[K] EPIPHONE vs. GIBSON

- tego nie dowiesz się z telewizji!
Awatar użytkownika
kielczak

Re: [K] EPIPHONE vs. GIBSON

Postautor: kielczak » 28 września 2010, 18:59 - wt

Dale Cooper pisze:To była parabola ;)
I nie chodzi tu koniecznie o Epi i Gibsona. Tylko o wybór czegoś sensownego za daną kasą, a nie kupy bo jest ładna. O. Jezeli chińczyk dobrze zagrał ok. Ja nie mam zastrzeżeń.
Ale za 1200 zł to bym na pewno innego akustyka kupił :P
Np dołożyłbym 100 zł i kupił to:
http://allegro.pl/gitara-akustyczna-fur ... 10483.html
Już kumasz? :P

Teraz też bym już innego kupił ;]
Ja wiem o co Ci chodziło z racji tego, że mi o to samo, chyba żeś mówił do datecsa
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 28 września 2010, 19:05 - wt

No no, do datecsa ;)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 28 września 2010, 19:11 - wt

Rozumiem że chodzi po prostu o przestrzeżenie jakiś młodych adeptów gry przed chłamem i jest to szczytny cel.

Tak, właśnie o to chodzi. Sam mam kilka koreańskich wioseł i japońskich i je kocham tak samo jak te amerykańskie.
...chodziło o tych, co właśnie kupują Epi LP Custom i śmieją się z Gibsona Faded, lub powtarzają na jego temat jakieś pierdoły...
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Hans

Postautor: Hans » 29 września 2010, 00:13 - śr

Datecs pisze:no tak, z tym że każde dziecko wie że kupienie gitary w ciemno do tego z zagranicy nie należy do najrozsądniejszych rozwiązań.

Niby tak, ale tak jak to na konkurencyjnym forum mówiłem. Jak masz dobrą gitarę zza oceanu (powiedzmy Gibson) i chińskiego, droższego epiphona na miejscu w tej cenie, to patrząc nawet na skrajności gibol zagra lepiej i tyle.

Lepiej by było każdą gitarę ograć, fakt, ale w takim wypadku wolę wziąć tą lepszą opcję w ciemno.
To wszystko tym bardziej ze względu ,iż wadliwy sprzęt można zwrócić do sprzedawcy jeszcze dodatkowo często mając odgórną gwarę ;)
sigurdish @ gitarzysci.pl pisze:Czasem Epi zdarzy się lepsze od Gibola, Ltd od Esp, to normalne....

Esencja.

Datecs

Postautor: Datecs » 29 września 2010, 07:09 - śr

Oczywiście że gitara o kilkadziesiąt klas wyżej zagra lepiej itp itd

Koszt zwrotu takiej gitary za granicę nie jest niski, do tego dochodzi mase problemów, czy ktoś przyjmie czy da się dogadać.

Rozumiem jeżeli różnica w cenie takiej gitary (między UK a PL) jest na tyle duża by zaryzykować, a nie 200-500 zł)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 29 września 2010, 17:03 - śr

Żeby otrzymać lepszy współczynnik cenowy kupując w UK, niestety musisz tu mieszkać - EOT !
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Hans

Postautor: Hans » 06 października 2010, 18:04 - śr

Najlepsza przebitka cenowa jest na sprzecie ze stanow. Dozylismy czasow ze naprawde nie trzeba kombinowac (chyba ze ktos chce).
sigurdish @ gitarzysci.pl pisze:Czasem Epi zdarzy się lepsze od Gibola, Ltd od Esp, to normalne....

Esencja.

henieq
Sponsor

Postautor: henieq » 22 października 2010, 08:53 - pt

Apropos wypowiedzi ksantypa z artykułu:

"zadam pytanie, czy znacie kogokolwiek grającego na Epiphone na poważnie? Nawet z wymienionym setem przystawek? Mówię tu o poważnym graniu na scenie"

...w związku z koncertami Annihilatora w Polsce przypomniał mi się jeden wyjątek ;) czyli pan Jeff Waters

http://www.annihilatormetal.com/index.php?page=189

też mnie zaintrygowało ostatnio dlaczego akurat na Epi i po co, skoro faktycznie to Epi ma promować markę Gibsona i nobilitować do zakupu tego drugiego jako zawodowej wersji gitar tego koncernu. No ale widocznie jakieś odstępstwo od reguły, a może promocja znaku Epiphone....

Edit: @DanielWolf: no oczywiście nie zrobione w Chinach, tylko specjalnie dla niego przez Gibsona w Usa
Ostatnio zmieniony 22 października 2010, 10:05 - pt przez henieq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 22 października 2010, 09:44 - pt

Wszystko okej, ale czy na pewno jego epi klepią masowo w Chinach...?

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 22 października 2010, 16:52 - pt

Homme z Them Crooked Vultures gra na Epi i to jest na 90% wysoki model chiński z tego co pamiętam
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Wróć do „Artykuły”