Jakie struny do jakiego stroju???

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Jakie struny do jakiego stroju???

Postautor: ksantyp » 25 listopada 2008, 22:08 - wt

W tym temacie piszcie jakich strunek używacie w swoich gitarach.
Najważniejsze parametry to grubość i strój jaki macie w wiośle. Firma też mile widziana, jeśli jesteście przywiązani do konkretnej marki.
Temat jest jakby pomocą w tym artykule i na pewno przyda się wielu gitarzystom w wymianie doświadczeń.
viewtopic.php?f=42&t=539

Do stroju Drop C przez lata używałem i używam głownie setu 1052. W różnych gitarach i różnych firm strunki.

Do stroju drop d/std E używam zdecydowanie 1046

W Ibanezie mam założone obecnie 1360 Daddario i nie jest źle w drop B.

Zdarzało mi się wykorzystywać takie grubości jak 1256 do drop C i to czasem nawet Bronzy do akustyka, zakładałem do elektryka.

W drop cis w Tele mam GHS1048 Gilmoura, a w Gibsonie 1052. Fajnie mi się gra na tych Gilmoura na razie.

Klasyków i akustyków dawno nie wymieniałem.

Do stroju drop A obecnie mam założone 1256, lecz czeka set Z.W. GHs 10,13,17,36,52,60, pogadamy jak założymy…

Jak widać lubię raczej strunki na miękko niż na twardo. Czasem sobie experymentuje z twardszymi, szczególnie teraz jak mam kilka wioseł i każde z tych rozwiązań ma swe wady i zalety.
A przyzwyczajenie powstało chyba dlatego, ze jak ja się przestrajałem do c i h to w PL nie było grubszych setów niż 1052 – łatwo dostępnych w sklepach.

Jeśli chodzi o firmy.
Ostatnio zmieniam i kombinuję. Spodobała mi się firma GHS jak zauważyliście. Jkoś nie przekonały mnie Rotosoundy. Zajebisty strunki robi Ernie Ball. Moutza, czyli moja stara polska undergroundowa kapelka miała deal z D’Addario, więc długo grałem na ich produktach... ale nie jestem wielkim fanem tak szczerze.
Zaczynałem od Muzy i Presto. Jednak szybko przesiadłem się na dłuższy okres na La belle na początku swej drogi.
Mm nawet komplet Harley Bentonów do przetestowania.
Grałem na Sitach, Gibsonach(charakterystyczne strunki) i chyba wszystkich innych możliwych konfiguracjach firmowych.

Nigdy nie zszedłem grubościa poniżej setu: 1046 :)

Alu200 pisze:Jestem posiadaczem strun Ernie Ball 0.11-0.48 wszystkie moje gitary sa na tych strunach. Moge o nich cos powiedziec bo uzywam juz ich od samego poczatku.
Moze i tanie nie sa bo paczka kosztuje mnie 9 euro co w przeliczeniu na zlotowki jest mniej wiecej 30 zlotych. Jako iz moj dzienny seans z gitara wynosi okolo 3-4 godzin gry bez przerwy, wymiana strun jest po okolo 15 dniach uzytwkowania(oO), ze wzgledu na wilgoc jaka jest na Majorce. Jak bylem w Polsce przez miesiac, struny wytrzymaly caly ten czas i dopiero po 15 dniach jak wrocilem bylo trzeba wymienic, ze wzgledu ze zaczynaly sie oxydowac. Tak wiec, moge z calego serca polecic te struny.

Dorzucam linka od rogaty.'ego do aplikacji on-line, dzięki której możemy sobie dobrać set do własnych preferencji na podstawie jakiegośtam doświadczenia:

http://hikkyz.net/misc/stringassembler/
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2009, 03:06 - ndz przez ksantyp, łącznie zmieniany 5 razy.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Rearus
Miś malinowy

Re: Jakie struny do jakiego stroju???

Postautor: Rearus » 25 listopada 2008, 22:42 - wt

Flame Signum
D'addario EXL 140 (10-52)
E/Drop D
"Czekanie całe życie aż nadejdzie mesjasz aby zbawić świat to jak czekanie na właściwy klocek w Tetrisie. Nawet jeśli w końcu się pojawi, do tego czasu nazbierałeś już taki stos gówna, że i tak masz przejebane cokolwiek byś zrobił.."

RPA
Moderator

Postautor: RPA » 25 listopada 2008, 22:49 - wt

Zawsze D'addario. Kiedyś 9-42, teraz 10-52.
Strój standard E. (okazyjnie standard D lub drop D)
Obie grubości dobre. Pierwsze lepsze do wolniejszej gry, bendów i w ogóle wesołych technik, 10' za to się dobrze sprawdza w thrashu, deathie i takich tam... cieńsze wioliny umożliwiają dalsze rozwijanie się w reggae :)

Moja dziewczyna za to gra na Ernie Ballach 9-42.
Standard E.
Też bardzo dobre strunki, ciągną dłużej niż D'addario, niestety mniej dla mnie przyjemne w dotyku niż D'addario, miększe też od nich.

W akustyku D'addario 10-50 brązowe.
Standard E.
Twarde cholery, ale brzmią i brzmią, nie do zajechania.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 25 listopada 2008, 23:16 - wt

W elektryku mam aktualnie drugi z rzędu komplet GHS Boomers 9-46, ale chyba w końcu zmienię na 9-42 ze względu na to, że gitara prawdopodobnie będzie lepiej stroiła i gryf będzie miał lepszy profil.
Pierwej używałem tylko Dadario (bardzo różnych rozmiarów), raz miałem Dunlopy 9-46 chyba (beznadziejne są). Jeśli chodzi o żywotność, to w moim odczuciu ghs rządzą, dadario może na początku troszkę łądniej brzęczą, ale niedługo ;) Ponadto GHS są kapkę twardsze, co w nich lubię :) Myślę o tym, żeby spróbować Markleyów jakichś, ale nie wiem... Ernie Ballów raczej nawet nie będę próbował. Są ponoć dużo miększe niż różne inne, a ja za miękkimi nie przepadam.
W akustyku mam aktualnie Dadario 10-52 chyba, albo 50 albo 48, nie pamiętam, ale chyba przy dadario zostanę :) Grałem na DRach raz, ale okazały się "pękliwe" i jakoś mnie nie przekonały, przede wszystkim są drogie :P. Co prawda grały pięknie no ale... :) Grałem też na Darco, nie są za fajne, szybko tracą brzmienie.

Oczywiście oba wiosła w standard E

Awatar użytkownika
philu

Postautor: philu » 26 listopada 2008, 00:13 - śr

Od zawsze Ernie Ball, najpierw 11-52 w D, a od dłuzszego czasu 13-56 Medium Light Custom Gauge w drop C.

Obrazek

Awatar użytkownika
Negr0
Sponsor

Postautor: Negr0 » 26 listopada 2008, 02:09 - śr

Strój drop C
Ernie Ball 11-58 (od 7 strunówki - wywalona najcieńsza basowa)
Obrazek

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 26 listopada 2008, 06:52 - śr

Ja w elektryku do standard E mam 10-46 Ernie Ball, bardzo fajne strunki, grubość też mi pasuje. W akustyku mam D'addario 10-50 i też ładnie dzwonią.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 listopada 2008, 14:06 - śr

Drop C
HOA Custom Set Ernie Ball :mrgreen:
12 - 16 - 20p - 32 - 42 - 62

Drop G
HOA Custom Set GHS
14 - 20 - 28w - 38 - 50 - 74

Naciąg obydwu kompletów strun w danych strojach oscyluje w granicach 8 - 9 kg i jest rozłożony praktycznie równomiernie na cały gryf.

Awatar użytkownika
DanielWOLF
Redaktor

Postautor: DanielWOLF » 26 listopada 2008, 14:45 - śr

Dale zaproponuj firmie EB waszą sygnaturę :)

Darrel.

Postautor: Darrel. » 26 listopada 2008, 14:50 - śr

Ernie Ball

E 9-46.
D 10-52.
imo, żeby się ku*wa nikt nie czepiał.

http://www.lastfm.pl/user/pacik7

Wróć do „Akcesoria”