7strunowiec uniwersalny

- gitary elektryczne
Ghoster

7strunowiec uniwersalny

Postautor: Ghoster » 16 listopada 2016, 15:46 - śr

Witam,

Wiem, że pytanie bardzo z dupy, bo szukam gitary omnipotentnej, ale kilka lat już gram i będę z kolejnym sezonem, pewnie za granicą, z tym całym dorobkiem wychodzić na ulicę, a przy okazji poszukuję czegoś, dzięki czemu będę mógł się rozwijać w kierunku, który sobie obrałem. Szukam 7strunowca, który będzie w miarę uniwersalny (czytaj: gram rock, progresywę, dużo bluesa, funk, jazz, trochę metalu, pokrótce zarówno lżejsze jak i ostrzejsze brzmienia), zdecydowanie ze stałym mostkiem, bo mam złe doświadczenia z moim obecnym ibanezem (floyd rose to jest tragedia przy strojeniu, przestrajaniu, trzymaniu stroju i w ogóle wszystkim - na obecnym etapie jak dla mnie po prostu nie warto). Myślę, że ta gitara może zdecydowaną większą czasu spędzić w AEADGBe, rzadziej BEADGBe oraz GDADGBe. Poza tym zależy mi na dwóch hambuckerach oraz szybkim, wąskim gryfie (ibanezy akurat pod tym względem wymiatają). Moje strzały:
Aslin Dane Teaza 7 - Niestety nie widzę by ktoś sprzedawał, a wygląda bardzo zachęcająco.
Agile Intrepid Pro 72730 EB CA lub Agile Pendulum 72527 RN CP - To wygląda na naprawdę porządne wiosło. Ma ktoś doświadczenia z czymś podobnym? Szczególnie gra akordami na tych skośnych progach mnie interesuje.

W ogóle z chęcią posłucham wszelkich rad i opinii, więc śmiało.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: 7strunowiec uniwersalny

Postautor: Jacek B. » 16 listopada 2016, 20:08 - śr

Jesli chcesz szybki i wąski gryf, to pożegnaj się z Agile ;)
IMO najszybszy i najcieńszy siódemkowy gryf ma Keith Merrow KM7 MKII - nada sie do takiego grania, tylko jest drogi.

A tu masz artykuł z linkami do recenzji i testów róznych siódemek:
http://ciszatezgra.pl/artykuly/wybor-si ... ie-cenowe/

Wróć do „Deski”