Susan & Martin Weinert Synergy Duo: Eksplozja gitarowej ener

- newsy ze świata gitary
WTG
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwietnia 2012, 12:06 - śr

Susan & Martin Weinert Synergy Duo: Eksplozja gitarowej ener

Postautor: WTG » 25 września 2015, 21:44 - pt

Jedna z najwybitniejszych instrumentalistek europejskiej sceny jazzowej, niezrównana Susan Weinert wystąpi na Festiwalu GITARA+Ladies. Koncert Susan i basisty, Martina Weinerta, odbędzie się 3 października w Vertigo Jazz Club. Bilety już w sprzedaży!

W swojej grze na gitarze Susan Weinert łączy muzykę klasyczną, latynoską, swing oraz improwizacyjność. Pulsująca żywym i nowoczesnym jazzem, Weinert potrafi być łagodna, ciepła i liryczna, ale także ostra, ocierająca się o rockową szorstkość i funkową żywiołowość. W ten sposób artystka intryguje publiczność nowoczesnymi brzmieniami, zdradzając inspiracje najlepszym jazzem amerykańskim: Charlie’m Parkerem, Milesem Davisem i Sonnym Rollinsem.
Gitarzystka może się też pochwalić znakomitym doświadczeniem. Weinert współpracowała z wieloma muzykami jazzowymi świtowej sławy m.in. z Jimmy Earl’em, Chickiem Coreą, z zespołem Steps Ahead oraz z takimi pianistami jak: Rachel Z., Gato Barbieri, Peter Gabriel i Michael Ruff. Artystka od 1985 roku współtworzy również znakomite trio muzyczne wraz ze swoim mężem, basistą Martinem Weinertem i perkusistą Hardy’m Fischotterem. Pierwsza płyta zespołu Susan Weinert Band Mysterious Stories (z 1992 roku) zdobyła w Niemczech tytuł „projektu jazzowego roku”. Wkrótce nastąpiły inne udane nagrania, m.in. album Crunch Time (1994), The Point of View (1999), Coming Out (2002) czy Running Out Of Time (2004).
Susan Weinert występowała w większości krajów europejskich, w tym we Francji, Belgii, w krajach Skandynawii, Holandii i Polsce. Niejednokrotnie współpracowała też z polskimi muzykami jazzowymi, m.in. z Leszkiem Możdżerem, Cezarym Konradem i Zbigniewem Jakubkiem. W roku 1996 artystka brała udział w projekcie realizowanym przez Jazz Jamboree Foundation, który zaowocował płytą Meeting in Kraków.
Najczęściej jednak gitarzystka występuje w duecie ze swoim mężem, z którym nagrała już pięć albumów:Synergy (2002), Dancing On The Water (2006), Tomorrow’s Dream (2007), Thoughts & Memories (2010) oraz Die liebe eine Himmelsmacht (2013). Susan i Martin są również znakomitymi wykładowcami, stąd ich coroczna obecność w Polsce podczas różnorodnych warsztatów muzycznych.
We Wrocławiu Susan Weinert wystąpiła po raz ostatni 7 lat temu, w trakcie Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Dlatego tegoroczny koncert w Vertigo Jazz Club o godz. 20:00 jest tak bardzo oczekiwanym wydarzeniem.

Eksplozja gitarowej energii
Susan & Martin Weinert Synergy Duo
3 października 2015, godz. 20:00,
Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul.Oławska 13, Wrocław
XVIII Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ Ladies
http://www.gitaraplus.pl
Cena: 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) w dniu koncertu!
Bilety na: http://www.tbox24.pl

Wróć do „Co słychać w wielkim świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość