[WAŻNE] Wybór gitary elektrycznej na początek i nie tylko.

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
.rogaty
Sponsor

Re: [WAŻNE] Wybór gitary elektrycznej na początek i nie tylk

Postautor: .rogaty » 13 marca 2014, 13:24 - czw

SA360 miałem w jakiejś limitowanej wersji (pikapy Duncan Designed, festyniarski binding i wykończenie, made in Korea) - IMO nic specjalnego. Ot, przyzwoite solidne wiosełko. Stroiło, grało, dało się niską akcję ustawić. Wykonanie jak najbardziej staranne. Pamiętam, że mnie mostek SAT w pierwszej wersji wkurzał (wrażenie taniego badziewia sprawiał). Na minus miał też osprzęt polakierowany na jakiś śmieszny kolor, przez co miałem wrażenie, że wszystko jest w tej gitarze z plastiku. Podobał mi się za to gryf, który jest zupełnie inny niż w seriach RG/S/RGT - był grubaśny i przyjemnie zaokrąglony, taki bejzbolik, zdecydowanie bliżej tego co zazwyczaj kojarzy się z Les Paulem niż to co kojarzy się z superstratami Ibaneza.
I'm like a mushroom in this company - kept in darkness and fed with shit.

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 30 marca 2014, 11:21 - ndz

A ja uważam serię SA za najbardziej niedocenioną serię Ibaneza. Akurat miałem 220, 260, 320, 360 - wszystkie wiosła bardzo dobrze zrobione, moim zdaniem w swojej klasie cenie ładne i udające te na bogato. Elektronika z rozłączaniem - a kupić można od 600 do 800 pln i naprawdę warto. Moim zdaniem to jeden z lepszych wyborów do 800pln. :)

.rogaty pisze:przyzwoite solidne wiosełko. Stroiło, grało, dało się niską akcję ustawić. Wykonanie jak najbardziej staranne.

Podobał mi się za to gryf, który jest zupełnie inny niż w seriach RG/S/RGT - był grubaśny i przyjemnie zaokrąglony, taki bejzbolik, zdecydowanie bliżej tego co zazwyczaj kojarzy się z Les Paulem niż to co kojarzy się z superstratami Ibaneza.

czy się opyla zamieniać na CR250 to nie wiem
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Ermac

Postautor: Ermac » 19 maja 2014, 12:26 - pn

Pozbyłem się ostatnio swojego Corta CR250 i szukam następcy na oku mam kilka gitara:

W okolicy z możliwością ogrania:
- Washburn XM STD2 550zł
- Vintage VV60 750zł

Przez net:
- Vintage V2 750
- Vintage v52 750

Najbardziej zastanawiam się nad, którymś z Vintage - poprawcie mnie jeżeli źle myślę: wszyscy chwalą za stosunek cena/jakość V100, VS6, V6 więc z ww. pewnie będzie podobnie :cwany: Oraz jak na tle powyższych wypada Łoszburn bo czytałem o nim dużo pozytywów.

Cooooooooooper

Postautor: Cooooooooooper » 19 maja 2014, 13:55 - pn

Mam identycznego Washburna, naprawdę fajnie to gada, duncany usm to wbrew pozorom nie jakieś stockowe gówienko, ale naprawdę fajne pupy :) IMO mega wygodna, i całkiem wyścigowy gryf, fajne wiosło za mała kasę, ale skoro możesz to ograj i sam stwierdź ;)

Awatar użytkownika
Ermac

Postautor: Ermac » 20 maja 2014, 22:21 - wt

No i dupa - koleś od STD2 zrezygnował ze sprzedaży, a Vintage był w bardzo kiepskiej kondycji. Z nowych sprzętów w oko wpadł mi Schecter Tempest oraz znalazłem VGS Solumaster (z tego co czytałem to niektórzy ludzie dość mocno podniecali się tą gitarą) jest wartauwagi za 400

Awatar użytkownika
Weed

Postautor: Weed » 28 maja 2014, 06:54 - śr

Warto Ci wymieniać sprzęt na taki z tej samej, albo trochę niższej półki cenowej?

Co chcesz grać? Jakie masz wymagania? Ile masz kasy?
Duuużo na temat tanich gitar (jeśli już się obracamy w takich kwotach) było w tym temacie oraz w innych, do tego recenzje i próbki na forum. Uzyj wyszukiwarki, dowiesz się sporo na temat gitar z tej półki.

Awatar użytkownika
byku022

Postautor: byku022 » 12 lipca 2014, 21:42 - sob

Panowie a ja mam takie pytanie,czy opłaca sie interesować tymi dechami czy tylko na opał ;)

http://olx.pl/oferta/epiphone-sg-specia ... 81f58cb75f za 530zł troche drogo moim zadniem nie wiem jeszcze z kąd jest wiosło ale sie dowiem :D

http://olx.pl/oferta/gitara-elektryczna ... 37c03454f4 za 400zł made in indonesia

http://olx.pl/oferta/epiphone-sg-specia ... 6s0lw.html za 450zł

i prosze o waszą opinie czy któraś z nich jest warta uwagi,jeżeli tak to czy cena/jakość w ogóle tutaj jest ?

Sarly

Postautor: Sarly » 01 maja 2015, 16:19 - pt

Siemanko, szukam opini o gicie ibaneza, dokladniej model rg320 ktorego specka jest tutaj
http://ibanez.wikia.com/wiki/RG320PG
I generalnie sie w miare przygotowalem w ostatnim czasie do poszukania go, w sytyuacji gdy uzbieram na swoja druga deche (pierwsza marki sounder, no tak. zje*alem) :omg:
I wiem ze wyrwana za 900-1000 czy do 1200 z casem, bylaby opna. Tylko jaka jest wasza opinia o niej?
Czytalem ze godna z serii rg jest chocby 321, 350 czy 370, lecz szukam gitary ktora mialaby rozwinac moje predyspozycje co do tego co powinna miec jak dla mnie.
Wydaje sie miec lepsze wykonczenie wygladu, rozni sie tym ze jest z lipy, ma ruchomy mostek, rozlaczane cewki i brak w nim pickguardu, ktory mi nie wyglada w sS. Kazda z opcji poszczegolnych rozni sie w ktoryms z modeli.
Wiec? :|

Sarly

Postautor: Sarly » 25 maja 2015, 18:32 - pn

Widze ze na tym forum ciezko o odpowiedz, gitare zakupilem, 700 z casem, mankamentem jest obicie lakieru na krawedzi wierzchniej obok jacka. case porzadny , gitara zajebista. Dzieki

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 25 maja 2015, 18:37 - pn

Nie ma za co.

Wróć do „Deski”