Klucze Epipok Special

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
LuckyLuke

Klucze Epipok Special

Postautor: LuckyLuke » 05 maja 2015, 12:40 - wt

Witam,
Mam problem z moim Epipokiem... zresztą kiedy ja nie mam z nim problemu. Jest to wersja GT special II czyli special po tuningu z ruchomym mostkiem ( nie wiem czy to się rusza bo strach tego używać). Problem polega na tym, że klucze praktycznie nie trzymają stroju ( w szczególności E oraz G ). Myślałem nad zakupem kluczy no i zacząłem się rozglądać, jako fan FOG'ów Ksantypa było mi łatwiej szukać takich, które byłyby dobre i niezbyt drogie. Natomiast mój problem polega na samym montowaniu tych kluczy gdyż po przyglądnięciu się typowym LP w których klucze siedzą na jednej śrubce jakoś tak:
Obrazek
Natomiast w mojej wersji wygląda to tak:
Obrazek
I teraz przychodzi pytanie do was. Czy normalne klucze typu http://allegro.pl/klucze-j-01-3-3-typ-s ... 45584.html będą tu siedzieć czy będzie jakiś problem ?
Z góry dziękuję za odpowiedz ;)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2015, 16:20 - czw przez LuckyLuke, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Klucze Epipok Special

Postautor: Jacek B. » 05 maja 2015, 13:16 - wt

Masz wymiary, suwmiarka i kątomierz w dłoń i trzeba pomierzyć.

LuckyLuke

Re: Klucze Epipok Special

Postautor: LuckyLuke » 07 maja 2015, 16:17 - czw

A więc tak, po dogłębnej analizie dochodzę do wniosku, że do wszystkich epipoków speciali(wyprodukowanych co najmniej po 2010) nie będą pasować typowe klucze do les paul'i takie
Obrazek
ponieważ średnica otworu w główce ma w przypadku właśnie speciali 8,5mm więc o 1,5mm za mało. Możemy zdecydować się na wiercenie ale ja takowych zdolności technicznych nie posiadam i jedne wyjście to zakup kluczy wyglądających identycznie jak te które są montowane fabrycznie czyli coś na styl takich tanich kluczy
Obrazek
na całym allegro znalazłem tylko dwie aukcje no ale cóż nie mam wyboru.
Tutaj załączam rysunek poglądowy wymiarów główki oraz klucza w les paul special gt:
Obrazek

Wróć do „Akcesoria”