Brzęczenie struny A

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
ashtray94heart

Brzęczenie struny A

Postautor: ashtray94heart » 12 kwietnia 2015, 12:11 - ndz

Cześć, mam problem ze struną A. Otóż brzęczy niemiłosiernie. Na wzmacniaczu tego nie słychac na szczęście, ale na sucho tak. Nie rozkrecam pieca na maksa, bo grywam w domu i brzęczenie się przebija przez dzwięk ze wzmaka. Regulowałem gryf, akcję i nic. Struny mam D'Addario 10-46. W ogóle te basy jakieś strasznie miękkie mi się wydają. Czy to bedzie wina gitary (Epi LP Special II) czy strun? Struna A ma na kołku 4/5 zwojów, czy to tez ma znaczenie? Dodam jeszcze, że poprzednio miałem Ernie balle 9-42 i mniej brzęczały.

RPA
Moderator

Re: Brzęczenie struny A

Postautor: RPA » 12 kwietnia 2015, 17:17 - ndz

Nie jest to wina strun. Możesz mieć zbyt niskie siodełko na główce, lub twoje progi są już nierówne od zużycia (przyglądnij się im z bliska). Jednak, jeśli brzęku nie słychać na wzmacniaczu, to wszystko jest ok. Just play it loud, son.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

ashtray94heart

Re: Brzęczenie struny A

Postautor: ashtray94heart » 16 kwietnia 2015, 11:03 - czw

Progi są OK, rowek raczej też - nie widzę, żeby struna była niżej. Założyłem strunę ze starego setu 9-42 i gra miodzio. Anyway, dzięki za pomysły

Wróć do „Akcesoria”