Gitary akustyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
shymchack
Moderator

Re: Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: shymchack » 11 listopada 2012, 22:14 - ndz

Robisz śmietnik...
Sianopis. Jeszce post i będzie ban.

ZgietyBanan
SianoPIS

Postautor: ZgietyBanan » 12 listopada 2012, 20:27 - pn

Guns N' Trousers pisze:Nowy jestem, chwila na ogarnięcie? I po co mam czytać 25 stron jakiś kłótni, która gitara lepsza, jak mi tutaj kolega to wszystko ładnie pięknie podsumuje i napisze "yamaha f310"?

nie mówie że yamaha f310 to zła gitara ale jak ty wierzysz na słowo jednej osobie to daleko nie zajdziesz ;]

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 12 listopada 2012, 20:49 - pn

ZgietyBanan pisze:
Guns N' Trousers pisze:Nowy jestem, chwila na ogarnięcie? I po co mam czytać 25 stron jakiś kłótni, która gitara lepsza, jak mi tutaj kolega to wszystko ładnie pięknie podsumuje i napisze "yamaha f310"?

nie mówie że yamaha f310 to zła gitara ale jak ty wierzysz na słowo jednej osobie to daleko nie zajdziesz ;]

Err... Na specjalistycznym forum? W ciągu kilku dni nikt inny się nie wypowiedział, bo najwyraźniej każdy, kto to przeczytał, uznał, że nie ma potrzeby pisać inaczej. Ot i tyle.
@Baton Dobrze, Panie moderatorze. ;*
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2012, 21:15 - pn przez gizmi7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 12 listopada 2012, 21:05 - pn

Panowie koniec z wywodami w tym temacie.

TBurtonGuitars

Postautor: TBurtonGuitars » 11 grudnia 2012, 12:50 - wt

BAN.

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 05 stycznia 2013, 21:04 - sob

Poszedłem sobie ja wczoraj do opolskiego ragtime'a rozeznać się w akustycznych wiesłach, bo gas niemiłosiernie pali w rurę od kiedy moje przychody przekraczają najniższą krajową. Ogarniałem najniższą półkę, tj. do 1000zł z inklinacją w dół.
1. Yamaha f-310. Nie wiem o co chodzi, ale nigdy, przenigdy bym jej nikomu nie polecił, no chyba że wrogowi. Wykonanie średnie (masa mniejszych, choć niebijących po oczach niedoróbek), nigdzie nie brzęczała i stroiła perfekt - ale brzmiała jak elektryk przyłożony do szafy, a wygodą gry dorównywała Gibsoną z lat 50 - na strunach czternastkach :D Sprawdzone dwa egzemplarze, oba identyko.
2. Fender cd-60 (chyba, kosztował 540zł) - dużo lepiej pod względem wygody, jednaj wykonanie naprawdę żałosne, nawet kropki na boku podstrunnicy były krzywo. Brzmienie lepsze, lecz cóż z tego, skoro w każdym z trzech egzemplarzy menzura rozjeżdżała się za 12 progiem.
3. Lag t66, wersja elektroaukustyczna, innej nie mieli. Dziwaczne łączenie gryfu z korpusem, jednak całkiem wygodne, brzydka jak nieszczęście (nie wiem kto projektował główkę, ale zasłużył na solidny wpierdl), brak markerów :( - dla mnie wada praktycznie dyskwalifikująca, szczególnie przy akustyku. Brzmienie takie jak fendera, zero szału. Menzura też bez fajerwerków, na ostatnich progach robił się lekki zgrzyt, acz do zniesienia. Wygoda ok, choć progi jakieś takie chropowate, może trzeba rozegrać.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 06 stycznia 2013, 12:20 - ndz

Hmm, u mnie kapkę inne wrażenia - ostatnio znajomy sprawił sobie F-310 i nie ma żadnych niedoróbek, a brzmienie jest klarowne, nic nie muli, ani nie brzęczy, brzmi tak jak powinna. Subiektywnie bardzo ładnie. Może w tamtej struny miały 15 lat? ;)
Zaś na CD-60 grałem dawno temu i była to moim zdaniem totalna brzmieniowa porażka w porównaniu do wszystkich innych gitar za te pieniądze - łącznie z tangle- i richwoodami - być może struny miały 15 lat...

Wniosek - albo egzemplarz egzemplarzowi nierówny, albo nasze różne gusta mają zbyt duży wpływ na opinię o jakości instrumentu. :)

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 06 stycznia 2013, 13:11 - ndz

Ogrywałem po kilka takich samych gitar, więc to co najwyżej kwestia gustu, struny wyglądały na znośne. Brzmienie Yamahy było tak słabe, że jednak gust nie miałby tu wiele do gadania. Tragos total i kolejne potwierdzenie, że gitary ze sklepu poniżej 1000zł to fanaberie dla ludzi bez uszu.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 06 stycznia 2013, 13:55 - ndz

No to ja wymiękam, widocznie nie mam uszu :) Znam co najmniej 4 gitary, które mi brzmieniowo odpowiadają w przedziale do 1000zł. Być może dlatego, że nigdy nie miałem takiej gitary na własność na dłużej.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 06 stycznia 2013, 16:34 - ndz

Yamaha F-310 brzmi straszliwie jasno i kartonowo, ale w tej cenie jest do przyjęcia. Najważniejsze dla początkującego jest to, że są one robione strasznie równo i stroją. Z wygodą też nie jest źle. Co do strun to coś w tym jest, bo Yamaha pakuje swoje własne i są stosunkowo dziwne. Ciekawe jak po założeniu innych/lepszych?

Fędera CD ogrywałem miliard lat temu - i faktycznie wykonany pokracznie, ale brzmienie chyba miał najfajniejsze z tego przedziału - bo ciepłe bardzo imho.

Lag T66 w wersji ACE dupska nie rwie na sucho, ale preamp ma fajny. Coby nie było nawet z pudła brzmi tak jak wszystkie ele-aku do 2k nawet, więc tragedii nie ma.

W tej cenie jest jeszcze Tanglewood TW28 czorny albo naturalny. Jak się trafi na dobry egzemplarz to bardzo spoko pozycja. Póki co jeden trafił mi się tylko zjebany, ale miał walnięte, wypukłe pudło i coś z gryfem - nie brzmiał w ogóle i struny leżały na progach, bo za mostkiem było wybrzuszenie :D
Obrazek

Wróć do „Pudła”