W Płomieniach, czy raczej Przy Ognisku?

- o gustach się nie dyskutuje
Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

W Płomieniach, czy raczej Przy Ognisku?

Postautor: oipryszek » 20 września 2014, 09:22 - sob

Premiera nowego In Flames już za nami. Ciekawym waszych odczuć odnośnie Siren Charms.
Kupiłem bilet na koncert już jakieś 3 miechy temu a po przesłuchaniu tego albumu mam przed gigiem mieszane uczucia :? Nie przypadł mi do gustu ten LP niemal w całości. Kierunek w jakim zmierza ich styl, kapela określała już od co najmniej dwóch wydawnictw, ale... Jasne, o gustach się nie dyskutuje, wielu nazwie to rozwojem, itd. Ok. Dla mnie ten styl może mieć swój kres na biwaku, przy cieplutkich płomykach pochodzących z płonących szczap sosnowych...
Hę?
Trzy akordy, darcie mordy!

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: W Płomieniach, czy raczej Przy Ognisku?

Postautor: Jakub_Z. » 20 września 2014, 15:18 - sob

Jak dla mnie popłuczyny i wszystko już było, poza tym straszliwie mdłe.
Ale ja to nigdy jakimś tam zagorzałym fanem nie byłem. W robocie często leci i starsze albumy owszem, te nowe to bieda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nero

Postautor: Nero » 21 września 2014, 13:09 - ndz

Również wybieram się na koncert. Po przesłuchaniu pierwszego utworu, który udostępnili miałem mieszane uczucia. Cała oprawa, zapowiedź albumu sprawiała, że czekałem na niego z niecierpliwością, entuzjazm trochę opadł, gdy przesłuchałem całą płytę. Czytałem wiele negatywnych komentarzy odnośnie tego krążka, ale ja ich nie podzielam. Owszem, nie jest to album taki, jak te starsze, ale też nie jest zły. Przekonałem się do niego po trzecim odsłuchaniu. Można im zarzucić, że grają 'pop', że to nie jest ten In Flames, ale czy jest tego sens? Tak z drugiej strony, to są normalni ludzie, którzy cieszą się z robienia muzyki i robią to, co lubią.
Trochę się rozpisałem, ale tak podsumowując, to według mnie Siren Charms jest jak najbardziej dobrym albumem, zdecydowanie innym od Claymana, czy Colony, które bardzo cenię.
A na koncert idę z przyjemnością, bo po tym, co widziałem i słyszałem w 2011 to wiem, że się nie zawiodę :D

A tu faworyci z albumu:
In Plain View,
Through Oblivion,
Siren Charms,
Paralyzed.

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 21 września 2014, 19:09 - ndz

No tak, jak więcej razy przesłucham to pewnie i do czegoś tam się przekonam. Jednak niesmak związany z zawodem po pierwszym odsłuchaniu pozostanie.

To jak, piwko na żywko? :E
Trzy akordy, darcie mordy!

Wróć do „Muzyka ogólnie”