Gitary akustyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: doomEL » 25 sierpnia 2008, 23:11 - pn

Tutaj mozecie podawac polecane przez Was gitary akustyczne. Podajcie cene i najlepiej jakis krotki opis, ktory umotywuje Wasza radę.
Pozdrawiam
doomEL

Awatar użytkownika
Baton

Re: Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: Baton » 26 sierpnia 2008, 10:45 - wt

Doświadczenie mam tylko z raczej tanimi akustykami i z takich mogę śmiało polecić wyroby słowackiej firmy Marris.
Są to porządne gitary, ładnie brzmią no i cena jest bardzo przystępna.
Polecam również naszą polską firmę T. Burton
http://www.tburtonguitars.com/greengo.html
Jestem posiadaczem modelu Passage i jestem bardzo zadowolony.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 28 sierpnia 2008, 15:41 - czw

Ja od siebie polecam akustyczne gitarki Richwooda i Takamine, np.:
http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =3&id=7359
Mam z nimi bardzo sympatyczne wspomnienia, jest to b. dobre wiosło w swojej cenie. Obie te marki robią świetne gitary akustyczne, ich brzmienie najlepiej opisuje słowo "dźwięczne". Wykonanie gitar obu tych marek jest solidne i ładne, przyjazne dla oka. Dużo bardziej opłaca się kupić taką Takamine, niż np. Fendera w podobnej cenie ;)

GUTEK

Postautor: GUTEK » 30 sierpnia 2008, 23:12 - sob

Niestety nie polecałbym gitar Crafter. Choć naprawdę ślicznie wygladają niestety raczej nie grają tak, jak by wygląd i cena sugerowały. Miałem w ręku setki tych gitar i naprawdę rzadko zdarzał się wypadek pt: "dobry instrument" :(

Awatar użytkownika
Szcze69Pan

Postautor: Szcze69Pan » 01 września 2008, 09:27 - pn

GUTEK pisze:Niestety nie polecałbym gitar Crafter. Choć naprawdę ślicznie wygladają niestety raczej nie grają tak, jak by wygląd i cena sugerowały. Miałem w ręku setki tych gitar i naprawdę rzadko zdarzał się wypadek pt: "dobry instrument" :(

Zdecydowanie się zgodzę. Jak szukałem akustyka dla siebie, Craftery przeciągały uwagę wyglądem, ale odstraszały ceną i brzmieniem.

Ja mam Yahahę F-310P - obecna cena to ok. 550zł.
Bardzo korzystny wpółczynnik cena-zysk.
https://www.facebook.com/FarEnoughOfficial

susik93

Postautor: susik93 » 11 kwietnia 2009, 15:32 - sob

ja mam elektro-akustyka firmy fina model bodajże faw-701 i dla mnie jako początkującego spisuje się bardzo dobrze x)) dobrze stroi w miarę fajnie wygląda i ma cieńki gryf który się łątwo trzyma (przynajmniej w porównaniu z tymi kilkoma gitarami które dotąd trzymałem x))

ale trzeba uważać, bo gdy kupywałem miałem bardzo niemiłą historię ;/ kupiłem na szybko facet dał mi z wystawy bo czasu nie miałem i okazało się że struny leżą za nisko i na pierwszych 3 progach dzwiek wogóle nie wybrzmiewał i nie działała elektronika, ale następnego dnia bezproblemowo wymienili tłumacząc ze "zapomnieli zdjąć wadliwego produktu z wystawy" itp bla bla bla ...;/ po prostu zostawili myśleli że sprzedadza jakiemuś dzieciakowi i jemu to różnicy nie zrobi, czasami w tym kraju wkurza takie niedbalstwo i wciskanie smieci ;/

a cena to bodajże 399 zł x))

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 11 kwietnia 2009, 15:47 - sob

Mhm... elektro-akustyk za 400zł. Kolega grał na czymkolwiek innym w tej cenie (albo w ogóle czymkolwiek innym), żeby tak polecać?

Awatar użytkownika
Blantocholix

Postautor: Blantocholix » 26 kwietnia 2009, 08:43 - ndz

Ja w pułapie poniżej 400 zł (teraz troche zdrożał, może kosztować z 430~) mogę szczerze polecić ibaneza v50, który miażdży te wszystkie staggi a nawet burtony. Komukolwiek bym nie dał tej gitary do rąk to każdy zachwalał, że miękka, struny nisko zawieszone i ładnie brzmi. Jedynie jakość lakieru jest trochę gorsza niż w innych gitarach do 400zł, ale za to brzmienie i wygoda jest dużo lepsza :D

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 26 kwietnia 2009, 08:53 - ndz

No to może miałeś farta i trafiłeś na dobry model, bo mój kumpel miał Ibaneza V70, więc niby lepszego i droższego i na pewno nie był on fajny. Brzmienie niespecjalne no i niewygodny, struny wysoko i twardo. Na pewno ni był lepszy od mojego T. Burtona.

Awatar użytkownika
sebo
Sponsor

Postautor: sebo » 26 kwietnia 2009, 09:09 - ndz

Ja polecam gitarki firmy Jasmine by Takamine (sytuacja taka jak np. Squier by Fender, Epiphone by Gibson) - porządne gitarki w przyzwoitych cenach 8-)
"Nie ważne jak wiele wiesz, zawsze jest jeszcze jeden riff do wymyślenia i jeszcze jedna solówka do zagrania..."

Wróć do „Pudła”