Ciezkie warunki dla gitary

- gitary elektryczne
cialko

Ciezkie warunki dla gitary

Postautor: cialko » 18 lipca 2016, 11:32 - pn

Hej. Moje pytanie jak podejrzewam, jest dość nietypowe. Pracuję na statku, jako marynarz. Na morzu mam dość sporo wolnego czasu, który mogłym wykorzystać na granie. Zawsze jednak miałem obawy przed zabraniem ze sobą gitary, ze względu na warunki panujące na statku. O ile nie boję się, że kołysanie zrobi coś gitarze, to na statkach "niepasażerskich", oprócz kołysania, wszędzie są wibracje od silnika. Bardziej lub mniej odczuwalne ale są. Wilgocią też specjalnie się nie przejmujję, bo w kabinach mieszkalnych takowej raczej nie ma. Jak to może wpłynąć na gitarę? Czy ryzyko uszkodzenia, będzie duże, jeżeli zabiorę ją ze sobą? Wiem, że to pytanie raczej do lutnika, ale może jednak ktoś z Was zna się na tym na tyle, żeby odpowiedzieć?

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Ciezkie warunki dla gitary

Postautor: Jacek B. » 18 lipca 2016, 13:50 - pn

Gitary pływają po oceanach od kilkudziesięciu lat. Z USA do Europy, z Japonii, z Korei. Pakowane w zwykłe kartony, w kontenerach i żyją. Myślę, że nie masz się czego obawiać ;)

Sarmata

Postautor: Sarmata » 18 lipca 2016, 15:34 - pn

Ja będąc na Twoim miejscu, kupił bym sobie jakąś niedrogą, a w miarę dobrą gitarę z przeznaczeniem tylko na okręt, nawet jak Ci się z nią coś stanie, to nie będziesz Ci jej żal.

teodozjan

Postautor: teodozjan » 18 lipca 2016, 17:07 - pn

Ja bym się martwił dużo bardziej transportem na i ze statku, zwłaszcza jeśli będzie to samolot albo bus.

Mi osobiście prościej było rozstać się z morzem niż targać gitarę. Poza tym słyszałem, że chiefowie coraz chętniej kupują instrumenty na miejscu z kasy na odtwarzacze dvd i telewizory może starczy odpowiednio zagadać ;-)

Wróć do „Deski”