[A] Budujemy i udoskonalamy pedalboard.

- tego nie dowiesz się z telewizji!
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

[A] Budujemy i udoskonalamy pedalboard.

Postautor: Jacek B. » 26 grudnia 2008, 21:01 - pt

Jako, że temat niechcący ostał się na pewnym forum (zapomniałem skopiować i usunąć ;)), wrzucam go tam, gdzie jego miejsce ;)

Part I

Ogólnie sama decha jest zrobiona:
Obrazek

Posiada tablice do umieszczenia w nich gniazd, otwory były za małe więc trzeba było je powiększyć. Widać to na poniższym obrazku:
Obrazek
Ogólnie chodzi o to, żeby wpinać kable nie w efekty, a właśnie w gniazda które znajdują się na tylnej ściance.

Tak wygląda druga tablica po wierceniu:
Obrazek

Następnie wzięliśmy się za przewiercanie pudełeczek, w których znajdą się końcówki gniazd i wystające kabelki, nie wygląda to mega estetycznie, ale i tak nie będzie tego widać ;-)
Obrazek

Później trzeba było to jakoś dokręcić, nastąpiły poszukiwania śrubek i nakrętek:
Obrazek
Ciekawostka. Przedstawione śrubeczki pochodzą z niemieckiego u - bota :D i są rozmagnesowane :)

Nadszedł czas lutowania. Pierwsze starcie to gniazdo prądowe. Kompletne fiasko. Po zagrzaniu, plastik się roztopił i gniazdko się całkowicie zjeb*** :] ło tak to wygląda:
Obrazek

Na koniec nastąpiło lutowanie kabli gitarowych: jack -> kabel -> gniazdo. 4 takie zestawy powstały, piąty to footswitch od Sidewindera.

Part II

Postanowiłem dopasować sobie zasilacz do gniazda bateryjnego w Eq Dod:
Obrazek

Małe lutowanko i gotowe.
Obrazek

A tak wyglądają połączone wtyki z gniazdami, główny sprawca całego zamieszania:
Obrazek

Pierwsza przymiarka.
Obrazek

Druga tablica z zamontowanymi gniazdami:
Obrazek

Wersja beta. Nie jest źle...
Obrazek

Czas zabrać się za prąd. Listwa z zamontowanymi konektorami.
Obrazek

A tu już założone:
Obrazek

Po skręceniu, wstawieniu efektów i uporządkowaniu kabli tak to wygląda. I chyba działa :D
Obrazek

Z innej perspektywy:
Obrazek

A tak wyglądało pobojowisko po tym wszystkim (browarek z dnia poprzedniego :P )
Obrazek

Wnioski po tej całej zabawie. Warto mieć dobrze wyposażony warsztat. Bez wierteł do metalu nie obeszło by się. Podobnie zgrzewarka do koszulek termo-kurczliwych. Zachlastać się można.
Roboty niby nie tak dużo, ale dwa dni zeszły.

Pozostały puste miejsca na footswitch i MXR Micro Amp. W połowie kwietnia już będzie wszytko, także wrzucę kompletne zdjątko.

Na koniec wielkie podziękowanie dla mojego brata i ojczulka, bez których bym się wykupkał, a nie to zrobił :)

(Kiedyś poprawię fotki na odpowiedni rozmiar, ale nie dzisiaj ;))

Dale Cooper

xtp, 260609:

Obrazek

W uzupełnieniu artykułu DC postanowiłem się podzielić moimi wrażeniami z budowania gejborda.
To pierwszy z trzech jakie robie i pierwsza seria filmików o tym jak się za to zabrałem.
Z braku funduszy i konkretnej wyraźnej otrzeby ograniczyłem się do zwykłej płyty pilśniowej. Na razie mi starczy, a wreszcie wszystko będzie na miejscu i gotowe do użycia.
Sprawa jest raczej prosta jeśli wiemy co i jak chcemy podłączyć. NAleży sobie kombinować troche wcześniej i zakładać różne opcje. Ja na przykład cały czas robiłem wszystko tak, że footswitch był po lewo, ostatniej chwili pomyślałem o tym, żeby go na prawo jedak wrzucić.
Nie użyłem ani jednej śrubki - tylko i wyłącznie Sticky Velcro czyli samoprzylepne rzepy. Jak widzicie na filmie spokojnie można im zaufać, trzymają mocno.
Po podłączeniu odkryłem pewne brumy z CBG95 i nie jestem z tego zadowolony.
Ogólnie moje wszystkie uwagi zawarte są na bierzaco w filmikach wiec nie za bardzo jest jeszcze o czym wiecej pisac.

Obrazek

Zachęcam do tworzenia własnych systemów.
POWO

http://www.youtube.com/watch?v=ulZY5Dqni1c

http://www.youtube.com/watch?v=OdycP1Foqa0

http://www.youtube.com/watch?v=roC-KZmusE0

Koments:
http://www.gitara-online.pl/viewtopic.php?f=43&t=610

Wróć do „Artykuły”