DRUGIE URODZINY FORUM - WYNIKI

- tutaj bedą ogłaszane konkursy na forum
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

DRUGIE URODZINY FORUM - WYNIKI

Postautor: ksantyp » 16 listopada 2010, 00:19 - wt

Obrazek
Obrazek

Ogłaszamy wyniki Konkursu z Okazji Drugich Urodzin Forum.
Fundatorami nagród są firmy Exar Electronix, FM Strings oraz Zarząd gitara-online.pl
viewtopic.php?f=57&t=3936

W konkursie udział wzięli: sis1971, Mailoszyarr, Raven, Syku666, Baton666, mck, JakubZ, rafaufaufau, Darrex, Trinuma, Reign, pat60pl.
Gratulujemy wszystkim pomysłów, odwagi, chęci, zapału - dzięki wielkie za Wasz udział - zapraszamy na kolejne konkursy.

Jury w składzie: SoulBurner, Dale Cooper, Kukieł, ksantyp, RPA, Szymczak, DanielWolf, Martyn, Włosień wybrało następujących zwycięzców.

Specjalną nagrodę ostatniej chwili w postaci breloczka do kluczy firmy RIVERA produkującej znakomite wzmaki otrzymuje sis 1971

3 nagrody pocieszenia - 7 plakatów ze sławnymi gitarzystami - Slash, R.Flynn, Zakk, Hendrix i inni, oraz struna 010 GHS - lądują u następujących konkursowiczów: mck, Baton666, Syku666.

Rafaufaufau otrzymuje Wyróżnienie Konkursu - struny Harley Benton 1046.

Nagroda trzecia - oprócz wsparcia firmy Exar, nasze urodzinowe party wspomogła również Firma Muzyczna ze swoją marką - FMStrings. Stąd też trzecia nagroda to 3 wybrane sety tejże firmy (do obejrzenia na http://www.fmstrings.pl) oraz rabat w wysokości 15 procent na powyższe struny do wykorzystania przez 6 miesięcy.
ZDOBYWCĄ NAGRODY TRZECIEJ JEST DARREX

Nagroda druga, to album z gitarami THE ELECTRIC GUITAR wydawnictwa Virgin. Oczywiście w języku angielskim. Album zawiera znakomite fotografie i historie najważniejszych gitar elektrycznych. Znajdziemy tam Gibsony, Fendery, Gretsche, PRSy, Jacksony i wiele innych, wraz z historią gitarowego grania i wstępem napisanym przez Keitha Richardsa. Znakomita publikacja w twardej oprawie.
ZDOBYWCĄ NAGRODY DRUGIEJ JEST RAVEN.

Nagroda pierwsza w naszym konkursie - EXAR KM04 Kamikaze + Niespodziaka.
http://www.exar.com.pl/
Mocny i mroczny przester, wykorzystujący dwa tory drajwu, z możliwością mixowania. Bardzo szeroki zakres gainu i Eq. Próbki: viewtopic.php?f=18&t=1086
Seria Exar 04 to najwyższa półka efektów Exar, wykonana na najwyższej klasy podzespołach o dożywotniej gwarancji producenta.
ZDOBYWCĄ NAGRODY PIERWSZEJ JEST JAKUB Z

GRATULUJEMY !!!

WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.
DZIĘKUJEMY SPONSOROM ZA UFUNDOWANIE NAGRÓD.
ZAPRASZAMY NA KOLEJNE KONKURSY.

Alternatywne Forum Gitarowe gitara-online.pl
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2010, 02:10 - pn przez ksantyp, łącznie zmieniany 2 razy.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Re: DRUGIE URODZINY FORUM - WYNIKI

Postautor: ksantyp » 16 listopada 2010, 00:19 - wt

Głosowanie miało być jawne... podajemy zatem każdego typy z krótkim uzasadnieniem.

ksantyp pisze:1. Jakub Z - rozpierdala na łopatki brzmieniem i pomysłem, choć zachwiało mi się w jednym miejscu, ale wypas... no i te klapeczki.
2. Darexx - psychodela psychodeliczny świr - taki the doors 24.wieku LOL
3. raven - te trąby LOL
4. rafaurafaufau - bardzo ciekawe potratkowanie tematów, miałem problem miedzy 3 i 4 miejscem
5. baton666 - słychac wyraźny postęp u kolegi.
6. mck - zajebiste brzmienie w gunsach, taki maanam albo the cure LOL
7. syku666 - poprawnie zagrane wersje

shymchack pisze:1. JakubZ - po prostu miazga; brzmienie, pomysły, całość... włączając w to stosunek jakość sprzętu/jakość nagrania, jest na siedmiu pierwszych miejscach :P
2. Darexx - Interesujące nagrania, zrealizowane raczej bardziej pod kątem twórczym niż znaczna większość uczestników, jedne z ciekawszych aranżacji. Najbardziej odmienne. No i wokal ^^
3. Raven - również miałem ciężki wybór, ale ostatecznie stwierdziłem, że tu kompozycje są bardziej zróżnicowane, a przez to bardziej zajmujące, niż w nagraniach z miejsca 4
4. rafaufaufau - ciekawe i w miarę różnorodne pomysły, jest trochę wkładu własnego, dobre wykonanie
5. Baton666 - nie za wiele wkładu własnego, ale bardzo schludnie sklejone, nienagannie zagrane i w miarę możliwości dobrze dopracowane nagranie z drobniutkimi wtopkami
6. Syku666 - ciut nierówno, bardzo mało wkładu własnego, ale z grubsza poprawnie odegrane numery ze "smaczkami"
7. mCk - kapkę siarzące brzmienie przesterów, w sumie odegrane covery, ale jako-tako może być. Tu też miałem pewien dylemat, ale ostateczna decyzja to mck

DanielWOLF pisze:1. JakubZ - Komentarz zbędny ;)
2. Darexx -Za całokształt aranżacji, bardzo twórczy, nie powiem. No i wokal.
3. Raven - Tak jak to Szymek wyżej napisał, Raven i rafau zasługują na 3 lokatę, ale właśnie nagranie Ravena mnie bardziej urzekło, może to przez PRS-a lol
4. rafaufaufau - Całkiem fajne brzmienie w dropie, jakby nie Raven to by było 3 miejsce.
5. Baton666 - Jak na sprzęt który posiada to troszkę "za mało", ale niczego nie ujmując Kornelowi zasługuje on na bycie w piątce.
6. Syku666 - Za poprawne covery i dobre brzmienie.
7. mck - za SCOM i te cukierkowe brzmienie :D

Martyn pisze:1. JakubZ - naprawdę muszę pisać? ;)
2. Darexx - za oryginalność i trochę chory klimat
3. rafaufaufau - kompilacja bardzo mi się spodobała, ciekawe połączenie motywów :)
4. Raven - ciekawie wzbogacone nagranie :D
5. Baton - całkiem fajne pomysły
6. Syku666 - niewiele własnego wkładu, ale całkiem niezłe, i brzmienie nie kaleczy uszu ;P
7. mck - niech będzie, za Sweet Child 8)

RPA pisze:Strasznie żałuję, że nie ma tu takiej instytucji jak ex aequo. Pierwsza czwórka to wykonawcy wyższego - wg mnie - sortu, reszta była mi sporo bardziej obojętna i jest dobrana bardziej losowo. Cóż, oto moje wyniki:
1.Raven - Jest moc, która mi się podoba. Trochę brakuje mi obiektywnego podejścia, bo Kubuś zrobił jeszcze filmik, no i wykręcił najlepsze ze stawki brzmienie, jednak ogólny styl, bardzo przyzwoite połączenie kawałków i leniiiiwy Sweet Child zrobiły na mnie najlepsze wrażenie.
2. JakubZ - Jak napisałem wyżej, najwyższy poziom wykonania w tym konkursie, komediowy filmik i konkretne pomysły. Niestety, nie jestem szczególnym fanem dżentów, no i właśnie to zadecydowało. ;)
3.rafaufau - mamy lajtowy dżezik, jakieś zalążki reggae, wszystko jednak w cięższym brzmieniu. Bardzo fajnie wykonany pomysł, znośne brzmienie.
4. DarreX - Trochę zbyt bardzo to rozmyte, acz trzeba przyznać, że pomysłowe. Wolałbym jednak więcej kopa :)
5. Syku - Bardzo przyzwoicie zagrane, z sensownym brzmieniem
6. Baton - Miłe dla ucha, wesoło połączone ze sobą kawałki ;)
7. trinuma - Nie sądziłem, że na flangerze można grać zawsze, wszędzie i wszystko ;)

wlosien pisze:Raven- za brzmienie, trąby, bibeloty, koks i dziwki!
Jakub- za brzmienie i techno bit!
Darrex- za kosmos, właściwie to nie wiem, czy grałeś te kawałki co trzeba, ale bawiłem się świetnie.
rafaufaufau- wesołe połączenie, i pomysł!
sisi vel sis1971- weselny blichtr!
Baton- najlepiej z tych odegranych.
mck- a niech ma, nie wiem za co.

coś takiego.

Dale Cooper pisze:Ja opiszę wszystkich :)

Sisi
Wkręciły mnie wesołe melodyjki i takie "kolorowe" aranżacje.
Duży plus za pomysłowość, ale niestety jakość mizerna.

Baton
Bardzo solidnie zagrane i nieźle wykręcone brzmienie.
Brak mi jedyne jakiejś innowacji, genialnego pomysłu, który by to wszystko dopełnił.

mCK
Brzmienie inne i wciągające, niestety nic poza tym.

rafaufaufau
Zarówno aranż jak i brzmienie na bardzo wysokim poziomie, do tego dochodzi djentowy strzał i feeling.

Darrex
Tu byłem mocno zaskoczony. No i córcia na wokalu :) Lubię takie alternatywne granie, dużo przestrzeni.

Reign
Dobrze zagrane, ale niestety brzmienie strasznie drażniło moje uszy.

Trinuma
Ah ten flanger :D Za duuużoooooooo :D

Pat60pl
Nagranie tylko lewego kanału zdyskwalifikowało mi te nagrania niestety.
Próbowałem się jakoś nad tym skupić, ale niestety nie dało rady.

Mailosz
No w końcu coś wystrzałowego! Genialny pomysł z akustykiem. Wykonanie trochę gorsze, ale bardzo mi podeszło.

Raven
No i kolejne mocne uderzenie. Świetne trąby i synty, bardzo dobrze zagrane i zaaranżowane.

Syku
Dobrego miksu dobrze się słucha. Perfekcyjnie zagrane :) Brak tylko tego "czegoś".

Jakub_Z
No i rodzynek na koniec. Niesamowity feeling, uderzenie, aranżacje, do tego video.
I wszystko jasne.

1. Jakub_Z
2. Darrex
3. rafaufaufau
4. Syku
5. Raven
6. Baton
7. Mailosz

8. Sisi
9. Reign
10. Trinuma
11. mCK
12. Pat60pl

SoulBurNer pisze:1. Jakub_Z - nie ma potrzeby, żeby się specjalnie rozpisywać - za pomysły, brzmienie, video. miazga.
2. Darrex - również za świetne pomysły, odmienność względem innych nagrań, no i wokal.
3. rafaufaufau - za świetne łączenie klimatów, dobre wykonanie niezłe brzmienie.
4. Raven - jednak minimalnie pod rafauem, choć ogólnie jest w porządku, to bardziej mi podeszło jego wykonanie.
5.Baton666 - brakuje trochę czegoś od siebie, jednak wykonanie i brzmienie na dobrym poziomie.
6.Syku666 - brzmieniowo i technicznie w porządku, niestety brak czegoś, co by przyciągnęło.
7.sisi - z pozostałych uczestników najbardziej zasługuje na wyróżnienie, niestety jakość pozostawia wiele do życzenia.

Kukielek pisze:1. Raven- no kurde, jest najlepszy, najbardziej mnie zaskoczył, świetnie chłopak czadzi na tej gitarce! wszystko cacy lali.
2. Rafaufaufau- brzmienie- totalnie za jestem, w pełni jestem zaskoczony tym gościem- rewelka.
3. Jakub- no cóż, wielki polot i unikalne na tle użytkowników i świetne podejście do sprawy.
4. Mck- od razu plus na brzmienie i ciekawe moim zdaniem niektóre dodatki, które fajnie sie wpasowały w całość. Uśmiech mnie ogarnął na gunsach i to mnie przekonało :D
5. Syku- profesjonalnie odegrany cover :D
6. Sisi- nienaganne umiejętności, dobry styl do grania w irshish pubach, poza tym nic specjalnego ;P
7. Baton- bardzo dobre odtworzenie kawałków pod względem technicznym, ale no właśnie, nie miało to być chyba odtwórstwo, moim zdaniem brak stylu z deczka.

Trinuma- no kurde, słuchać się nie da, wszystko takie podobne, wkurwia wręcz ten flanger. yh... nie mój gust totalnie!
Darex- no czysta abstrakcja, niecodzienne wykonania, ale moim zdaniem niestrojące paranoid wszystko zepsuło i zdyskwalifikowało.
Reign- niestety, nie stroi sad but true- sorry chlopaki ale strój to dla mnie taka podstawa podstaw, nie do obejścia. Tak poza tym to spoko, niczym się nie wyróżniającego.
pat60pl- sad but true wyałtowuje wojownika sorry.
Mailo- ma chłopak problemy z trzymaniem rytmu i ogólnie wykonanie takie sobie, ciężko mnie było przez to przebrnąć.

No i tak ja to widzę. Chyba trochę przesadziłem z podejściem do oceny. Ale cóż....

ZDOBYWCÓW NAGRÓD PROSIMY O KONTAKT Z DALE COOPEREM.
ZDOBYWCE NAGRODY OSTATNIEJ CHWILI PROSIMY O KONTAKT Z KSANTYPEM.
GRATULACJE.

ps. można dziękować i pisać komentarze.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
MAILOSZ_YARR
Sponsor

Postautor: MAILOSZ_YARR » 16 listopada 2010, 00:50 - wt

Gratuluję zwycięzcom, niestety nie słuchałem wszystkich nagrań ale powiem jedno: pierwsze miejsce w pełni zasłużone :ok:

Awatar użytkownika
DarreX
Sklep/Producent

Postautor: DarreX » 16 listopada 2010, 00:58 - wt

Ekstra :) Podziękowania i gratulacje dla mojego faworyta numer jeden od początku :)
A jednak się popłakałem :szloch:
----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
MAILOSZ_YARR
Sponsor

Postautor: MAILOSZ_YARR » 16 listopada 2010, 01:16 - wt

Chcę tylko dopowiedzieć, że dziękuję organizatorom za sam konkurs, za samą ideę, ponieważ dzięki temu otworzyły mi się oczy, dostałem kopa do doskonalenia umiejętności nagrywania i grania na gitarze w ogóle. Ponadto tego typu zadanie bardzo rozwija wyobraźnię muzyczną. Dobranoc :)

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 16 listopada 2010, 07:07 - wt

Gratulacje dla wszystkich ;) Ogólnie widać, że zarząd zgodny i sam też bym tak głosował.

Awatar użytkownika
rafaufaufau
Sponsor

Postautor: rafaufaufau » 16 listopada 2010, 09:12 - wt

;) Super konkurs,również dzięki! I tak jak w rzekł MailoszYarr, doskonala mozliwosc samokształcenia :D Róbmy konkurs co miesiąc ! :D w
Obrazek

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Postautor: Jakub_Z. » 16 listopada 2010, 09:43 - wt

Cholera... dzięki wszystkim i gratuluję pozostałym!
Osobiście głosowałbym na Darrexa i Rafaua :)

Kurczę, muszę sobie lepszy sprzęt sprawić, bo nie mam do czego exara podłączyć :)
No a ta niespodzianka mnie intryguje... :)
Obrazek

Awatar użytkownika
shageon

Postautor: shageon » 16 listopada 2010, 09:49 - wt

Gratulacje dla wszystkich! ^^
Obrazek
Weed pisze:BRZMIENIE IDZIE Z ŁAPY

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 16 listopada 2010, 10:26 - wt

Jeszcze nie koniec. Jako że Jakub napracował się niesamowicie i pokazał że można, dostanie dodatkowo ode mnie profesjonalny przewód gitarowy :)

Jeszcze raz wszystkim gratuluję, zarówno wygranym i przegranym, za podjęcie walki, trud nagrywania i w ogóle.

Buziole!

pees
Zwycięzców prosze o wysyłanie prywatnych wiadomości do mnie, w tytule nick i imie i nazwisko.
W tresci adres i tyle ;P
I prosze o cierpliwość, mam nocki i tylko połowa mojego mózgu pracuje :P

Wróć do „Konkursy”