[A] Długość życia strun

- prosto ze sklepu
Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: [A] Długość życia strun

Postautor: Jakub_Z. » 17 września 2014, 09:53 - śr

W sumie coś w tym jest, ale nie wiem czy to od Dunlopa - u mnie w akustyku struny też zmieniły kolor, ale po prostu od dłuższego używania i przecierania ich zwykłą szmatką - bez żadnych środków.

I jeżeli już mowa o specyfikach do przedłużania życia strun, to ja tam wolę jednak fast freta. Może i mógł czasami trochę naświnić, ale miał lepszy zapach i nie miał durnego sposobu aplikacji. Poza tym w Dunlopie ta gąbka do aplikacji potrafiła się wytrzeć do zera i chujowo się to stosowało potem.

Ale na dobrą sprawę oba działały praktycznie tak samo.
Obrazek

smieszny

Postautor: smieszny » 17 września 2014, 11:19 - śr

Ja też zamierzam wrócić do Freta ;) A na wytarty aplikator mam sposób - starą bawełnianą ściereczkę nakładasz na aplikator i efekt taki sam :)

Awatar użytkownika
MiraS
Sponsor

Postautor: MiraS » 17 września 2014, 18:04 - śr

U mnie zawsze po graniu próby przed zapakowaniem do pokrowca szmatka, i 3 razy przejechać gryf. I struny z potu i czasami tak ogólnie gitarę z kurzu. Na pewno zwiększa to minimalnie żywotność a poza tym gitara stoi czasami po tydzień/2tyg w futerale więc po co ma pot "wsiąkać" w nią :D
pees. Dodam że bass :E
Bass 10 Mid 0 Treble 10!

Wróć do „Artykuły kontrolowane”