Tym gitarom mowimy NIE!

- gitary elektryczne
Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Re: Tym gitarom mowimy NIE!

Postautor: ksantyp » 19 lipca 2011, 23:10 - wt

carlos pisze:Ibanez RG270 (jeden z tańszych ibków)

W klasie tańszych gitar, nie polecam. Mój miał słabiutkie fabryczne pickupy. Brzmiał kiszkowato. Obecnie te gitary chodzą po 500-600 PLN, czasem więcej, jednak ceny są moim zdaniem sporo płaci się za samą markę. Ogólnie słyszałem, że tańsze ibanezy mają pickupy do bani.

Wszystkie tanie gitary maja pickupy do bani :) - Wszystkie - no może Vintage mają troszkie lepsze...
A za 500-600 pln to spokojnie można łykac takie Ibki Made in Korea jak się trafią...

Ha i tu cię zaskoczę - kupiłem kiedyś za psie pieniądze takiego ibka i zamiast go sprzedać postanowiłem go lekko podrasować - powiedzmy - zrobiłem go tak żeby wyglądał jakby stoczył 3 wojny światowe, ale powiem tak: po zablokowaniu mostka i wstawieniu konkretnych przystawek - mam bardzo fajny instrument do stroju drop A i nawet fajnie siedzi w nagraniach obok innych wyższych modeli gitar... ale mój jest koreański i starszy - natomiast obecnie produkowane Ibanezy to powiedzmy, że zaczynają sie od serii Premium tak z grubsza, więc jest to zwykłe wiosełko taki Ibanez RG 270 :)
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Awatar użytkownika
carlos

Postautor: carlos » 19 lipca 2011, 23:34 - wt

Mój też był koreańczyk. Wychodzi na to, że do ceny takowego trzeba doliczyć zakup rozsądnych pickupów, jeśli chcemy mieć fajnie brzmiące wiosło. Btw. mój tani Wash wydaje się mieć lepsze przystawki - i tu się potwierdza to co mówisz, bo ma most Vintage.
Powered by Washburn X10 b, Martin 9-42 Strings, WA15G amp.

Awatar użytkownika
ksantyp
Redaktor

Postautor: ksantyp » 20 lipca 2011, 00:07 - śr

Nie no nie no - Wash x10 a RG270 to dwie inne szkoły !!! Ibek jest już dużo konkretniejszą zabawką... :v
DOBRE WIOSŁA W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.
FOG Shop - zapraszam do sklepu dla Gitarzystów
http://www.fogshop.pl

Dirt
SianoPIS

Postautor: Dirt » 15 sierpnia 2011, 19:54 - pn

Przyznam, że moją pierwszą (leworęczną) gitarką był Stagg S300 Sunburst (500zł ) i nie był taki tragiczny. Wymieniłem fabryczne pickupy na minihumbuckery i środkowego singla z Mayshopu. Dało się grać, ale nie stroiła we wszystkich pozycjach. Klucze były nie najgorsze. Zaniosłem ją nawet do lutnika i powiedział że ma problem z wyeliminowaniem pewnych wad. Potem kupiłem meksykańskiego Fendera (wtedy 1600zł - słaby $) i był lepszy, ale nie aż tak żebym zemdlał z radości. Wiadomo, że w podejrzanie tanich wiosełkach są wady i nie najlepszej jakości akcesoria, ale nikt za <1000zł nie spodziewa się cudów. Rok temu kupowałem dla ojca wiosło na 50te urodziny i facet w sklepie testował dla mnie (jestem leworęczny) dwie gitary Squiera Affinity (Strat) i Vintage (Tele; ok 900zł). Cena podobna ale jakość zupełnie inna. Wziąłem Vintage. Dobre akcesoria i wykonanie. Sam gram na Vintage LVS6 (SG) i lubię to wiosło. :)
SianoPiS

Awatar użytkownika
Baton

Postautor: Baton » 15 sierpnia 2011, 20:51 - pn

Trochę nie ten temat...

Czasem sobie daruj i wciśnij wykrzyknik :]
shymchack

Dirt
SianoPIS

Postautor: Dirt » 15 sierpnia 2011, 21:19 - pn

:facepalm: I po to się zalogowałeś, żeby mi to powiedzieć? W drugim poście jeden z forumowiczów wymienił "podejrzane" marki. Wśród nich znalazł się Stagg, więc opisałem moją przygodę z tym wiosłem i dodałem w czym tkwi problem i jak to się ma do droższych gitar. Pomimo kilku napisanych postów, odnoszę wrażenie, że na tym forum panuje jakaś policyjna atmosfera. To nie na temat, tamto "nie pokrywa się z profilem ideologicznym forum". Ja rozumiem, że ktoś tu ma uraz do innych forów gitarowych, gdzie panoszą się trole, tumany, kretyni i boutiqowe i audiofilskie twardogłowie, ale bądźmy ludźmi. :omg:

Podobnie jak kolega wyżej. Raportowanie postów zapobiega śmieceniu i wyjaśnia wszystkie sprawy, mielibyśmy dwa zbędne posty i jeden spór mniej, gdyby jeden z Was użył raportowania.
shymchack
SianoPiS

Awatar użytkownika
alan809

Postautor: alan809 » 20 grudnia 2011, 15:26 - wt

Jeszcze dodam że,nie polecam gitar firmy Elevation.Miałem taką jedną i po miesiącu grania zjechały się progi.

jannik

Postautor: jannik » 26 kwietnia 2012, 06:27 - czw

Co do Stagg'a.
Mam gitarkę Stagg L500.
W domu podłączałem go do gównianego 30-to wattowego piecyka szanownej firmy Gran, no i pogłos z Soundblaster 4+1 i uzyskałem takie oto brzmienie.
1. z podkładem (gain i overdr. w piecu na max) - http://jannik.wrzuta.pl/audio/7AIbyBip5 ... ny_boberek
2. czysty (trzy razy nałożony Stagg) - http://jannik.wrzuta.pl/audio/60Mpmnvz5 ... skunksik_1

Jakiś czas temu chciałem się jej pozbyć, ale jeden facet namówił mnie na pewne przeróbki i dziś gitarka śmiga pięknie.
Zamontowałem dwa humby Seymoru Duncan (SH-2 i coś tam jeszcze), do tego rozłączanie cewek i naprawdę to całkiem fajne wiosło (za 600 zł plus nowe humbuckery)
Mam poza tym Ibaneza Artis z 81r, który b. ładnie wyśpiewuje bluesa i hard rocka, ale czasem wolę zagrać na Staggu.

Więc nie zaliczałbym tej firmy do "straconych" :)

pzodro

Awatar użytkownika
wlosien
I have 12" d***!

Postautor: wlosien » 26 kwietnia 2012, 14:17 - czw

jannik pisze:(za 600 zł plus nowe humbuckery)

600 pln i nowe humby po 250 mniej więcej sztuka? Gratuluję interesu życia.
Ruchasz się, czy trzeba z Tobą chodzić?
Yo Koks.http://www.youtube.com/watch?v=lXbVUbfJcvI

jannik

Postautor: jannik » 07 maja 2012, 21:13 - pn

wlosien pisze:... Gratuluję interesu życia.

Dzięki :)

Wróć do „Deski”