Jakie klucze do Cort'a G210

- struny, kapodastery, środki czyszczące itd.
biesek94

Jakie klucze do Cort'a G210

Postautor: biesek94 » 29 lipca 2011, 01:12 - pt

Witam : ) Nie wiem czy dobry to dział, ale jest to mój pierwszy post na tym forum : )
Przymierzam się do kupna nowych kluczy do mojej gitary, bo oryginalne są kiepskie i gitara po konkretniejszej solówce się rozstroi i to jest irytujące : )
Gitara jest ustawiona , jest niska akcja strun itp.
Mój budżet nie jest wielki - ok. 80 zł + przesyłka ( +/- 20 zł) Myślę , że starczy na klucze.
No i gdzie mógł bym kupić te klucze, bo na allegro jest mało ofert w tej cenie, a u mnie w okolicy w sklepie muzycznym (jeśli można to tak nazwać) jest szajs typu stagg, ldm, dimavery itp. No i do tego głupi właściciel tego sklepu :D
Pozdrawiam .

shymchack
Moderator

Re: Jakie klucze do Cort'a G210

Postautor: shymchack » 29 lipca 2011, 07:23 - pt

Jesteś pewien, że to wina kluczy? Po pierwsze zablokuj mostek, bo nie na daje się do niczego innego. Po drugie popodciągaj wszystkie struny po parę razy na 12 progu (możesz każdą z osobna złapać w palce i ciągnąć w stronę "od gitary" dość mocno, ale z wyczuciem, żeby nie popękać) i dostrajaj za każdym razem - czynność powtarzaj aż do momentu kiedy strój przestanie spadać (powinien przestać po max 10 razach, zależy jak mocno będziesz ciągnął za struny). Wtedy sprawdź czy się rozstraja tak bardzo. Po co wkładać pieniądze w Corta G210 na darmo? Wątpię, żeby klucze były aż tak gówniane, żeby po lepszej czy gorszej solówce gitara się rozstrajała. Czegoś takiego nie doświadczymy chyba nawet w najtańszych Cortach - mam nadzieję, że się nie mylę...

biesek94

Postautor: biesek94 » 29 lipca 2011, 21:16 - pt

Ok.Kupię nowe struny i zobacze,ale mój nauczyciel radził wymienić klucze.

Awatar użytkownika
erScoobany

Postautor: erScoobany » 30 lipca 2011, 23:20 - sob

Nauczyciel podał Ci najprostsze wyjście, bo pewnie nie zna innych :rotfl:
a tak na serio, to zrób tak jak Ci pisze kolega wyżej, powinno pomóc.:)

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 01 sierpnia 2011, 20:47 - pn

Zamiast kupować te klucze to zbieraj na lepsze wiosło :)
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
OctaveFuzz
Sponsor

Postautor: OctaveFuzz » 14 sierpnia 2011, 20:15 - ndz

Dokładnie... Sam mam Corta z serii G i klucze są badziewne...

W tym przypadku Twój nauczyciel miał rację... Klucze powinny chodzić jak masło, a tutaj niektóre się zacinają i czasem wystarczy przekręcić o 0,0000001 ' żeby zmienić strój struny o pół tonu...

Dlatego inwestycja w klucze jest zbędna. Pomyśl o ich montażu... Czy sam sobie poradzisz? Montaż kluczy u lutnika to spory wydatek :D

Shit, ten post przecież nie ma najmniejszego sensu... Ty w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz... Jakieś genialne "spostrzeżenia", a w tym zacnym "podsumowaniu" brak związku z całością (poza tym brak sensu) i głupota wylana bezpośrednio na klawiaturę. Przestań "pomagać", bo robisz to źle.
shymchack
You don't know the power of the baked maple!

The force is with you, young maple, but you are not an accepted fretboard yet.

Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Postautor: .rogaty » 14 sierpnia 2011, 20:21 - ndz

Co trudnego jest w wymianie kluczy, bo nie łapię? :facepalm: Wykręcasz stare, wkręcasz nowe, zakładasz struny i to chyba by było na tyle. Średnio inteligentny poseł Samoobrony dałby sobie radę. :)
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
gvt
Redaktor

Postautor: gvt » 14 sierpnia 2011, 20:23 - ndz

Za 100zł kupisz jakieś ez-lok albo jin-ho blokowane . Octave ty byś płacił lutnikowi za wymianę kluczy? Trzeba być idiotą (bez obrazy) żeby nie umieć zmienić kluczy. Odkręcić jedną nakrętkę i jedną (czasami dwie) śrubki. Cała filozofia :facepalm:

Wróć do „Akcesoria”