Gitary akustyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
kamiln497

Re: Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: kamiln497 » 14 kwietnia 2011, 19:02 - czw

Ja dorzuce od siebie
Squier by Fender(choć do Fendera brakuje mu w ch*j dużo) Sa -105

Specyfikacja:
- płyta wierzchnia: świerk
- tył i boki: nato
- gryf: nato
- podstrunnica: palisander
- menzura: 25 3/8"
-progi: 20
- mostek: palisander
- klucze: die-cast
Gitara chińska, ale na razie się trzyma. Zobaczymy po kilku latach. ;)
bardzo prosto zbudowana gitarka, jak na swoją cenę (ja dałem 380zł jakiś rok temu) jest naprawdę niezła. Wprost dla początkującego gitarzysty, który zamiast takiego squiera kupuje np soundera za 300zł:)
Gitara w miare dobra, prosto nabite progi(przynajmniej w moim modelu). Trochę za wysoka akcja strun, ale po jakimś czasie można się przyzwyczaić :D
Wygląda nawet w miare- jak sklejka, ale dobrze wykonana sklejka :D
brzmi ładnie porównywalnie do washburna og-2(kumpel ma)i jak na gitarę w takiej cenie trzyma strój
główną wadą gitarki jest słaba jakość wykonania(progi nie do końca obrobione)
lecz jak na taką cenę ta gitara bije wszystkie stagi, soundery, signsy, skywawaye i tym podobny szajs ;)

Awatar użytkownika
Weed

Postautor: Weed » 30 czerwca 2011, 11:27 - czw

Po przerwie wracam na forum! :P
Ogrywałem ostatnio akustyki w cenie do ok 600zł. Miałem zamiar kupić używkę, ale trochę się porobiło finansowo, więc będzie to musiało poczekać :/ Ale co się nagrałem, to moje ;) Brałem pod uwagę 3 czynniki: wygodę, brzmienie i wykonanie (właśnie w takiej kolejności), cen nie podaję, bo te wszystkie wiosła to jeden segment cenowy - 400-600zł. Moje spostrzeżenia:
*Fender CD60 - całkiem wygodne wiosło!Struny dość nisko, profil gryfu całkiem spoko. Brzmieniowo bez szału, można znaleźć coś lepszego, wykonanie przeciętne. Generalnie - w tej cenie są lepsze.
*Yamaha F310 - jak dla mnie rewelacja, baardzo wygodna, niska akcja strun, brzmieniowo całkiem nieźle, powiedziałbym tak 'naturalnie' brzmi, choć dla mnie troszkę za dużo górki - być może kwestia strun, no i przede wszystkim gustu :P Wykonanie podobnie jak w Fenderze, nie ma się czym zachwycać.
*T.Burton Greengo - UWAGA! SŁABO! Ludzie polecają te gitary na start, ale moje doświadczenia mają się nijak do tego co czytam na forum. Ogrywałem 2 egzemplarze i oba były bardzo słabe. W jednym odklejała się podstrunnica(!!), w związku z tym lakier na gryfie przy podstrunnicy cały popękany. Obie gitarki bardzo niewygodne, bardzo wysoka akcja strun - zerowa wygoda. Brzmieniowo średnio, nic specjalnego.
*Marris D220 - zadziwiła mnie wyjątkowo niska akcja strun, najniższa w testowanych modelach. I nic przy tym nie brzęczało. Gryf dość gruby, najgrubszy z ogrywanych, nie każdemu podpasuje, mi akurat w akustyku to nie przeszkadza. Generalnie wygoda na duży plus. Wykonanie bardzo mi się spodobało, po prostu jara mnie mat w akustykach :E Do tego gitara jest ciemna (zarówno wizualnie, jak i brzmieniowo) - cedr + mahoń. Wykończeniowo najładniejsza gitarka IMO, jakby o klasę wyżej niż reszta. Brzmienie specyficzne, tak dobrane drewno robi swoje, mało góry, gitara gra głównie takim jakby dolnym środkiem, daje to takie specyficzne mruczenie, zamiast krzykliwego szczebiotania (jak w przypadku jaśniejszego drewna). Mi to bardzo odpowiada, ale zdaję sobie sprawę, że nie każdemu pzrypadnie do gustu.
*T.Burton Waterfall - z tego co wiem model już nieprodukowany, jeden egzemplarz uchował się w sklepie. Cena ok 700zł, ale sprzedawca stwierdził że może mi zrobić lepszą cenę, ok 600. Wykonanie standardowo w tej cenie - średnio na jeża, bez rewelacji. Co do wygody - gitara miała niewyregulowany gryf, trzeba by sporo podkręcić pręt napiasnjący, bo z gryfu zrobił się banan. Tak więc za ciekawie nie było, ale podejrzewam, że po regulacji mogłoby być nieźle. Brzmieniowo całkiem fajnie, bardzo przyjemne, zrównoważone brzmienie.
Grałem jeszcze na jakimś Washburnie za trochę ponad 600zł, nie pamiętam modelu, ale też był całkiem przyzwoity.
Podsumowując: najwygodniejsza i chyba najbardziej uniwersalna: Yamaha F310. Najlepsze wykonanie i brzmienie (SUBIEKTYWNIE): Marris D220.

Awatar użytkownika
Grzanka

Postautor: Grzanka » 11 stycznia 2012, 07:58 - śr

Ja osobiście polecam gitarkę firmy Lag, model T66D. Jest to francuski sprzęt o bardzo wysokiej dokładności wkonania. Pudło jest piękne i świetnie brzmi. Jedyne co może odstraszyć początkującego gitarzystę to cena - około 700-750zł. Czasem można trafić na promocję :).

Specyfikacja:

- Maszynki: Satynowe, czarne wykończenie
- Klucze: Czarne, satynowe High Precision, Tulip
- Siodełko: Czarny grafit
- Gryf, główka: Miodowy mahoń, satynowe
- Podstrunnica: Indonezyjski Palisander
- Płyta wierzchnia: Świerk
- Tył i boki: Miodowy mahoń
- Binding: Czarny/ kość słoniowa
- Mostek: Indonezyjski Palisander (siodełko, czarny grafit)
- Wykończenie korpusu: Wysoki połysk
- Opcjonalnie: Wersja leworęczna

Są również modele z Cutawayem albo elektro-akustyki oczywiście :).
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2012, 16:29 - śr przez Grzanka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 11 stycznia 2012, 14:28 - śr

one na pewno są produkowane we Francji? nie kupuję tego.
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 11 stycznia 2012, 14:53 - śr

Jeżeli Chiny są kolonią francuską to możnaby ewentualnie podciągnąć... :E
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
OctaveFuzz
Sponsor

Postautor: OctaveFuzz » 11 stycznia 2012, 15:16 - śr

Ja grałem kiedyś na targach na gitarze LAG. Full Custom - zajebista. I to była francuska gitara. Cena zabijała... okolice 24000 zł.

A to nie są "Lagg" tylko "LAG" chyba. I ten akustyk, z tego co pamiętam, chyba nie jest produkcji francuskiej... Ale modele >1200 zł są produkowane we Francji.
You don't know the power of the baked maple!

The force is with you, young maple, but you are not an accepted fretboard yet.

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 11 marca 2012, 21:42 - ndz

I tak ogólnie co sądzicie o tych LAG'ach?

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 11 marca 2012, 22:18 - ndz

Których konkretnie? Bo mam LAGa T66ACE (elektroakustyk najniższy z wycięciem etc.) i jest zarąbisty jak na swoją cenę. Używaniec za 450zł, wykonany przyzwoicie, z pudła brzmi spoko, a przetwornik zarąbisty. JZ approves. Tylko ograć by trza było przed kupnem.
Obrazek

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 11 marca 2012, 22:49 - ndz

A bo rozważam sobie kupno akustyka (+ / - 1100 zł) i w sumie LAG przyciągnął moją uwagę. Czyli wychodzi na to, że nie bez powodu chwalą się tym swoim przetwornikiem.

karski1

Postautor: karski1 » 14 marca 2012, 17:59 - śr

LAG jakoś nie przypadł mi do gustu :/ źle mi się ją trzyma...

Wróć do „Pudła”