Gitary 3/4 jakie marki godne uznania

- gitary akustyczne i klasyczne
Truskawka

Gitary 3/4 jakie marki godne uznania

Postautor: Truskawka » 18 listopada 2010, 11:24 - czw

Witam,
mam problem - potrzebuję zmiany gitary, ale nie mogę kupić 4/4 ponieważ mam za małe ręce i przy wielu utworów po prostu nie mogę dociągnąć się.
Jakich marek poleciliścieby gitary do 1000 zł na 3/4? I co myślicie o gitarze Admira Infante?

Awatar użytkownika
blackigel

Re: Gitary 3/4 jakie marki godne uznania

Postautor: blackigel » 19 listopada 2010, 20:32 - pt

Co rozumiesz przez zbyt małe ręce? Przecież nawet jak kupisz mniejszą gitarę to odległości między progami będą identyczne i szerokość gryfu też nie zmieni się zbytnio. Jak długo grasz?
"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie
Wszak im drzewo wynioślejsze, tym trudniej wleźć na nie.
Wżdy i z panną, i ze drzewewm kto nie kiep poradzi
Trzeba owszem wziąć i zerżnąć, no i po zawadzie..."

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 20 listopada 2010, 12:08 - sob

blackigel pisze:Przecież nawet jak kupisz mniejszą gitarę to odległości między progami będą identyczne?

:facepalm: 3/4 oznacza gitarę w rozmiarze 3/4 - czyli menzura też będzie krótsza o 1/4...
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Rosie

Postautor: Rosie » 20 listopada 2010, 16:07 - sob

A chodzi Ci o gitarę klasyczną, akustyczną czy elektryczną? Jaką miałeś wcześniej? I przede wszystkim: co zamierzasz grać? ;)

Truskawka

Postautor: Truskawka » 24 listopada 2010, 23:01 - śr

Cześć,
chodzi mi o gitary klasyczne i akustyczne.
Gram 20 lat na fortepianie i zbyt małe ręce oznaczają niemożliwość wzięcia akordu z 4 dźwięków w oktawie.
Na gitarze gram od 8 lat i w rozmiarze 4/4 problemy zaczynają się 1-3 próg. Nie mogę wziąć fa#(na 4 strunie, IV próg) - do (na 2 strunie, I próg), a jednak w utworach polifonicznych to bardzo się przydaje.

Co do progów, to jednak rozmiar ma znaczenie - po pierwsze są mniejsze odległości, po drugie - jestem
drobnej budowy, więc na 3/4 nie muszę się przechylać.

Za zwyczaj gram na gitarze klasykę - tak jakbyś ktoś chciał, Sora, Torregę, Villa-Lobos,Bacha, Vivaldi'ego itd - wszystko co da się przyłożyć na gitarę :)

Moja pierwsza gitara została wykonana przez lutnika, ale zmieniłam Państwo, więc teraz muszę pytać znających się ludzi na forum. Wolę kupić fabryczną, ponieważ mieszkam w akademiku i wiecie, różnie może być. Ale też nie chciałabym kupować najtańszej gitary, wolałabym jakąś hiszpańską,ale kompletnie nie znam się na markach.

Dziękuję bardzo z góry za każdą odpowiedź.

Wróć do „Pudła”