Tym gitarom mowimy NIE!

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Tym gitarom mowimy NIE!

Postautor: ksantyp » 12 sierpnia 2008, 15:41 - wt

Wielokrotnie na forach gitarowych padają pytania o jakość i brzmienie wiosełek firmy Sounder.
Wielu z poczatkujących gitarzystów wybiera te wiosła jako swój pierwszy instrument.
I tu moim zdaniem popełniają błąd... sugerują się ceną i kupują najtańszy na Allegro instrument.
Czemu źle?
Bo te wiosła sypią się w rękach, wykonane są z mało gitarowych, z tak powiem materiałow i ogólnie są z reguły wykonane krzywo... ma się wrazenie że niektóre z nich swoje specyfikacje miały robione na podstawie zdjęcia z netu...

Uprzedzajac pytania o tego typu wiosła mówię im stanowcze NIE.

Lepiej jest zasiegnąc rady i poszukać czegoś używanego... przynajmniej wiadomo, że jak wytrzymało kilka lat to jeszcze powinno wytrzymać kilka... o gitarkach Sounder i itp tego powiedziec nie można...

Co na szybko nasuwa mi sie za firma o podobnej jakości? SkyWay, StarSound, EuroSound itd
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2008, 21:58 - wt przez ksantyp, łącznie zmieniany 1 raz.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

RPA
Moderator

Re: Gitarki marki Sounder itp

Postautor: RPA » 12 sierpnia 2008, 20:18 - wt

Popularne na Allegro marki, których należy się wystrzegać:
Sounder
Skyway
Everplay
Dimavery
Vision
Dean Marley (nie mylić ze strunami Dean Markley!)
99,9% nowych niemarkowych (a raczej bezmarkowych) gitar

Nie polecam nawet akcesorii tych marek - stroiki nie stroją, pokrowce nie chronią, futerały się rozpadają itd.

Marki, które nie są specjalnie polecane:
Stagg
Harley Benton

Pod słowami Ksantypa podpisuję się wszystkimi czterema kończynami

Na pewno o jakiejś syfiastej marce zapomniałem - jakby co, dodawać, później się to jakoś poklei i będzie git.
You're all the same, the lot of you, with your long hair and faggot clothes. Drugs, sex…every sort of filth. And ya hate the police, don't ya?

Awatar użytkownika
Alu200
Sponsor

Re: Tym gitarom mowimy NIE!

Postautor: Alu200 » 12 sierpnia 2008, 21:29 - wt

I takze nalezy sie wystrzegac gitar marki Squier jesli cena nie przekracza 450 zl. Wiekszosc tych gitar jest zle zrobionych i jednym slowem smierdza. Serie Affinity i Bullet mozna sobie odpuscic odrazu na starcie.
" Sa dwie rzeczy nieskonczone, wszechswiat i ludzka glupota. Chociaz co do tego pierwszego nie jestem pewien." A. Einstein.
www.gitara-online.pl

GUTEK

Postautor: GUTEK » 13 sierpnia 2008, 23:37 - śr

W tak zacnym gronie nie może zabraknąć tzw. "gitar" SKYLARK których korpusy wykonane były z czegoś pomiędzy prasowanym papierem a MDF (takie cóś jak na panele podłogowe) gitarki wyglądały ślicznie tyle że śrubki wypadały z korpusu jeszcze zanim opuścił sklep.

PS: Klaniam sie kolektywowi i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Arek
Sponsor

Postautor: Arek » 23 sierpnia 2008, 11:04 - sob

mój znajomy ma telecastera Dimavery i powiem wam nie licząc przetworników to nie jest tragiczna gitara! Stroi nieźle, lekkie poślizgi z menzurą ale na akceptowalnym poziomie, dobrze brzmi z deski - ale jak z każdą chińską marką - można trafić na dobry sprzęt, a można na bananowy gryf.
patrz wyżej

shymchack
Moderator

Postautor: shymchack » 24 sierpnia 2008, 13:04 - ndz

Ja dodam od siebie Skylarka i proponuję powiedzieć stanowcze nie Cortom poniżej 400zł ;) Po prostu są badziewiasto wykonane i również są w stanie rozpaść się szybciej, niż można przypuszczać. O soundzie nawet nie ma co rozmawiać ;)

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 14 września 2008, 21:37 - ndz

Alu200 pisze:I takze nalezy sie wystrzegac gitar marki Squier jesli cena nie przekracza 450 zl. Wiekszosc tych gitar jest zle zrobionych i jednym slowem smierdza. Serie Affinity i Bullet mozna sobie odpuscic odrazu na starcie.

heh mój affinity jest zaprzeczeniem tego ;) ale to limitowana edycja na 20-lecie squiera i tak naprawdę całkiem inna bajka :twisted:
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 14 września 2008, 22:12 - ndz

Hmm. no nie wiem czy taka inna bajka.
Miałem na chacie oba modele Affinity - w tym właśnie Anniversary i nic specjalnego i bez wyraźnych różnic.
Są w próbkach.
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
Raven
Sponsor

Postautor: Raven » 15 września 2008, 15:26 - pn

wiesz, jest jeszcze kwestia tego, że w tym przedziale cenowym to i gówno i całkiem niezłą deseczke można trafić :) i nie mówie, że jest ona niczym fender, po prostu nie narzekam, dobre wiosło. I napewno lepsze od affinity, który stoi w moim muzycznym :P
Each time you make a dive bomb, god kills a kitten - Anti-Floyd Rose Front!

lunapar || https://soundcloud.com/mikeraven

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 22 września 2008, 22:56 - pn

Wg mnie jakosc squiera naprawde zalezy od danego modelu. Tak ogolnie nie powiedzialbym ze kazdy squier to gowno. Swojego to tylko za fendera oddam (za gibola nie-e)

Wróć do „Deski”