Gitary klasyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Gitary klasyczne, ktore polecamy

Postautor: doomEL » 25 sierpnia 2008, 23:18 - pn

Tutaj możecie podawać polecane przez Was gitary klasyczne. Podajcie cenę i najlepiej jakiś krótki opis, który umotywuje Waszą radę.
Pozdrawiam
doomEL

GUTEK

Re: Gitary klasyczne, ktore polecamy

Postautor: GUTEK » 30 sierpnia 2008, 22:58 - sob

Niestety obawiam się, że jeśli naprawdę myślimy o uczeniu się muzyki klasycznej to nie można polecić niczego poniżej 500 Pln.(zawsze mi się ten skrót podobał, O co tam chodzi?)
Wszystkie gitarki typu Stagg, Honer hc-06 i tym podobne oczywiście nadają sie do grania, z tymże raczej przy ognisku, pod oknem, lub pod sklepem ogólnospożywczym.
Hiszpania. Od tego niestety trzeba zacząć. Wydać niemałą kaskę owszem, ale nie popsuć młodzieży krzywym i nie do końca strojącym instrumentem.
P.S Postaram się niedługo poszukać czegoś interesującego za rozsądne pieniążki i opisać.
Pozdro. :ugeek: GUTEK

Awatar użytkownika
Szcze69Pan

Postautor: Szcze69Pan » 01 września 2008, 09:37 - pn

GUTEK pisze:...500 Pln.(zawsze mi się ten skrót podobał, O co tam chodzi?) ...
Pozdro. :ugeek: GUTEK

Przed denominacją w '95 skrót (wg standardów ISO) naszej waluty brzmiał PLZ (Polish Zloty).
Po denominacji (w stosunku 1:10.000) ustalono, że nowy kod to PLN (New Polish Zloty).

Sorka za Off-topic...ale nie mogłem się powstrzymać :)

Bankowy krwiopijca :) - xtp

EOT
https://www.facebook.com/FarEnoughOfficial

Tubus

Postautor: Tubus » 01 listopada 2008, 20:00 - sob

kieruję się zdaniem mojego nauczyciela, sam tą gitarkę posiadam i mogę polecić ze względu na brzmienie - Alhambra 1C, można dostać za 1000zł. Z wygodą może troszkę gorzej (na jakimś niższym modelu Antonio Sanchez grało mi się wygodniej) z powodu dość wysokiej akcji strun, ale idzie się przyzwyczaić

compi

Postautor: compi » 27 listopada 2008, 21:28 - czw

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum. Mam Yamaha c40. Dość przyzwoita. cena około 400-500 zł. Brzmi dobrze, stroi i jest niedroga, lakier dobrej jakości, gryf wygodny, a jedyny mankament to troszkę wyższe progi niż u hiszpanek (może 0.3mm) ale to kwestia przyzwyczajenia. Do nauki i domowego grania ok. Jak za te pieniądze na 5. Dopiero lepsze są hiszpanki od 800 zł.

deastinator

Postautor: deastinator » 22 stycznia 2009, 16:07 - czw

zdecydowanie polecam yamahe c40. jest niedroga i ma super brzmienie i trzyma strój.kupilem ja w 2006 r i nie chce jej zmieniać :D
Co mam mówić jak i tak za dużo nie mówie..

Awatar użytkownika
Martyn
aka K_H

Postautor: Martyn » 22 stycznia 2009, 20:15 - czw

Ja polecam Yamahę C-70 (model wyżej), na tym pudle zaczynałem. Solidne wykonanie, a brzmienie też ładne.
Primus sucks!

wbc

Postautor: wbc » 09 lutego 2009, 17:31 - pn

Ja posiadam Madrigal 98C Conservatorio. Moim zdaniem dobra robota. Mimo ceny stosunkowo niskiej (610 zł) to uważam, że brzmienie ma cudne. Grałam na wielu wiosłach i spotykałam się z tym, że gitary za 1000 zł nie mogły się równać z przedstawianym modelem. Do gry i akordowej i nawet myślę spokojnie można by z nią długo pociągnąć w szkole muzycznej. Ma bardzo ciepły i głęboki dźwięk. Więc - polecam!

programator

Postautor: programator » 21 października 2009, 20:11 - śr

Moją pierwszą gitarą był właśnie Hohner, ale to prawda - na wiele to się ten sprzęt nie przyda. Obecnie Alvaro 57. Tak jak poprzednicy polecam gitary Yamaha.. C40 na początek powinien wystarczyć.
Nie zaglądaj tam: http://www.ciecierski.pl

JJmuzyk

Postautor: JJmuzyk » 19 listopada 2009, 18:22 - czw

Ja mam i polecam też Yamahę C30m - dobry i niedrogi klasyk, też zaczynałem na nim grać, teraz służy mi jako gitara ogniskowa i zabieram ją w miejsca, w których może się obić itp, bo akustyka mi szkoda ;]

Wróć do „Pudła”