Help ! - Mostek tremolo

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
Piotrek992

Help ! - Mostek tremolo

Postautor: Piotrek992 » 20 marca 2011, 16:36 - ndz

Witam ! Mam od paru tygodni Corta X2. Gitarę kupiłem używaną, poprzedni właściciel niestety nie wyregulował menzury ani wysokości mostka, zablokował tremolo. Wziąłem się za regulację, wyregulowałem wszystko. Sprężyny od mostka naciągnąłem tak, żeby opierał się on o korpus ale możliwie najlżej się ruszał ( i tak ciężko ^^ ). Niestety zauważyłem, że przy używaniu tremolo gitara po kilku wahnięciach rozstraja się. Gdy go nie używam trzyma super, spokojnie tydzień, jeżeli gram codziennie. Przy ruszaniu wajchą słychać czasami takie "pyk", jakby trzymało strunę w mostku i puszczało. Struny mam w miarę poprawnie założone ( nie wiem co to za firma, ale grają dość fajnie, prawdopodobnie standarowa grubość ) oprócz najgrubszej struny E, której klucz jest owinięty jak sznurkiem od snopowiązałki :) , reszta ma po 2-3 zwoje. Najbardziej jak zwykle rozstraja się 3 struna, czyli G. Co może z nią być nie tak ?

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Help ! - Mostek tremolo

Postautor: Jacek B. » 20 marca 2011, 16:41 - ndz

Zastanów sie, co moze być nie tak z gitarą za 300 zł.

Piotrek992

Postautor: Piotrek992 » 20 marca 2011, 17:26 - ndz

Moze ktos bardziej kompetentny sie wypowie na ten temat, bo widze ze jak ktos kupuje gitare glownie do nauki, zeby poprostu ja zuzyc i zeby nie bylo jej szkoda to zostaje od razu skrytykowany i olany.
Czy za duza ilosc zwojow na kluczu ma wplyw na rozstrajanie sie gitary, jezeli uzywa sie tremolo ?

P.S. Sorry za pisownie, ale nie mam polskiej klawiatury.

Awatar użytkownika
kielczak

Postautor: kielczak » 20 marca 2011, 17:31 - ndz

Ma wpływ
(\__/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature. Help him take over the world.

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 20 marca 2011, 17:40 - ndz

Akurat odpowiedziała Ci kompetentna osoba i ma w 100% rację. W takiej gitarze tremolo zawsze jest tragedią, która rozstraja się po kilku ruchach wajchą. Nikt Cie tu nie skrytykował, więc nie wiem w czym problem.
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Piotrek992

Postautor: Piotrek992 » 20 marca 2011, 21:26 - ndz

W takim razie zwracam honor i dzieki za odpowiedz ! ;)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 20 marca 2011, 21:38 - ndz

Zablokuj sobie dodatkowo monetami, zwiększy ci się sustain...
Po prostu w takich mostkach nie używa sie wajchy... niestety tanie wersje i tak niezbyt udanej konstrukcji fenderowskiej nie są zbyt użytkowe...
Poczytaj forum :)
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Wróć do „Akcesoria”