Gitary elektryczne, ktore polecamy

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
Spoke

Re: Gitary elektryczne, ktore polecamy

Postautor: Spoke » 09 lipca 2012, 12:09 - pn

Już niedługo ;)

Koniec OT...

masakrator
SianoPIS

Postautor: masakrator » 16 października 2012, 20:06 - wt

Ja osobiście polecam http://musicman.pl/washburn-x-50-qcg-1309.html gram na niej już trzeci rok.Gitara brzmi kozacko.
Sianopis

koralowiec015

Postautor: koralowiec015 » 06 lutego 2013, 18:24 - śr

Witam mam zamiar kupić gitare elektryczną. Jestem początkujący i zastanawiam się nad dean vendetta 1.0 i mayones hm-1. Proszę o odp.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 07 lutego 2013, 18:58 - czw

Wystarczy przeczytać parę tematów...

koralowiec015

Postautor: koralowiec015 » 08 lutego 2013, 18:06 - pt

Przeczytałem ale nadal się zastanawiam. GrAM głównie klasycznego rocka typu led zeppelin ale lubie też inne gatunki.

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 11 lutego 2013, 13:37 - pn

Jezeli przeczytales to wiesz jaki masz wybór wg nas. Ostatecznego musisz dokonacć sam.

Awatar użytkownika
xonerpl19

Postautor: xonerpl19 » 08 sierpnia 2013, 17:32 - czw

Dzisiaj z kolegą byliśmy w sklepie M.Ostrowski, znanym bardziej jako muzyczny.pl. Kolega laik totalny, poprosił więc mnie, abym mu wskazał jakąś fajną gitarę za niezbyt duże pieniądze (sam gra na badziewnym Vig'u). Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas Yamaha 212, ogrywana na Blackstarze HT-Club 40, wszystko fajnie, cena przystępna. Zagrałem sobie też na Gibsonie LPJ, i też mogę go tylko pochwalić. Fajna faktura drewna, deska cieńsza niż zawsze i nie za ciężka (to jednak nie wszystkim przypadnie do gustu), przetworniki to: przy mostku 490R, a przy gryfie 498R. Gryf wydał mi się trochę grubszy i 'twardszy' niż w moim vintage'u. Na owym Blackstarze gitara brzmiała na prawde dobrze, ciepło przy gryfie i ostro przy moście, na przesterze również brzmiała git. Dobra zarówno do żezu, jak i do hard rock'a (czyli wszystkie najlepsze cechy Les Paul'a zachowane). Szczerze mówiąc obawiałem się, że modele nowe na rok 2013 nie będą takie fajne, a tu miłe zaskoczenie. Może po prostu dobry egzemplarz, albo co.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 08 sierpnia 2013, 20:41 - czw

Ja grałem ostatnio na PRSie SE Tremontiego. Może nie dałbym za niego tych 3000, ile kosztuje nówka, ale połowa tego, czyli tyle, ile kosztują używki, to bardzo rozsądna propozycja. Wygodny gryf, dobrze wyważona, stockowe pickupy zaskakująco ok, dobrze leżały w tym wieśle.

Awatar użytkownika
sszemer

Postautor: sszemer » 25 sierpnia 2013, 21:37 - ndz

kiedyś zakupiłem w ciemno na ebay.jp greco lpc z 85r - najlepiej brzmiące wiosło jakie było mi dane słyszeć na żywo. jest coś wyjątkowego w starych gitarach, a na produkcji japonskiej jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
szkoda, że LP ważył tyle ze po koncercie odpadały mi plecy :/
dla brzmienia mój faworyt to zawsze będzie LPC, a te japońskie pomimo stosunkowo niskiej ceny niczym nie odbiegają od produkcji USA, a nawet czasami je przewyższają ( i to dość często ;) )

główna gitara jakiej teraz używam to Skervesen. gitary specyficzne, wszystkie na których grałem miały brzmienie typowej żylety pod nowoczesny metal. panowie bardzo dbają o swoich klientów, doradzą i pomimo że konstrukcje gitary omawiałem zdalnie to efekt końcowy jest dokładnie taki jak zakładałem.

ostatni model jaki mogę polecić to Jackson WRMG. mój egzemplarz jest z 2003r i został wyprodukowany w Japoni i spodziewam się, że to właśnie kraj pochodzenia w największej mierze wpływa tu na jakość gitary.
jak na gitarę do 2k, nie spotkałem się z taką jakością.

ogólnie jesli gitara MIJ to wg mnie można brać w ciemno ;)

ckkk

Postautor: ckkk » 11 września 2013, 18:14 - śr

A co polecacie z używanych stratów? Właśnie zapragnąłem kupić sobie taką deskę na urodziny i przeglądam allegro. Aktualnie poza tą białą lutniczą do której jest film na youtube nic nie mogę dopatrzyć ciekawego. Owa biała fajnie gra, ale taki wygląd zupełnie mnie nie kręci.
A te wszystkie squaiery to do chrzanu, czy są jakieś dobre roczniki?

Wróć do „Deski”