zrywanie sie strun

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
marcin02

Re: zrywanie sie strun

Postautor: marcin02 » 21 lipca 2013, 18:46 - ndz

Witam. Odkopuje temat bo też mam problem ze zrywaniem się struny a nie chce zakładać nowego tematu (lepiej jak będzie więcej informacji w jednym). OK, do rzeczy. Ostatnio niepokojąco często zrywam najgrubszą strunę (mniej więcej co miesiąc).Zawsze pęka owijka przy mostku. Po kolejnym zerwaniu zrobiłem szlif siodełka w mostku by nie było ostrych krawędzi i było gładkie ale problem nie ustąpił. Używam strun Ernie Ball 11-54, gitara Aria Pro II Cardinal i stroję się do Drop B i C#. Na próbach dwa razy zmieniam strojenie i gram dwa razy w tygodniu. Jakieś sugestie?
Aria Pro II Cardinal Series -> Vox V847 -> Silver Bee Overdrive -> Jet City JCA 211RC

reth

Postautor: reth » 21 lipca 2013, 20:03 - ndz

Nie chcę nic mówić, ale czy to nie są za cienkie struny do takiego strojenia?

marcin02

Postautor: marcin02 » 21 lipca 2013, 20:22 - ndz

Mi się wygodnie gra. Basowe mogłyby być trochę grubsze choć i tak najbardziej się liczy najgrubsza gdyż w paru kawałkach używam miejscami szybszego kostkowania. Ogólnie nie gram jakoś ekstremalnie szybko a napięcie strun teraz mi się podoba. No chyba, że rzeczywiście ma to wpływ na ich żywotność to spróbuje z jakimiś 11-56 czy 11-60.
Aria Pro II Cardinal Series -> Vox V847 -> Silver Bee Overdrive -> Jet City JCA 211RC

MERCY

Postautor: MERCY » 29 września 2014, 07:17 - pn

Juz zerwalem druga strune w ciagu dwoch dni :| najpierw gruba E i A. Wszystkie przy mostku ;| struny juz troche maja z 3 mies. Myslicie ze przyczyna jest ich "wiek"?? :ok:

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 29 września 2014, 09:07 - pn

Tak, trzymiesięczne struny same dają ci znać, że czas poskromić żyda w portfelu.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Wróć do „Akcesoria”