[b]Jazzowy fingerstyle[/b]

- o gustach się nie dyskutuje
WTG
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 12:06 - śr

[b]Jazzowy fingerstyle[/b]

Postautor: WTG » 08 sierpnia 2014, 14:55 - pt

Co powstanie z gitarowego duetu jazzmana i mistrza polskiego fingerstyle’u? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już 15 sierpnia podczas koncertu Marcina Olaka i Piotra Resteckiego we wrocławskim klubie Stary Klasztor.

Piotr Restecki to prawdziwy wirtuoz i mistrz techniki fingerstyle, który sam jeden, przy pomocy gitary, potrafi porwać nawet wielotysięczną publiczność Przystanku Woodstock. Co więcej, doskonale czuje się również w kameralnej scenerii niewielkich sal koncertowych czy klubów. Piotr Restecki jest zatem muzykiem wszechstronnym i otwartym na nowe inspiracje. Jego ostatnim dziełem jest autorska płyta „Więcej niż słowa”, której walorów artystycznych, jak sama nazwa wskazuje, nie da się opisać słowami.

Z kolei Marcin Olak jest jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów jazzowych w Polsce. Jego gitarowy jazz to coś więcej niż typowe jednogłosowe melodie i akordy. Ze swojej gitary potrafi on wydobyć wielopoziomowe, rozbudowane faktury i bogactwo dźwięków, bardziej kojarzone z możliwościami fortepianu niż akustycznej gitary. Niezwykłe są również jego kompozycje i aranżacje, w których mieszają się różne stylistyki, jazz, klasyka, muzyka etniczna. Tworzą one zarówno piosenki, kompozycje klasyczne, jak i rozbudowane formy, takie jak koncert na trio jazzowe i orkiestrę.

To dlatego wspólny występ tych dwóch osobowości może obfitować w prawdziwe zaskoczenia muzyczne, tworzenie nowych jakości i niesamowite improwizacje. Koncert „Jazzowy Fingerstyle” to jeden z koncertów odbywających się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Jednak jest on jedynym występem, który z Krzyżowej został przeniesiony do Wrocławia, by umożliwić szerszej publiczności zobaczenie tak ciekawego duetu.

15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław
Jazzowy fingerstyle
Marcin Olak & Piotr Restecki (Polska)
Koncert obywa się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe


Bilety: 25 zł - normalny, 20 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci),
Karnet na wszystkie koncerty odbywające się w trakcie Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej – 65 zł (bez względu na wiek).
Bilety można nabyć w online na:http://www.tbox24.pl oraz przed koncertami.
Więcej na: http://www.gitara.krzyzowa.pl

Wróć do „Muzyka ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość