Gitary elektryczne, ktore polecamy

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Gitary elektryczne, ktore polecamy

Postautor: doomEL » 25 sierpnia 2008, 23:17 - pn

Tutaj mozecie podawac polecane przez Was gitary elektryczne. podajcie cene i najlepiej jakis krotki opis, ktory umotywuje Wasza radę.

<500zl

Epiphone Les Paul Junior - ok. 330zł - najtańsza porządna, nowa gitara elektryczna. Niezawodność na wysokim poziomie. Niebywała miękkość gry.

Dean Vendetta XM - 380zł (bigbeat.pl) - Ładna, dobrze wykonana gitara, na poziomie Corta X2, a kosztuje naprawdę niewiele - RPA

Washburn X11 - ok. 417zl - Z tanich gitarek (tak do 600zł) moim zdaniem zdecydowanie najlepsze są Washburny. Polecam model X11 i X12. Są w swojej cenie po prostu najlepsze, dobrze wykonane i ładnie gadają. - Baton666

Epi Les Paul Special II - ok.430zl - jak na swoją cenę wg mnie b. dobre wiosło, co prawda nie idealne, ale IMO dla początkującego, który wydaje 430 PLN na wiosło nadaje się świetnie.

500-800zl

Washburn X12 - ok. 526zl - Z tanich gitarek (tak do 600zł) moim zdaniem zdecydowanie najlepsze są Washburny. Polecam model X11 i X12. Są w swojej cenie po prostu najlepsze, dobrze wykonane i ładnie gadają. - Baton666

800-1000zl

Epiphone G400 - ok. 825zl - Polecam gitarki firmy Epiphone za 825zł możemy dostać model G400 który jest bardzo fajny, ładny i ogólnie udany. polecam go szczególnie fanom hard rocka bo moim zdaniem w takiej muzyce się najlepiej sprawdza, ale to fajna gitarka - Baton666

Dean Vendetta 1.0 - ok. 975zl - Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza gitara w przedziale do 1000zł. Jest świetnie wykonana, po prostu piękna i co najważniejsze zajebiście brzmi - Baton666

Schecter Omen Extreme - ok. 930zl

1000-1400zl

Washburn X50 - ok. 1160zl - Droższe Washe również są dobre ogólnie firma ma dobry stosunek/ cena jakość, polecam również model X50 fajny, uniwersalny, ładny. - Baton666

1400-2000zl

>2000zl
Pozdrawiam
doomEL

Awatar użytkownika
Baton

Re: Gitary elektryczne, ktore polecamy

Postautor: Baton » 26 sierpnia 2008, 09:22 - wt

Z tanich gitarek (tak do 600zł) moim zdaniem zdecydowanie najlepsze są Washburny. Polecam model X11
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... burn-x11-b
i X12
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... rn-x12q-vs
Są w swojej cenie po prostu najlepsze, dobrze wykonane i ładnie gadają. Droższe Washe również są dobre ogólnie firma ma dobry stosunek/ cena jakość, polecam również model X50 fajny, uniwersalny, ładny.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... rn-x50-qwb
Polecam również gitarki firmy Epiphone za 825zł możemy dostać model G400 który jest bardzo fajny, ładny i ogólnie udany. polecam go szczególnie fanom hard rocka bo moim zdaniem w takiej muzyce się najlepiej sprawdza, ale to fajna gitarka
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... ge-g400-wc
Les Paule od Epi również są bardzo przyjemne
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... rd-plus-hs co tu dużo pisać dobra kopia prawdziwego Les Paula w rozsądnej cenie.
Na koniec zostawiłem sobie moje wiosełko Dean Vendetta 1.0 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... 10-natural
Jest to moim zdaniem zdecydowanie najlepsza gitara w przedziale do 1000zł. Jest świetnie wykonana, po prostu piękna i co najważniejsze zajebiście brzmi. Niedługo napisze recenzje to tam się bardziej rozpisze.

rcx

Postautor: rcx » 24 września 2008, 20:27 - śr

Oczywiście w cenie do 1000 musi się znaleźć Schecter Omen Extreme :)

Awatar użytkownika
Maciuś

Postautor: Maciuś » 24 września 2008, 20:36 - śr

A w cenie do 500 PLN pasuje Epi Les Paul Special II, jak na swoją cenę wg mnie b. dobre wiosło, co prawda nie idealne, ale IMO dla początkującego, który wydaje 430 PLN na wiosło nadaje się świetnie.

GUTEK

Postautor: GUTEK » 25 września 2008, 23:58 - czw

A może mając takie pieniążki warto rozejrzeć sie za czymś używanym? Poprosić kogoś kto sie zna i kupić jakąś lekko używaną gitarkę albo wręcz starą. Czemu? Ano takie gitarki zazwyczaj już mają ułożone drewno, bo to co ma się wypaczyć to zazwyczaj wypacza się przez kilka pierwszych lat. Potem z gitarą RACZEJ nic się nie dzieje. Tylko trzeba komuś ją pokazać kto trochę już wie bardziej. Czasem niezłe czapy można wyczaić!
Pozdro

Awatar użytkownika
doomEL
Sponsor

Postautor: doomEL » 26 września 2008, 13:55 - pt

prawda... pierwsze 3 lata gitarki sa najwazniejsze. Kazde drewno powinno byc sezonowane. Powinno lezec przez najlepiej kilka lat i powyginac sie tak jak chce. Dopiero wtedy mozna cos z tym robic. Teraz wiele firm wprowadza chemiczne sezonowanie, co jednak nie jest najlepsze i po 3 latach gitara zupelnie nie stroi. Drugim aspektem jest to ze wiekszosc gitar robiona jest w azji gdzie powietrze ma zupelnie inna wilgotnosc. Tam jest goraco ale tez wilgotno. Potem gitarka przyjezdza do PL i jest trzymana w suchym bloku (gdzie beton pije wilgoc jak glupi) i do tego w zimie wilgotnosc jest prawie zadna! Radzilbym o tym pamietac. Uzywka ma ten plus ze drewno juz sie "odsezonowalo" i powyginalo w naszych suchych warunkach!
Pozdrawiam
doomEL

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 03 października 2008, 21:51 - pt

Postanowiłem przejrzeć ofertę kilku sklepików i napisać, co tam u nich można kupić.
Zacznę od najtańszych wioseł. Oczywiście nie jest tak, że wszystkie te gitarki ogrywałem, lecz na przestrzeni dziejów miałem do czynienia z wieloma instrumentami. Zresztą do rzeczy.

Epiphone Les Paul Junior
Do wyrwania za jakieś 300pln. Właściwie to sklejka jest jakaś raczej niż drewno. Ładnie to nazywają laminatem. Gitarka nie jest jakimś super instrumentem, ale na pierwszy instrument i za te pieniądze.

Dean Evo xm/S3
S3 kupiłem dla kolegi i jest bardzo zadowolony. Prosta konstrukcja. Chyba lepsza gitarka od Epi Juniora. Jakieś 380pln nówka.

Washburn WI14
Ta gitarka wydaję się być całkiem niegłupim rozwiązaniem na początek. Jakieś 500pln.

Schecter 006 deluxe
Ogólnie wiosełka Schectera stosunkiem cena jakość miażdżą. Tak około 600pln.
Jeśli chodzi o produkty tej firmy to właściwie w każdej kategorii cenowej można spokojnie stawiać ją do szeregu, z którego będziemy wybierać. Bardzo dobre wiosła Schecterki.

Za jakieś 800 pln spokojnie można łykać wiosełka OLP Axis MM1, czyli dostępne masom wersje Music Manów. Te gitarki akurat kilka razy ogrywałem i są naprawdę zajebisty. Wykonanie, brzmienie, wygoda.

Mniej więcej w tej samej cenie można wyrwać Epiphone g400. Są różne wersje tego wiosła. Ja sam posiadam model z 1996. Cóż teraz robią je w ChRL, ale dzięki temu spadły koszta. Kiedyś te wiosła dochodziły do 2000pln. Całkiem niezłe rozwiązanie za te pieniądze. Choć to już nie ta sama gitara, co kiedyś.

Z kolei zaś, jeśli się tutaj rozchodzi o kwotę pieniędzy około 900pln to można spokojnie zastanawiać się nad ofertą firmy Dean i ich Caddy X. Grałem na takiej troszkę wyższej wersji. Ale ostatnio firma Dean ma swój bum. Podobnie jak Schectery, jeśli chodzi o masówkę stosunek jakość cena znakomity.

Alternatywą dla g400 może być LTD Viper 50. Grałem na tej gitarce. Ale ona ma wkręcany gryf, a Epi ma wklejany. Nie jest to jakaś super okazja.

Tak w granicach tysiaka to jeszcze mi się podobają: Epi 67 Flying V, Dean Vendetta1.0, OLP J.Petrucci MM4.

O gitarach powyżej tysiaka to nie chce mi się gadać bo to temat w sumie na dyskusję w innych postach.

A. Dorwałem ostatnio takie wiosełko Hamer XT. Nie za bardzo mogłem je znaleźć w PL w sklepach. Ale całkiem w pytke jest, tylko nie wiem jakie ceny w PL. W UK stoja po jakieś 280 pounds co daje jakieś 1200pln za wersję z bindingiem. Bardzo dobra alternatywa dla gibsioniarzy z chudszym portfelem.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Filipm1990
Pan Kredka

Postautor: Filipm1990 » 13 października 2008, 14:05 - pn

Maciuś pisze:A w cenie do 500 PLN pasuje Epi Les Paul Special II, jak na swoją cenę wg mnie b. dobre wiosło, co prawda nie idealne, ale IMO dla początkującego, który wydaje 430 PLN na wiosło nadaje się świetnie.

posiadam dokładnie ten model, słyszałem że przy zamawianiu może się trafić czasem jakiś lewy egzemplarz, ale mi się trafił na prawdę dobry. Nie mam nic do zarzucania jeśli chodzi o brzmienie, gryf dla mnie bardzo wygodny i ogólnie polecam :-)
"Szaleństwo nie powinno się marnować" - Terry Pratchett

Awatar użytkownika
Mleko

Postautor: Mleko » 13 października 2008, 16:44 - pn

1 post na forum :) Witam wszystkich to ja Someone :)

Przy okazji ogrywania pieca pograłem na Dean Vendetta 1.0. Wie ktoś czemu ona tak staniała? :O 699 zł na GC i BB...
SPAMER ==> Obrazek <== AKCJA jebnij spamera ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Dod

Postautor: Dod » 13 października 2008, 17:42 - pn

Podobnie jak inne Deany.. zwykly Dean ML 79 z FR kosztuje 1800zl. Duzo razorbackow stanialo V,ML wszystkie. Nie wiem czemu... ale to chyba bardzo dobrze ;D Przynajmniej dla mnie

Wróć do „Deski”