alternatywa dla rr3

- gitary elektryczne
JackBauer

alternatywa dla rr3

Postautor: JackBauer » 25 listopada 2016, 22:50 - pt

Witam.

Mam zamiar kupić sobie używane wiosło do metalu w granicach 1300-1800 zł. Gram już jakieś 10 lat na elektryku. Cały czas gram na wiośle, które mam od samego początku, a jest to epiphone sg special. W międzyczasie wpadłem w posiadanie mayonesa V z pierwszych lat produkcji niestety mimo świetnego osprzętu shallera i przystawek emg gitara okazała się okropnym niewypałem (wysoka akcja strun, lipne brzmienie, niemożliwa do nastrojenia). Poczytałem już trochę podobnych tematów i narazie wychodzi na to że moje oczekiwania najlepiej spełni rr3. Mimo wszystko chciałem prosić o podanie alternatywnego rozwiązania ponieważ wolałbym gitare bez floyda. Bije sie z myślami czy nie dozbierać sobie do rr5, ale jakbyście mi polecili coś innego to też chętnie rozważę.

btw fakt że po tylu latach gram na tak tanim instrumencie może wydać się śmieszny ale od kiedy pracuje, hobby zostało wyparte przez inne wydatki.

Pozdrawiam.

IronBeast91

Re: alternatywa dla rr3

Postautor: IronBeast91 » 26 listopada 2016, 13:40 - sob

Siema

ze swojej strony serdecznie polecam stare japońskie Jacksony
takiego RR Performera PS-3 idzie wyrwać spokojnie poniżej 1000 pln
najtaniej widziałem takiego za ok 650 pln z tym, że był to bodajże model koreański

w granicach 1100-1300 pln chodzą modele JRR 94 z serii Concept, często już dopasione lepszymi pickupami i kluczami niż stockowe a były to główne różnice tej serii a serii Professional
myślę, że taki Concept jest nawet ciut fajniejszy niż RR3
ogólnie wypas wiosła jednak ciężko znaleźć w jakimś super stanie

RR5 to z kolei kozak w swojej klasie cenowej 2200-2500 pln
set SH4/SH2 i stały mostek
na pewno będziesz pan zadowolony

JackBauer

Postautor: JackBauer » 28 listopada 2016, 23:55 - pn

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Chyba zdecyduje się na tą rr5. Doczytałem się że jest tam konstrukcja neck thru body. Podoba mi się też mostek tune-o-matic, nie będę musiał się męczyć w floydem. Nie potrafię tylko znaleźć informacji na temat wysokości akcji strun, ale w gitarach z takiej półki mogę chyba liczyć na to że będzie ona niska? Czuje że dotychczasowe wiosło właśnie przez to mnie ogranicza, nie liczę na to że nagle stanie się cud i od razu będę shredować, ale mam nadzieje że ułatwi mi to ćwiczenie pull-offów z którymi w bardzo szybkich partiach mam jeszcze problem. Jakiś inny producent nie wydaje wioseł podobnych? Nie musi być koniecznie V.... byle nie LP.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 29 listopada 2016, 09:44 - wt

Akcję strun możesz ustawić sam - to nie jest trudne. Oczywiście samo ustawienie akcji w gitarze może nie przynieść spełnienia wszystkich oczekiwań. Najlepiej wyregulować ją samemu pod siebie, krok po kroku. Są informacje na forum jak to zrobić ale pewnie już to wiesz?
Trzy akordy, darcie mordy!

JackBauer

Postautor: JackBauer » 29 listopada 2016, 19:49 - wt

Tak Tak.
Próbowałem to robić w obecnej gitarze (ten eiphone) ale mimo znośnej krzywizny gryfu to każda próba obniżenia pozycji strun przy mostku kończyła się okropnym brzęczeniem przez uderzanie struny o pierwszy próg. Skończyło się na tym że przy XII progu struna ułożona jest na wysokości ponad 3mm. Licze na to że nowe wiosło po prostu odblokuje bądź ułatwi robienie progresu. Tak czy inaczej dziękuje za odpowiedzi i jeżeli to możliwe to proszę o jeszcze jakieś propozycje gitar w w/w przedziale cenowym. Najprawdopodobniej zdecyduje się tak jak pisałem na tą rr5 ale chciałbym mieć możliwość ogrania jakiegoś podobnego wiosła przed zakupem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 29 listopada 2016, 23:48 - wt

http://allegro.pl/jackson-rr5-seymour-d ... 32228.html

Tu masz w dobrej cenie RR5. Mocno grana, ale takie gitary są najlepsze ;)

http://allegro.pl/jackson-rr5-aktywne-s ... 04392.html
Tu masz z kejsem i aktywnym preampem - miodzio.

Tu masz bardzo fajnego Szektera, już nie V:
http://allegro.pl/schecter-blackjack-at ... ml#thumb/1

I tu tez, niestety z floydem, ale nie powinien sprawiać żadnych problemow:
http://allegro.pl/schecter-banshee-6a-f ... ml#thumb/1

Tutaj V1 Korina, pod Gibola:
http://allegro.pl/schecter-v-1-korina-e ... 07780.html
Ale wymaga trochę pracy, naprawy/wymiany klucza.

O, ten Jackson też pownien być spoko, nowa wersja PRO:
http://allegro.pl/gitara-jackson-dk2ht- ... ml#thumb/8

W okolicach 2k jest naprawdę ogromny wybór dobrych wioseł.

JackBauer

Postautor: JackBauer » 04 grudnia 2016, 23:27 - ndz

Dzięki bardzo za pomoc.
Te schectery wydają się dość ciekawe, szczególnie blackjack. Ale czy neck-thru i japońska produkcja nie biją na głowę korańskiej?
Nie mam zbytnio rozeznania, mało gitar ogrywałem więc jedyne na czym mogę bazować to informacje z neta. Zanim kupie wiosło postaram się trochę poogrywać, ale też nie wyobrażam sobie zwiedzić wszystkich mieszkań potencjalnych sprzedających :) Nadal skłaniam się w stronę jacksona, ale jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje np. innych marek to też poproszę.
Pozdrawiam.

PS: zaczynam swirować. może jakiś dean?
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2016, 00:15 - pn przez JackBauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 05 grudnia 2016, 00:03 - pn

Nie ma czegoś takiego, że NTB jest lepsze od Bolt-on. To jest po prostu jakieś fanatyczne, średniowieczne biadolenie.
Czy japońska produkcja bije koreańską? Zapytaj się ortodoksyjnego fana Jacksona, to powie Ci że wszystkie gitary wyprodukowane juz po przejściu pod skrzydła Fendera, to jest kupa.

Miałem Jacksony, miałem Schectery - moim zdaniem im starszy Jackson z japońskiej, podfenderowkiej fabryki tym lepszy. Schectery starsze, szczególnie te które przechodziły przez kontrolę jakości w US - cud, miód i orzeszki. Szektery szóstki - zazwyczaj udane, są słabsze i gorsze egzemplarze, ale gorszy egzemplarz i tak będzie spoko. Jacksony z nowych serii PRO - miałem jednego w łapach i to była świetna gitara, zapewne też jest trochę loteria, ale myślę że warto zaryzykować.

JackBauer

Postautor: JackBauer » 17 stycznia 2017, 08:12 - wt

Dziękuje jeszcze raz za pomoc.
Wybór zapadł. Od wczoraj jestem właścicielem rr3 z setem emg 81/85. Po kilku godzinach ogrywania stwierdzam ze gitara spełnia wszystkie moje oczekiwania. Fajna shred maszyna, ładnie wyglada, na emg brzmi całkiem niezle i z porównaniem do mayonesa V jakiego kiedyś miałem wogole prawie nie nurkuje. Jak ktoś bedzie miał podobny dylemat to serdecznie polecam to wiosło.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 17 stycznia 2017, 09:26 - wt

No i fajnie :)

Wróć do „Deski”