Pierwsza gitara elektryczna dla 10-latki

- gitary elektryczne
Sofasurfer

Pierwsza gitara elektryczna dla 10-latki

Postautor: Sofasurfer » 19 lutego 2017, 23:31 - ndz

Cześć

Córka uczy się na gitarze klasycznej od 1,5 roku, a od 6 miesięcy na elektrycznej. Łapie chwyty i zaczyna kostkować. Z racji, że I Komunia za rogiem wybraliśmy się do sklepu muzycznego aby po cichu wybadać jej preferencje - oczywiście bardziej w kwestii kształtu i koloru ;) Faworyt to niebieski Jackson +/- 3300,00.
Oczywistym jest, że dziecko nie wie jeszcze co mu bardziej pasuje w aspekcie budowy gitary.

W związku z tym moje pytanie - czy radius, o którym mówił sprzedawca to kwestia na tyle istotna aby determinowała wybór marki i modelu? Czy lepiej wybrać Ibaneza z większym radiusem, a więc bardziej plaski gryf, czy wręcz przeciwnie. Gryf bardziej zaoblony - Fender Strato. Który model będzie bardziej przyjazny do nauki? (pani nauczycielka ma Ibaneza, ale czy to nie zbyt wyścigowa opcja?) Jaki zatem gryf będzie wygodny i struny względnie nisko?

Budżet ok 3500. Nie pojdzie na marne, bo raz, wierzę ze to nie jest słomiany zapał. Dwa, ja też coś tam plumkam, więc chętnie skorzystam. Bardzo podobał mi sie ciemnobrązowy Chapman w kształcie telecaster gdzie deska plynnie przechodziła w gryf, coś jakby unibody. Była jednak nieco przyciężka.

Kończąc mój wywód. To ma być niespodzianka. Najlepiej ładna i dobrze wykonana. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, sugestie, uwagi. Również te krytyczne.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Re: Pierwsza gitara elektryczna dla 10-latki

Postautor: Jacek B. » 22 lutego 2017, 19:03 - śr

Pomożemy.
Radius podstrunnicy jest dla początkującego praktycznie bez znaczenia.
Przede wszystkim warto się skupić na wadze instrumentu, żeby był lekki.
Druga sprawa to profil gryfu i jego szerokość. Niestety bez wzięcia gitary do ręki to naprawdę ciężka sprawa.
ALE - Jackson to może być dobry strzał akurat, nie wiem dokładnie który model, ale jacksonowski profil gryfu jest naprawdę przyjemny, do tego lekki korpus i voila ;)
Możesz rzucić też okiem na Schectery, lekkie i wygodne instrumenty, np Banshee:
http://allegro.pl/schecter-banshee-6p-g ... 04945.html

ps
Radius podstrunnicy i profil gryfu to dwie różne rzeczy.

vault88

Re: Pierwsza gitara elektryczna dla 10-latki

Postautor: vault88 » 19 kwietnia 2018, 18:05 - czw

Zwykle jest tak, że odradza się takie kwoty na pierwszą gitarę, a zwłaszcza dla dziecka, ale jeśli możesz i chcesz tyle wydać to śmiało. :) Mimo to polecę Ci coś tańszego, czy bardzo solidną i uniwersalną gitarę
https://muzyczny.pl/128757_Yamaha-Pacifica-112V-OVS-gitara-elektryczna.html
I jeśli to pierwsza gitara to polecam tez jakiś podręcznik, jak ten
http://ksiegarniamuzyczna.pl/pl/p/Gitara-dla-kazdego/246

Wróć do „Deski”