PUp'y - Przetworniki, Pickupy, PUps, Przystawki...

- tego nie dowiesz się z telewizji!
shymchack
Moderator

Re: [K] PUp'y - Przetworniki, Pickupy, PUps, Przystawki...

Postautor: shymchack » 24 lutego 2010, 16:43 - śr

Heh, pickupy same w sobie nie, ale jak uderzysz w kilka strun, to jest zupełnie co innego ;] Pewnie cel jest taki, żeby każda struna grała odpowiednio głośno i brzmienie wszystkich było, banalnie mówiąc "ładne". Tak jak ustawiasz sobie EQ to też odpowiednie częstotliwości podgłaszasz/przyciszasz - zależnie od tego, co chcesz osiągnąć.

Awatar użytkownika
Dziki

Postautor: Dziki » 24 lutego 2010, 19:20 - śr

No to już kapuje :)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 19 września 2010, 11:41 - ndz

TomDral pisze:Ja Mam Pickupy lutnika robione podemnie, ale i tak na mnie nie robia wrazenia,(brzmieniowo pod dimarzio evo tylko mocniejszy sygnal wyjsciowy) ale w kazdej chwili wlutowuje preamp miniaturowy od Prosima i robi mi aktywne przetworniki, jesli ktos mial do czynienia to wie a jesli ktos tylko slyszal to nie wie, i lepiej niech sie nie wypowiada bo to co prosim pisze o swoich preampach to prawda, mialem merlina hellfire na preampie od prosima,dopalal gainem o 10db i brightem, mozna bylo uzyskac mega siare do najciezszych klimatow,mi jednak po 2 latach merlin sie znudził i jak wzialem do łapy Emg czy kazdy inny przetwornik to po prostu cieplejsze byly od merlina hellfire,merlin jest zimny!ciezki,duzo ma bassu, ale do przesterow jest idealny,a do cleanow to porazka! zamula cleana,nie moglem tego niczym wyprowadzic po prostu matowy clean jest i tyle!nie wiem ale zawsze przez caly czas swojego grania wolalem przetworniki alnico niz ceramiczne,alnico sa cieplutkie i miekie,ceramiczne szorstkie i zimne,mowia ze do metalu tylko ceramiczne,ale to nie prawda kazdy po prostu ma swoj gust!jak to Prosim mowił ostatnio,,sa gusta i gusteczka,,:)Ciezko wybrac przetwornik radzac sie ludzi tutaj,czy tak samo opisow ktore sa umieszczone obok przetwornikow,kupujemy przetwornik na ktorym pisze ze jest mega wypierdalaczem z butow wydziera,wrzucamy go w swoją deche i doznajesz nagłego bolu w klatce piersiowej w okolicach serca!bo okazuje sie ze gra jak ten wczesniejszy no moze innaczej troche ale bez rewelacji,czesto tak bywa!!nikt jeszcze nie wymyslil mega giga humbackera ktory by na mnie akurat zrobil wrazenie,a mialem wszystkie dostepne na rynku w swym wieśle, w roznych setach.Sety Heatfielda mnie nie ruszaly ,Kinga tez nie!Ale co do merlina powiem tak na marshallu jcm 2000 pod kolumna 4x12 engla jest bardzo agresywny hellfire,a jak wrzucisz na mese triple rectifiera to z butow wydziera,wiec podsumowujac to Merliny są najlepsze! moze inaczej,nie najlepsze ale inne,naprawde slychac ze sa lepsze od tych co niby maja byc wlasnie lepsze od merlinow:)i kto tu oszukuje?wez miernik i sprawdz poziom wyjsciowy:D bedziesz wszystko wiedzial o przetworniku.duzą role tez odgrywa wysokosc przetwornika od strun,jesli damy takie Merlina np:w niskim ustawieniu to zagada tak samo słabo jak damy szajsowy przetwornik bardzo wysoko strun :).Barwa tj.Jasna,Ciemna,chcesz miec jasniejsza wylutuj pota od Tonow z swojego wiosła,zreszta wielu gitarzystow ma tony tylko jako atrape w moim przypadku tez tak jest!nie obciazam przetwornika tonami!potek jest odlutowany tylko atrapa,daje to jasniejszy sygnal od max ustawienia tonow!ale to odnosnie drewna jak mamy mahonowy koprus wylutujmy od razu tony bedzie troszhe czytelniejsze brzmienie przetwornika,potki tez graja role,a dokladnie ich jakosc!elektronka gitarowa to bardzo wazna sprawa moza wiele podciagnac zyskac i stracic jesli ma sie o tym pojecie wszystko metoda prob mozna samemu sprawdzic,nawed kable w komorze od elektroniki jak sa za dlugie to beda zabierac pasma i sygnalu przetwornikowi!jest duzo elementow ktore wplywaja na dzwiek ,wystarczy tylko po kombinowac,dzis duzo ludzi o tym wie,wiec nie pisze tu jakis nowosci!:) Pozdrawiam Tomek
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 07 listopada 2010, 13:43 - ndz

Zrobiłem mały upgrade artykułu...

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 30 listopada 2010, 21:27 - wt

Mam do naprawienia dwa przetworniki: Merlina i Duncana... Merlin się para takimi serwisami? Drogie to wogle może byc?

Awatar użytkownika
MAILOSZ_YARR
Sponsor

Postautor: MAILOSZ_YARR » 30 listopada 2010, 21:44 - wt

Merlin ci zrobi nawet za darmo, jeżeli to jest jego przystawka i masz paragon... Ale nie zaszkodzi spytać.
Ogólnie to jak ja go kiedyś pytałem, to napisał mi, ze w zależności od usterki koszt naprawy wynosi 50-100 złotych.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 04 lutego 2014, 19:04 - wt

Nekrobump.

Pamieta ktoś może, czy słaba bateria przy aktywach może być przyczyną sprzęgania?
Przy dużych głośnościach przy wytłumianiu Blackouty potrafią mi się wzbudzić, obniżyłem je już, zastanawiam się czy coś jeszcze mogę zrobić.

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 27 marca 2014, 18:05 - czw

Mnie się wzbudza Sh15 w Charvelu, letko ściszam Volume na gitarze, minimalnie i po sprawie, ale mnie to i tak wkurza hehe.
Za dużo masz na pewno gay-nu :)

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 27 marca 2014, 19:34 - czw

Obniżyłem i po sprawie ;)

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 28 marca 2014, 13:41 - pt

Czy tutaj można? :D (taki zlotowy żarcik;)) Chodzi mi o to, co myślicie o LiveWire? Szukam aktywów jakichś a Blackoutów jak na lekarstwo.
Trzy akordy, darcie mordy!

Wróć do „Artykuły”