Gitary akustyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
Awatar użytkownika
Atian

Re: Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: Atian » 09 czerwca 2010, 17:57 - śr

Ja posiadam Yamahe f310 za 470 zł
gra pięknie
ogrywałem też inna yamahe za 2000zł i różniła się tylko wygodą

Z czystym sumieniem polecam F310
JolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJolaJola NA

Vesper

Postautor: Vesper » 20 czerwca 2010, 18:27 - ndz

Ja z kolei ostatnio miałem w ręce gitarę klasyczną, którą kumplowi kupiła mama w markecie.
Zadzwonił, poprosił żebym obejrzał, bo grałem juz na paru.
myślę że bd ciężko bo wydał ok.150(ile dokładnie nie powedział)...no ale ok, jade;]
firma..."CLIFTON-finest music instruments"(bodajrze)-przeczytałem...
klasyk. progi 19:dobrze nabite na podstrunnicę z materiału niedrewnianego, jakis rodaj tworzywa sztucznego;p
mosiążne, przy czym jeden należało przypiłować.
złączenie pudła z gryfem klasycznie na 12, ładne staranne lakierowanie, miło pachnące drewno pudła, pachniało na lipę, gryf oprócz tamtej podstrunnicy byl drewniany, kończył się dobrze wyprofilowanym siodełkiem i główką,
klucze w układzie 3:3 oczywiście, tanie, widać, ale nienajgorsze. mostek zwykły bez systemu blokady strun kołkami, zainstalowane struny nylonowe, nisko wiszące nad progami. W zestawie dostał pokrowiec, książkę, płte i inne pierdy typu kostki, gwarancja i namiary na warszawska klinike gitar w książeczce serwisowej...
pograłem...ŁADNIE BRZAMIAŁA!
szczerze polecam jak na tak super tanie pudełko!!

Awatar użytkownika
cenarius

Postautor: cenarius » 13 sierpnia 2010, 09:13 - pt

Zabawna dysputa. Dyskusja o jakości gitar z różnych przedziałów cenowych. Sprawdziłem tylko z ciekawości:
Stagg SW201 - 351 PLN
Washburn OG2 - 599 PLN
Miejcież Panowie rozsądek! Objechać gitarę łatwo, kiedy porównać ją do modelu o połowę droższego. Ktoś był zadowolony ze stagg'a - nie ma sprawy! Pewnie za tą (niską) cenę jest niezły. Ja osobiście przyznaję, że wolałbym dołożyć i kupić sobie coś lepszego - można też zwrócić uwagę na Samicka.

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 13 sierpnia 2010, 10:04 - pt

No kolega ładnego babola walnął na początek, witamy w takich miłych okolicznościach. :D Nie chcę się wymądrzać, ale gdybyś na przykład zaczął czytać temat od początku i był w stanie ogarnąć wszystkie jego założenia (co naprawdę nie wiąże się z wielkim, niewyobrażalnym wręcz wysiłkiem intelektualnym), to wiedziałbyś, że polecamy gitary w konkretnych przedziałach cenowych. Mówimy "ta gitara jest warta tych pieniędzy", a nie "wszystkie wymienione tu gitary są ponadprzeciętne, niezależnie od ceny". Pozdrawiam i życzę równie błyskotliwych postów jak ten poprzedni. :] ELO!
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

Awatar użytkownika
cenarius

Postautor: cenarius » 13 sierpnia 2010, 12:15 - pt

Zaiste, mój błąd. Wynika on (o ironio!) z tego, że zacząłem czytać od początku, ale przeglądarka mi nie wyświetliła wszystkich stron i sądziłem, że ma on tylko dwie strony. ;)
Kajam się w popiele na znak skruchy.

Dadox73

Postautor: Dadox73 » 26 października 2010, 13:27 - wt

Witam!
Godne uwagi są akustyki firmy takamine.
Sam posiadam model g220 i jest o wiele lepszy od yamahy za 1000zł sam ogrywałem.jest to pudło które kosztuje ok 700zł a naprawdę daje wiele frajdy.Gorąco polecam!

Awatar użytkownika
Rosie

Postautor: Rosie » 26 października 2010, 15:13 - wt

Dadox73 pisze:Godne uwagi są akustyki firmy takamine.

Mam Takamine G320 i też uważam że to bardzo dobra firma. Nie ogrywałam zbyt wielu akustyków, ale te brzmią naprawdę ciekawie ;)

Awatar użytkownika
markosr

Postautor: markosr » 12 listopada 2010, 09:01 - pt

co sadzicie o elektroakustyku Ovation AE 127 5 http://muzyczny.pl/132172-Ovation-AE-12 ... yczna.html w zasadzie jest to gitara firmy applause w stylu "ovation" ma bardzo charakterystyczne brzmienie, ktore bardzo mi sie podoba "inne od innych" wczoraj ja ogralem i pare innych znanych jak fender cd 60 ce ale ani fender ani inne drozsze nie brzmia tak dzwiecznie i charakterystycznie jak ae 127 5 problem jest w tym, ze nie ma zadnych opini na forach od znawcow i uzytkownikow gitar. jesli ktos kto zna sie na gitarach i wie cos o tym pudle czy moglby mi doradzic bo nie chce kupowac kota w worku bo nie wiem czy to pudlo jest np. solidnie wykonane. Jeszcze dodam probe dzwieku ale na zywo 100 razy lepiej http://www.youtube.com/watch?v=PqykA1CTpmg lub http://www.youtube.com/watch?v=WPOyN-vCRFw znalazlem tez, ze ta gitarka zostala wyrozniona w topguitar http://topguitar.pl/artykuly/461
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2010, 21:22 - pt przez markosr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
shageon

Postautor: shageon » 12 listopada 2010, 11:26 - pt

Fajne brzmienie a'la John Butler. Podoba mi się ;). Drewno i gryf wyglądają na solidne. Ja bym brał.
Obrazek
Weed pisze:BRZMIENIE IDZIE Z ŁAPY

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 10 stycznia 2011, 13:24 - pn

Panowie, potrzebuję aktualnie polecane pudła w aktualnych cenach:D
Będę niedługo akustyka kupować - ważne żeby był tani i dobry, tak 300-400zł powiedzmy (i był do ogrania w bydgoskich sklepach:P)
Obrazek

Wróć do „Pudła”