Nowa czy używana???? - ANKIETA

- gitary elektryczne

Nowa czy Używana ???

gitara nowa
62
23%
gitara używana
206
77%

Liczba głosów: 268

RPA
Moderator

Re: Nowa czy używana???? - ANKIETA

Postautor: RPA » 05 marca 2012, 18:29 - pn

maclaren2 pisze:Każdy normalny gitarzysta robi jakąś rotacje przynajmniej raz w roku

No, ciekawe stwierdzenie. I głupie...
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 05 marca 2012, 18:36 - pn

A ja (mimo, że jestem w 100% za używkami!) sądzę, że w przypadku jakichś Gibsonów(np. Faded), gdzie różnica w cenie nówki i używki wynosi 400 zł, warto dopłacić te trochę w porównaniu do używki i mieć własne, ukochane, nowiuśkie, "tylkoitylkonasze" wiosełko. Ale w 99% przypadków używka FTW i EOT. :P
Spoiler: Pokaż
I niech mi żaden właściciel/inny przedstawiciel sklepu muzycznego nie wmawia, że jest inaczej!

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 05 marca 2012, 18:54 - pn

No nie mów mi, że od 2 czy 3 lat trzymasz te same gitary w domu bez żadnych zmian. Każdy chyba co jakiś czas dokupuje co nieco, zmienia gitarki, itp.

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 05 marca 2012, 19:07 - pn

Mam Gibola 2 lata i w sumie nie zamierzam w nim nic zmieniać.

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 05 marca 2012, 19:07 - pn

maclaren2 pisze:No nie mów mi, że od 2 czy 3 lat trzymasz te same gitary w domu bez żadnych zmian. Każdy chyba co jakiś czas dokupuje co nieco, zmienia gitarki, itp.

Są ludzie, którzy potrafią uciułać na tego swojego wymarzonego, powiedzmy... PRSa(?), są tacy, których za ChRL nigdy stać nie będzie i kupią coś tańszego; i na tej gitarze grać całe życie, amatorsko, jaki pół-/profesjonalnie. Są tacy, których nie dopadł G.A.S...

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 05 marca 2012, 19:25 - pn

I rozumiem, że odkąd go kupiłeś nie miałeś innych gitar i żadnych nie zmieniałeś? Nawet jeśli to i tak chyba nie należysz do większości wystarczy popatrzeć po forum co chwile ktoś coś zmienia, wiadomo ma się tą jedną swoja gitarkę wymarzoną, ale może za 2 lata popatrzysz i stwierdzisz, że ci się znudziła wtedy sprzedasz i stracisz mniej niż na nówce :P

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 05 marca 2012, 19:37 - pn

A ja (mimo, że jestem w 100% za używkami!) sądzę, że w przypadku jakichś Gibsonów(np. Faded), gdzie różnica w cenie nówki i używki wynosi 400 zł, warto dopłacić te trochę w porównaniu do używki i mieć własne, ukochane, nowiuśkie, "tylkoitylkonasze" wiosełko

Ty kupuj nowe gitary, a ja będę kupował stare :> Może nie mam doświadczenia "własnoręcznego", ale po prostu wiem i chyba każdy to potwierdzi, że łatwiej znaleźć dobrego Gibsona w starych egzemplarzach, niż w nowych ze sklepu :]

Nie kłóćcie się czy raz w roku czy nie, bo to nie ma sensu, po co ta informacja w ogóle, bo nie rozumiem posta o G400? Z deka nie ma sensu.

Awatar użytkownika
maclaren2

Postautor: maclaren2 » 05 marca 2012, 19:58 - pn

Chodziło mi o to, że przy sprzedaży na używkach mniej się traci, a G400 był przykładem ponieważ dobrze znam jego cenę rynkową :E

Awatar użytkownika
Kroku
Sponsor

Postautor: Kroku » 05 marca 2012, 20:05 - pn

Ja np jak coś kupie np gitarę, motocykl itp to ciężko mi się przemóc i coś sprzedać, przywiązuje się i jestem cholernie sentymentalny, swoją pierwszą gitarę mam... 5 rok? I nigdy mi nie przeszło przez myśl żeby ją sprzedawać i mogłoby się palić i walić jest nie do ruszenia. Nie jest to jakiś Gibson, znam wszystkie jej wady które z czasem starałem się niwelować w miarę możliwości, mimo że kupiłem ją używaną to nie czuje mniejszej więzi z nią, bo ktoś ja kiedyś miał (nie używał co prawda) bo jak ją dostałem do miała wszystkie folie itp teraz jest cała poobijana, odrapana itp To co powiedział Shymchack, łatwiej znaleźć dobrego Gibsona w starych egzemplarzach, niż w nowych ze sklepu. Może nastąpiło pewne zepsucie marki? I nie tyczy się to tylko Gibsona, może po prostu gitarzyści to w gruncie rzeczy zatwardzialcy którym ciężko wcisnąć jakieś nowinki IMO Gibson z komorami w środku i pieczoną klonową podstrunnica to jest pewien krok w "inna" stronę. Tak samo gdyby ktoś kazał mi decydować, czy wybrałbym Marshalla Plexi czy PODa HD (wiem, to raczej słabe porównanie ) ale chodzi o fakt, że mimo pełnej świadomości, kłopotów a raczej "uroków" użytkowania lampiaka i pełnej swobody, mobilności PODa wybrałbym Plexi. Mówcie co chcecie, nie ma nic lepszego od starego Gibola, starego Marshalla (i to takiego bez master volume, aby nigdy nie kusiło żeby ściszyć bez utraty swojego brzmienia - zabić dźwięk :ave: :D ) starego motocykla i starego samochodu a najlepiej jakiegoś Camaro albo Mustanga ;D
Nie zdążysz wyłączyć mojego mikrofonu, zanim prawda dotrze w uszy Twoje. Nie zdążysz wyłączyć prądu! Nie zdążysz krzyknąć - koniec!

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 06 marca 2012, 02:34 - wt

Mam Gibola 2 lata i w sumie nie zamierzam w nim nic zmieniać.

To już 3 lata :*

Pan PHP oczywiście nie do końca wie co pisze więc nie unoście się tak ;)
Każdy wie, że używki są lepsze i tyle :P Po ch pisać 100 razy to samo? :P

Wróć do „Deski”