno dymi z rury wydechowej. A jeśli masz w pompie wtryskowej czujnik wysokiego ciśnienia to na 95% on jest winny i do wymiany.
----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

Postautor: kaligula » 22 lutego 2011, 00:22 - wt

Ok dzięki za wskazówki,będe musiał się kopsnąc do mechanika i może coś znajdą.W sumie to spalanie ma w normie,nie kopci i nie bierze oleju..Ile właściwie powino zabrać turbinie zanim się uruchomi?jak wciskam gaz na luzie to obroty idą ładnie do góry a na biegu po prostu w pewnym momencie stają w miejscu:(
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

henieq
Sponsor

Postautor: henieq » 22 lutego 2011, 08:58 - wt

Turbosprężarka jest elementem pracującym cały czas, nawet na biegu jałowym, tylko tego nie odczuwasz bo stopień napełnienia komory spalania rośnie wraz z prędkością obrotową silnika i turbiny, która ma często 3 - krotnie większą, (a nawet jeszcze) prędkość obrotową, co sprawia, ze jest elementem jednocześnie bardzo delikatnym na uszkodzenia łopatek chociażby. Jeśli mówisz o aucie w takim wieku, to może się zdarzyć, że już po prostu zaczyna klękać - wszystko ma swoją żywotność i po prostu przy obciążeniu nie ma mocy.

Ja miałem w swojej Xsarze nieszczelny przewód łączący Intercooler ze sprężarką i cała kompresja z olejem wypierdzielała bokem. Sprawdź najpierw przewody łączące się z turbo , czy nie ma jakiś przecieków, może są jakieś niepokojące gwizdy w czasie jazdy, czy coś w tym stylu,....

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 22 lutego 2011, 12:30 - wt

Ja miałem w swojej Xsarze nieszczelny przewód łączący Intercooler ze sprężarką i cała kompresja z olejem wypierdzielała bokem.
Mój ojciec parę tygodni miał to samo w Mercedesie (tyż turbodiesel) - spadek mocy, skrzynia (automat) świrowała pomiędzy pierwszym a drugim biegiem.
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 22 lutego 2011, 12:43 - wt

A mnie się akumulator rozładował w Megance, się pcha, się jedzie.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 22 lutego 2011, 12:52 - wt

Ja tam odpalam z kopniaka, jak prawdziwi mężczyźni! :E

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 22 lutego 2011, 13:10 - wt

To chyba swojego komara
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

Postautor: kaligula » 22 lutego 2011, 14:28 - wt

A można gdzieś w Polszy anglika sprzedać?Mam drugiego paska rocznik 2000 kombi w benzynie 1.8 20v z automatyczną skrzynią.Drzwi pasażera po prawej stronie z tyłu wgniecione,raczej do wymiany.
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

Wróć do „Hydepark”