Klasyk (Hohner HC-06) czy Akustyk (Tenson D1)

- gitary akustyczne i klasyczne
Vodic

Klasyk (Hohner HC-06) czy Akustyk (Tenson D1)

Postautor: Vodic » 25 marca 2010, 15:24 - czw

Witam cała społeczność forum :)
Mam dylemat w sprawie kupna pierwszej gitarki. Kompletnie się na tym nie znam więc zdam się na was.
Planowałem zakup akustyka gdyż ma mocniejsze brzmienie i nadaje się bardziej do rockowych utworów, lecz fundusze jakie posiadam a jest to 300zł +/- zmusiły mnie do zainteresowania się także klasykami gdyż za tą cenę Hohner to podobno dobry sprzęt a Tenson znajduje się na tym samym poziomie co SkyWay, Sounder, Echo itd. Także proszę was drodzy forumowicze o rade. Lepiej klasyka w miarę dobrego czy tego akustyka.
Nie preferowałbym Finger - style ( proszę poprawić bo pewnie źle, chodziło mi o grę palcami), ponieważ wydaje mi się zbyt trudny jak na początek przygody z tym instrumentem :). Nie będę nagrywał muzyki w zadnym studio ani wystepowal na estradzie, chcę po prostu nauczyć się grać sam dla siebie i moze w przyszłosci jak już cos bede umial na imprezie tudzież ognisku. Wiem także że 300zł to mało jak na dobrą klase gitare ale po co wydawac 500zł jak po miesiącu moge dojsc do wniosku że to nie jest dla mnie :).

Proszę o rady/propozycje/sugestie/.
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Weed

Re: Klasyk (Hohner HC-06) czy Akustyk (Tenson D1)

Postautor: Weed » 25 marca 2010, 16:32 - czw

Tenson to szit. Ogrywałem kilka Hohnerów HC 06 i większość nawawała się do grania ;) ostatnio wyczaiłem na allegro używany egzemplarz za 180zł. Polecałbym Ci zrobić tak samo, poszukać używki, w razie czego gdybyś chciał sprzedasz - niewiele stracisz. No i wychodzi taniej

Awatar użytkownika
Reign

Postautor: Reign » 26 marca 2010, 08:22 - pt

Ja tez polecam klasyka. Na początek będzie Ci łatwiej, bo ma nylonowe struny i palce tak nie bolą. Ma szeroki gryf, dzieki czemu sie latwiej na poczatku lapie akordy i jak bedziesz potrafił grać na klasyku to zagrasz też na każdej innej gitarze :)

smieszny

Postautor: smieszny » 27 marca 2010, 08:00 - sob

Jeśli chodzi o to, czy klasyk, czy akustyk, to już twój wybór, w zależności od upodobań brzmieniowych... Jednak mogę Ci polecić Hohnera, bo sam go miałem na początek i służył mi bardzo dobrze przez 3lata... Ostatnio wymieniłem go na akustyka, gdyż potrzebowałem brzmienia akustyka, które różni się od klasycznego...

Vodic

Postautor: Vodic » 27 marca 2010, 11:46 - sob

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Teraz wiem że Tenson to za przeproszeniem gówno :)
Tak więc kolejne pytanie jest takie. Za max 400zł patrzeć za Washburn i Epiphone ? Ogólnie są to dobre firmy, czy tylko poszczególne produkty trzymają poziom? :)

Awatar użytkownika
blackigel

Postautor: blackigel » 27 marca 2010, 19:12 - sob

W epi często trafiają się buble wiem o tym dobrze. Trafiłem na przypadek bardzo kiepskiego akustyka dr-100: powyłaziły progi, kiepskie klucze i podobne bajery. a kosztował 400 zł
"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie
Wszak im drzewo wynioślejsze, tym trudniej wleźć na nie.
Wżdy i z panną, i ze drzewewm kto nie kiep poradzi
Trzeba owszem wziąć i zerżnąć, no i po zawadzie..."

Vodic

Postautor: Vodic » 27 marca 2010, 21:40 - sob

Takie coś z Washburn byłoby dobre?
http://guitarcenter.pl/catalog/washburn ... n-og-200-n

Wróć do „Pudła”