zakup gitary - sklep czy internet ?

- gitary akustyczne i klasyczne
Seba

zakup gitary - sklep czy internet ?

Postautor: Seba » 15 listopada 2012, 08:35 - czw

Witam,

zamierzam kupić gitarę, do tej pory uczyłem się grać na "gitarze". Rozpatruję następujące modele (wybrałem je korzystając z opinii na forach):
- Marris D220M,
- Yamaha F310,
- Fender CD60
- Takamine G220/G320
raczej zdecyduję się na Yamahe. Co do samego zakupu, czy lepiej jest kupić gitarę w sklepie tradycyjnym (powiedzmy 30-50zł drożej) i sprawdzić jak gra czy w sklepie internetowym ? Czytałem że różne egzemplarze tych gitar mogą się zachowywać różnie (być różnej jakości).

czy z wyżej wymienionych modeli polecacie właśnie Yamahe ?

z góry dziękuję za pomoc i sugestie :)

shymchack
Moderator

Re: zakup gitary - sklep czy internet ?

Postautor: shymchack » 15 listopada 2012, 09:13 - czw

Kupienie tu czy tam zależy od Ciebie i jeśli psychika Ci pozwala, kup taniej. Kupowanie nówek (jeśli już musisz mieć nówkę) przez Internet jest zwykle tańsze to raz, a dwa, że jak nie zepsujesz sprzętu, a Ci się nie spodoba z jakiegoś powodu, to w ciągu 10 dni od kupna możesz ją odesłać bez podania powodu. Na forum temat był poruszany w wielu miejscach.
Możesz ewentualnie powalczyć o rabat w sklepie ;)

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 15 listopada 2012, 12:40 - czw

Jeżeli akurat chodzi o F-310 to w sklepach muzycznych jest ona w sumie tańsza niż na allegro (~500-520zł). Zatem lepiej kupić w sklepie - odchodzi koszt ewentualnego transportu, no i tak jak mówi Szym - można powalczyć o jakiś rabat/gratisy itd.

Więc jeżeli nie masz za daleko do muzycznego to kupuj w sklepie. Jeżeli nie to trudno - ryzykuj. Ale w przypadku ewentualnego uszkodzenia będziesz się musiał sporo natrudzić i stracisz dużo na kuriera.

Co do samych gitar: Fender i Marris w sumie średniackie dosyć są, przynajmniej egzemplarze, które ogrywałem. Pewnie trzeba trafić na dobrą sztukę. F-310 jest dość przeciętna (nie znaczy, że zła oczywiście - na początek całkiem ok), ale są robione strasznie równo, więc praktycznie zawsze trafia się na dobrą sztukę.

Najlepszym wyborem byłby Tak G320 (najlepiej w wykończeniu BBS), ale cenowo wygląda on nieco gorzej, niż pozostałe ;)

Rzekłem.
Obrazek

Seba

Postautor: Seba » 15 listopada 2012, 13:32 - czw

dzięki, jednak pojeżdżę trochę po sklepach,

mozecie polecić jakiś sklep w warszawie ?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 15 listopada 2012, 14:35 - czw

W Warszawie jest na bank Rock'n'Roll i Riff. Pewnie jeszcze jakieś się znajdą, tylko nie wiem w których wymienione przez Ciebie gitarki będą - z autopsji wiem, że w Riffie będą Yamahy i Takamine może i przy ich kupnie dostaniesz teraz 20% rabatu na akcesoria :D Jakiś rabat na samą gitarkę też pewnie wywalczysz w każdym sklepie.

Pozdro.
Obrazek

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 15 listopada 2012, 18:39 - czw

Ja byłem, co prawda, tylko w rock n rollu w Wa-wie, ale szczerze polecam. Tzn. kiedyś na pewno była fajna obsługa, nie wiem jak teraz :P

Iwona9

Postautor: Iwona9 » 14 marca 2013, 11:20 - czw

http://www.rockmaniak.pl/product-pol-61 ... D220M.html
Świetna gitarka, naprawdę polecam. Czyste brzmienie, solidnie zbudowana. Sama uczyłam się na tej gitarze, cena nie jest wygórowana. Same plusy:)
Pozdrawiam!

trolo

Postautor: trolo » 09 lipca 2013, 22:47 - wt

Ostatnio kupowałem nową gitarę właśnie w sklepie internetowym (trochę z lenistwa, nie chciało mi się szczerze mówiąc objeżdżać wszystkich sklepów muzycznych ;p). Sklep chyba dosyć nowy, ale na szczęście obyło się bez problemów. Zwłaszcza obsługa jest zajebista - zastanawiałem się nad dwoma modelami i panowie pomogli mi w wyborze. Dla zainteresowanych podaję linka: POTENCJALNA REKLAMA

shymchack

pajo

Postautor: pajo » 25 lutego 2014, 22:41 - wt

Bezpieczniej w tradycyjnym sklepie, tym bardziej jeśli nie kupujesz jakiegoś drogiego instrumentu (trudniej trafić na spieprzony egzemplarz) a w tradycyjnym sklepie powiedzmy z 5 gitar marki X możesz sobie wybrać taką która Tobie najlepiej w łapach leży.

Awatar użytkownika
Piotr_Soton88

Postautor: Piotr_Soton88 » 21 stycznia 2015, 19:49 - śr

Siema!

Moj pierwszy post :skyway:

Ja bym zdecydowanie ogral przed kupnem, jak dla mnie internet odpada. Pudla bywaja kaprysne. Na Twoim miejscu rozejrzalbym sie za second handem, zawsze mozna fajnego akustyka taniej nabyc.

Pozdrawiam!

Wróć do „Pudła”