Zablokowanie mostka tremolo

- gitary elektryczne
Nickik

Zablokowanie mostka tremolo

Postautor: Nickik » 05 lutego 2015, 20:08 - czw

Kupiłem gitarę używaną Yamaha rgx121s. Próbowałem go zablokować dokręcając śruby ale to nic nie dało (tylko trochę) mostek jest dalej bardzo odchylony od korpusu. Sprężyny mam 3. Czy dokupienie sprężyn załatwi sprawę? Jeszcze słyszałem o tym żeby jakiś klocek tam włożyć ale kompletnie nie wiem gdzie. Mam struny Dean Markley #2503 10-46.

shymchack
Moderator

Re: Zablokowanie mostka tremolo

Postautor: shymchack » 06 lutego 2015, 08:58 - pt

Awatar użytkownika
Bartzabel

Postautor: Bartzabel » 27 sierpnia 2019, 07:09 - wt

Trochę nie do końca na temat, ale potrzebuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie... Czy podczas kolejnej zmiany strun na ten sam komplet, przy zablokowanym moście, ze stroju Drop D będę chciał przejść na Half step down to czy po zdjęciu blokady, będę musiał ingerować w naciąg sprężyn? Chodzi mi o blokadę na czas zmiany strun by ustawione sprężyny nie rozregulowały się, używam tekturowego opakowania po strunach jako blokada pod mostek na czas trwania procesu wymiany strun.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 04 września 2019, 22:06 - śr

Jak zablokujesz most, zmienisz strun na takie same, zestroisz sie nizej niz wczesniej, a pozniej wyciagniesz blokade, to mostek oprze sie o deche.

Awatar użytkownika
Bartzabel

Postautor: Bartzabel » 06 września 2019, 00:51 - pt

Dzięki Jacku za odpowiedź. Dowiedziałem się na innym forum, że będę musiał poluzować sprężyny przy zmianie stroju z Drop D na half step down i w sumie o to mi chodziło. Stroiłem i dokręcałem powoli sprężyny do tego momentu, aż po dokręceniu sprężyn strój nie potrzebował korekty na kluczach. A dlatego dokręcałem a nie luzowałem bo miałem most ustawiony niby po "Fender'owsku", ale mi to nie odpowiadało i znowu przylega do korpusu. (no może odrobinę jest wyżej, ale to milimetry) Strój trzyma jak beton! Tylko ja nie używam tremolo wszędzie, tylko w zagrywkach tam gdzie potrzebuję, nie znęcam się.

Wróć do „Deski”