Machine Head

- o gustach się nie dyskutuje
Awatar użytkownika
Baton

Machine Head

Postautor: Baton » 20 marca 2009, 21:26 - pt

Machine Head to amerykańska grupa groovemetalowa z Oakland (Kalifornia), założona w 1992 roku. Ja ich styl określam jako nowoczesny thrash co właściwie pokrywa się z definicją groove metalu. Grupa zdobyła rozgłos dzięki debiutanckiej płycie Burns My Eyes wydanej w 1994 roku. Krążek rozszedł się w nakładzie przekraczającym ponad 500.000 egzemplarzy i stał się znakiem rozpoznawczym zespołu i najlepiej przyjętym debiutem, od czasu albumu Soul of a New Machine Fear Factory. Następnie grupa wyruszyła w bardzo długą, bo trwającą ponad rok, trasę koncertową z zespołem Slayer, odwiedzając 12 grudnia 1994 roku Zabrze.
Albumy

* 1994 Burn My Eyes
* 1997 The More Things Change...
* 1999 The Burning Red
* 2001 Supercharger
* 2003 Hellalive
* 2003 Through the Ashes of Empires
* 2007 The Blackening

Obecny skład zespołu

* Robert Flynn – śpiew, gitara elektryczna (1992-)
* Adam Duce – gitara basowa, śpiew (1992-)
* Dave McClain – perkusja (1996-)
* Phill Demmel – gitara elektryczna (2002-)

Jest to jeden z moich ulubionych zespołów. Moim zdaniem najlepsze płyty to Burn My Eyes, Through the Ashes of Empires i The Blackening.

Awatar użytkownika
kielczak

Re: Machine Head

Postautor: kielczak » 20 marca 2009, 22:23 - pt

Ogólnie są mi obojętni, kilka ich utworów lubię, kilka mnie odpycha
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 20 marca 2009, 22:26 - pt

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 20 marca 2009, 22:40 - pt

Znam. Jeśli dobrze pamiętam to cover wart 7/10, zaraz odsłucham jeszcze raz i walne edita.

EDIT

Message zrobili dobrze. W ciekawy sposób, oryginalnie. Ocena taka sama.

Co do Hallowed... Jeszcze lepszy cover. A tam, 8/10 dam, ale Ironi i tak dużo lepsi. Wokal inny, zupełnie zmienił ten kawałek, ani na gorsze, ani na lepsze. Mimo to dużo bardziej cenię oryginał.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2009, 22:50 - pt przez kielczak, łącznie zmieniany 1 raz.
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 20 marca 2009, 22:40 - pt

Ja znam. Z ich coverów najbardziej podoba mi się hallowed be thy name, chyba nawet bardziej od oryginału.

dikis

Postautor: dikis » 20 marca 2009, 23:09 - pt

Kolejny zespol spod znaku dysonansu. a ja tam wolę Janka Borysewicza. Jego grupa Lady pank nagrała wiele wspaniałych utworów:)

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 20 marca 2009, 23:18 - pt

Jeszcze jedna brednia o dysonansach, to się pożegnamy. FOREVOR.

Awatar użytkownika
Mazder

Postautor: Mazder » 21 marca 2009, 01:44 - sob

Proponuję przerobić forum na zamknięte i dodatkowo płatne (np. SMSem za każdy niepożądany post). Wtedy nie będzie dysonansów, sianopisów i oftopików, a regulamin każdy będzie znał na pamięć, co by wyrecytować w środku nocy. To tak oftopicznie.

Natomiast wracając do tematu, to Machine Head zasadniczo nie znam. Słyszałem ich tylko przed koncertem Metaliki w Chorzowie i to, czego moje uszy wówczas doświadczyły, ciężko nazwać muzyką. Kupa hałasu, a tak naprawdę żadnych konkretnych dźwięków. Za to gównażeria bawiła się doskonale. Prawie że stratowała nieco starszą parę :)

Chociaż nie, cover Message in a Bottle jeszcze znam. Całkiem ciekawa wariacja na temat, nawet udana. Troszkę efektów celem wprowadzenia w klimat i lekka zmiana tegoż na cięższy, ale bez przesady, żeby nie zrobić z klasyka szatana z rogami.
Jestem poetykiem... i mam licencję.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 21 marca 2009, 07:06 - sob

Mazder pisze:Natomiast wracając do tematu, to Machine Head zasadniczo nie znam. Słyszałem ich tylko przed koncertem Metaliki w Chorzowie i to, czego moje uszy wówczas doświadczyły, ciężko nazwać muzyką. Kupa hałasu, a tak naprawdę żadnych konkretnych dźwięków. Za to gównażeria bawiła się doskonale. Prawie że stratowała nieco starszą parę :)

Niestety nagłośnienie Machine Head przed Metalliką było tak beznadziejne, że musze się z Tobą zgodzić. Gitar w ogóle nie było słychać, ogólnie prawie nic nie było słychać. Szkoda, że zwalili im tym występ.

SoulBurNer
Tech Admin

Postautor: SoulBurNer » 21 marca 2009, 11:13 - sob

Z całego koncertu w chorzowie to chyba tylko Descent the shades of night było cokolwiek słychać.
Mimo to było fajnie ;>
The Blackening mnie powaliło na kolana , moim zdaniem arcydzieło i z pewnością jeden z najlepszych albumów 2007 roku. Mają jaja i oby tak dalej :)

Wróć do „Muzyka ogólnie”