[WAŻNE] Wybór gitary elektrycznej na początek i nie tylko.

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
1938

Re: [WAŻNE] Wybór gitary elektrycznej na początek i nie tylk

Postautor: 1938 » 20 października 2013, 13:07 - ndz

Podaj więcej szczegółów. Który rocznik jest pewny, jakich unikać? Na początek 3500zł to za dużo.

miaziol

Postautor: miaziol » 20 października 2013, 14:20 - ndz

Można kupić używkę są dosyć tanie, to przez złą sławę jaką miały te gitary w latach 90. Generalnie myślę że tak maks do 5 lat wstecz jakość się poprawiła i dotyczy to w równym stopniu mayo, mensingera czy marathone. Zresztą z marathone to takie troche zamieszanie według informacji od mensingera to jest tak że gitarki miały być robione pod marką marathone, ale okazało siem że są gitary koreańskie marathon w związku z czym nazwa została zmieniona na mensinger coby nie kojarzyć tej marki z tanimi koreańskimi paździerzami. Zdecydowanie poszukaj używkę marathona mensingera czy mayo nie pchaj się w nowego corta bo to zwykłe paździerze z mokrego drzewa robione. Jak wykręcasz śrubki to sie trociny sypią :D

Awatar użytkownika
1938

Postautor: 1938 » 22 października 2013, 14:52 - wt

Napisałem do Mayo. Flame są wyprodukowane w 2013 roku. Waham się między Flame BR a Flame Signum. Obie kosztują 1590 zł. Może obetną 90 zł lub więcej. Kiedyś te gitary kosztowały 2x drożej, obecnie wyprzedają wyprodukowane w 2013 roku, może na czymś zaoszczędzili? Mogę zadać im więcej pytań.

Flame BR wygląda groźniej :ok: ale czy gitarę o tym kształcie łatwo położyć na kolanach i uderzać struny? Wygoda użytkowania też jest ważna. Czy zastosowany mostek FR nie będzie sprawiał problemów? Nie chcę tracić czasu na regulację.

Specyfikacja Flame BR
› Korpus: Olcha
› Mostek: WSC Floyd Rose
› Stroiki: Olejowe, 6R

Specyfikacja Flame Signum
› Korpus: Jesion
› Mostek: Stały, tune-o-matic
› Stroiki: Olejowe, 3+3

Cechy wspólne
› Szyjka: Bolt-on, klon górski
› Podstrunnica: Palisander
› Skala: 628mm (24,7')
› Progi: 24 Medium Jumbo
› Przetworniki: H-H (Hot)
› Siodełko GraphTech

Czy są warte uwagi? Która lepsza dla początkujących zarówno do ciężkich brzmień i lekkich ballad?

miaziol

Postautor: miaziol » 22 października 2013, 15:05 - wt

Powiem Ci tak to nie ziemniaki że kupujesz w ciemno. Trzeba wziąć taką gitarę w łapę i pomacać, niekoniecznie profil gryfu będzie Ci pasował. Do grania szybkich solówek może być dobry gryf jak listewka ale już przy grze akordowej lepiej się może sprawdzić grubszy gryf. Może manualnie bardziej będzie pasował Ci gruby a nie cienki tego nikt nie wie. Podałeś linki do kilku modeli i kilku totalnie różnych gitar. Nikt nie wie co będzie dla Ciebie najlepsze. Kupować wiosełko bez ogrania i pomacania to taka trochę loteria udo sie albo sie nie udo.

Awatar użytkownika
oipryszek
Sponsor

Postautor: oipryszek » 23 października 2013, 07:52 - śr

Zgadza się, ale jakbym miał nie kupować bez ogrania, to do dziś bym szukał.
http://www.gitara-online.pl/viewtopic.php?f=42&t=222
Nie wtopiłem ani razu! Najlepiej szukać u kogoś zaufanego, polecanego na forach. Początkującemu trudno jednoznacznie określić jaki potrzebuje profil gryfu itp. Dlatego upieram się nadal: kup używkę w dobrej cenie, pograj, jak nie spasuje to sprzedaj i szukaj innej, bogatszy w zdobyte właśnie doświadczenia.
Trzy akordy, darcie mordy!

Awatar użytkownika
1938

Postautor: 1938 » 09 listopada 2013, 01:37 - sob

Sklep A
Są tylko zagraniczne. Sprzedawca polecił następujące modele:
› Cort KX1Q TCGW za 1200 PLN
› Squier Strat „Fender”

Sklep B
Są gitary Marathone i Mensinger. Cena 1230 zł.
› Marathone KJ zielony - brzmienie fenderowskie - podobna do tej, ale radius 12 i klon płomienisty
› Marathone WR czarny - 100% szatana - olcha|klon, radius 12, H-H, struny grubsze, tremolo jednostronne
› Nieograne: Flying V i jeszcze kilka - różne ceny

Wszystkie gitary były rozstrojone. KJ wygodniej leży na kolanie. Mi łatwiej chwytać gryf WR, a koledze KJ. Przy progach WR widać klej. KJ ma solidniej wykonany gryf. Na więcej szczegółów nie zwróciłem uwagi.

› Jak długo leżały nieużywane na wystawie?
‹ Pół roku.
› Kiedy zostały wyprodukowane?
‹ Nie wiem. Producent przywozi, a potem zabiera.
› Ile lat mają te wiosła? (Zadaję pytanie później)
‹ Ze 2 lata.

Sklep C
Flame tylko na zamówienie. Tam polecono mi wiosła H-S-S do lekkich i ciężkich brzmień. Jednego Ibaneza miałem w łapach, ale trudno porównać.
› Ibanez SA160
› Jolana Delta - jako niedoceniana marka
› Ibanez GRG270B

Sklep D
Nie ma polskich. Sprzedawca polecił Cort KX5 BK za 740 zł jako wiosło dla początkujących do wielu zastosowań. Można osiągnąć wiele brzmień, ale nie ma pełnej mocy przy thrash/hardcore. Struny nieprzyjemne. Wiem, można zmienić.

Co o tym myślicie? Pozostaje kupić jedną z tych gitar, zamówić Flame online? Czy warto zainteresować się Marathone WR lub KJ?

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 09 listopada 2013, 02:22 - sob

Awatar użytkownika
1938

Postautor: 1938 » 14 listopada 2013, 23:39 - czw

Link nie działa. Wycofali lub rozkupili ten model. Chciałbym ograć wiosło przed zakupem. Do Gdańska mam 660 km, więc wizyta w oficjalnym sklepie odpada. Jakie są znaczące różnice między EXG-6 a Signum?

Co myślicie o Marathone WR i KJ, bo te mogę nabyć lokalnie za 1230 zł?

Gdzie można ograć wiosła Flame? Który sklep na terenie Podkarpacia ma w asortymencie?
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2013, 01:19 - pt przez 1938, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 15 listopada 2013, 00:28 - pt

Marathone to kiedyś były z lekka paździerze, podobno ostatnio się poprawili, ale to tylko ploty, w łapach nie miałem.

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 15 listopada 2013, 02:25 - pt

Link nie działa. Wycofali lub rozkupili ten model.

No pewnie że ktoś kupił bo wrzuciłem Ci link do gitary w ładnym kolorze :P
http://mayshop.pl/product-pol-4365-Flam ... ocja-.html
Tu masz następną.
IMO to lepsze wiosła od Signumów, wydaje mi się że są lepiej zrobione.

Zamiast biadolić, trzeba pomyśleć. Na zakupy wykonane w internecie masz 10 dni na zwrot towaru.
Kupujesz więc gitarę w sklepie internetowym Mayo i jeżeli nie będzie Ci odpowiadać (a na pewno będzie), to ją oddajesz. Tyle.

Wróć do „Deski”