[A] Kupujemy gitarę na aukcji w necie. - xtp

- tego nie dowiesz się z telewizji!
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor
Posty: 4512
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, 11:34 - wt

[A] Kupujemy gitarę na aukcji w necie. - xtp

Postautor: ksantyp » 29 sierpnia 2008, 01:06 - pt

Kupujemy gitarę na aukcji w necie.

Jakie kroki podjąć, aby zakupić sobie bezpiecznie gitarę w necie?
Jeśli chodzi o sytuacje sklepów z nowymi gratami to właściwie ten tekst możecie już przestać czytać. Jeśli zaś chodzi Wam o poszukanie dobrej drugiej ręki to proszę się skupić na jakiś czas i poczytać…

Po pierwsze miej świadomość, czego szukasz, to szczególnie odnosi się do aukcji zagranicznych, gdzie ilość produktu jest przeogromna. Wyszukuj wiosełko według nazwy, modelu… czasem nawet koloru czy roku produkcji… Wszystko zależy co chcesz kupić i jak długo chcesz szukać

Po drugie dobrze się zorientuj w cenach. Ile nówka, ile używki chodzą w sieci… Jakie wiosła się sprzedają częściej, a na jakie popyt jest mniejszy. Poobserwuj na początek kilka aukcji (szczególnie jeśli szukasz gitarki w miarę popularnej) i zorientuj się po ile ludzie kupują to co Ty chcesz.

Po trzecie to warto się trochę rozeznać: fora internetowe ( te nie zawsze dają rzetelny obraz…), gazety(ta sama uwaga), opinie znajomych, czy sławne Harmony Central… tez nie wszystko prawda, co tam piszą... ale to niezłe źródło wiedzy w sumie.
Wiadomo, ze każda gitara gra inaczej… jednak produkty seryjne mają jednak jakiś swój podobny charakter… w przeciwieństwie do nieznanych lutniczych (często) wynalazków.

Po czwarte jak już upatrzysz coś, co Cię interesuje. Pisz do sprzedawcy i proś, a wręcz żądaj o jak najwięcej informacji i co najważniejsze o dużo zdjęć. Wszystkie rysy, obicia, braki w lakierze lub częściach, jak i wszystkie elementy, które mają Cię przekonać do zakupu, czyli zalety instrumentu.

Po piąte, już nawet w Polsce pojawiają się aukcje z podrabianymi Fenderami, Gibsonami a nawet Epiphonami… nie jesteś pewien?
http://www.gitara-online.pl jest z Tobą. Pisz, dawaj linki… pomożemy.
Uwaga ogólnie na sprzedawców sprzedawców Chin, ale zawsze ktoś się chcieć może pozbyć wcześniej zakupionego chłamu i szukać tak zwanego leszcza. POZOR!

Po sióste to sprawdźcie wszelkie informacje o sprzedawcy. Feedback, ratings i takie tam.
I nie wahajcie się zadawać jak najwięcej pytań. Solidny sprzedawca zna odpowiedzi i będzie ich udzielał. Ten kto na przykład handluje kradzionym sprzętem niekoniecznie musi się znać na gitarach.

Po siódme to nie płać od razu najwyższej możliwej ceny. Siedź i knuj, ustaw automatyczne obstawianie. Najważniejszy jest koniec aukcji… nie zapominaj. Chyba, że właśnie znalazłeś super okazję KUP TERAZ - wtedy szybka decyzja, bo ktoś może łyknąć pierwszy.

I na koniec… od Ciebie zależy czy chcesz wiosło ubezpieczyć na czas przewozu, możesz pojechać osobiście i odebrać… czasem jeszcze utargować coś na koniec (mnie się tak raz udało i kupiłem za 25 a nie 30 pounds Stagemasterka)
Zostaw po sobie komentarz na temat sprzedawcy. Oceń szybkość i prawidłowość transakcji. Napisz czy jesteś zadowolony czy nie.

Pamiętaj nawet najlepsza okazja smakuje lepiej jak się ją dogląda na ekranie a potem excytuje w domu niż odwrotnie.

Czasem sprzedawca chce najpierw wpłaty na konto i dopiero wysyła produkt - JEŚLI TRANSAKCJA JEST OFICJALNA LUB SPRZEDAWCA ZAUFANY, CHYBA NIE POWINNO BYĆ Z TYM PROBLEMU. Można się dogadać na zaliczenie pocztowe… lub pojechać na miejsce osobiście.

Wszystko w Waszych palcach na klawiaturze.

POWO

ksantypviewtopic.php?f=43&t=274
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Artykuły”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość