zrywanie sie strun

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
Piotrek109

zrywanie sie strun

Postautor: Piotrek109 » 04 grudnia 2009, 21:06 - pt

Juz zerwalem druga strune w ciagu dwoch dni :| najpierw gruba E i A. Wszystkie przy mostku ;| struny juz troche maja z 3 mies. Myslicie ze przyczyna jest ich "wiek"?? :ok:

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Re: zrywanie sie strun

Postautor: DanielWOLF » 04 grudnia 2009, 21:16 - pt

Nie koniecznie chodź raczej tak. Dużo jest czynników pogarszających jakość/trwałość strun. Ogólnie to co miesiąc optymalnie wymieniać. I oczywiście dobrze zakładać a nawet konserwować. Ot cały sekret. Oczywiście czasami zdarzają się felerne, ale tak już jest :)

Piotrek109

Postautor: Piotrek109 » 04 grudnia 2009, 21:18 - pt

no przy moim szarpaniu stron to bardzo mozliwe ;P :skyway:

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 04 grudnia 2009, 21:20 - pt

Struny powinno się z odpowiednią siłą uderzać. Oczywiście nie można ich "pieścić" jak masz do zagrania mocny riff, ale uderzajmy w granicach rozsądku...

Piotrek109

Postautor: Piotrek109 » 04 grudnia 2009, 21:21 - pt

jak przegladalem te zerwane struny to tam gdzie powinny byc progi to czarne punkciki byly

Awatar użytkownika
Negr0
Sponsor

Postautor: Negr0 » 04 grudnia 2009, 22:00 - pt

domyślam się że masz mostek TOM. Mi też się zrywały struny bo był trochę źle wykończony i za bardzo struny sięo niego obcierały...czy coś :) najlepiej weź jakiś drobniusieńki pilniczek i delikatnie popraw te rowki na struny, ale serio DELIKATNIE. Może być nawet pilniczek do paznokci. Albo weź jakąś strunę z owijką, im cieńsza tym lepsza, i przejedź nią kilka razy po tym rowku to też sie wygładzi. Mi pomogło :E a tymi czarnymi kropkami w miejscu progów sie nie przejmuj - to norma.
Obrazek

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 14 grudnia 2009, 20:12 - pn

Ja nie przychylam się do stwierdzenia, że czarne punkciki na strunach to norma. Może się brud odkłada, proponuję (z resztą nie ja pierwszy ) dbać zarówno o swoją higienę, jak i o czystość gitary.
Poza tym struny bywają różnej jakości, jedne się niszczą szybciej, inne wolniej, ot cała filozofia. 3 miesiące, w sumie nie tak dużo, żeby już były jakoś bardzo osłabione, zależy czy dużo grasz, gdzie stoi gitara, czy się kurzy etc. Ponadto chemia na palcach też ma wpływ - różnie bywa.
Nie stawiałbym tak odgórnej diagnozy, że to wina mostka. Proponuję to obadać przez dłuższy czas, polookaj na ten mostek.

Awatar użytkownika
Franq
Sponsor

Postautor: Franq » 14 grudnia 2009, 20:40 - pn

Miałem podobnie w starej gitarze. Najlepiej nie pilniczek a drobny papier ścierny i delikatnie wygładzić krawędzie przy mostku, tak jak Negro pisał. Po tym zabiegu struny się więcej nie zerwą, chyb że się postarasz ;p albo wada fabryczna;p
W każdym razie mi ani razu od momentu wyszlifowania nie pękła struna (gram na EB).

Awatar użytkownika
fastfinger

Postautor: fastfinger » 15 grudnia 2009, 16:28 - wt

No chyba że założyłeś do elektryka Elixiry, wtedy zrywanie to normalka...
A ja gram na Music Manie, na Gibolu wieszam pranie
Obrazek
EBMM John Petrucci 6 > Cry Baby Classic > Boss CS3 > Xotic BB > Mad Professor MYT > Mad Professor DBD > Marshall TSL
_Yankee PSM-2

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 15 grudnia 2009, 19:32 - wt

No patrz a ja mam i mi sie jeszcze nie zerwały... pewnie pierwsze co sie stanie to się zerwa po napisaniu tego posta... ale ogólnie to jakaś strasznie dziwna opinia, pierwsze słysze...
A metoda z papierem ściernym 600 jest najlepsza...
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Akcesoria”