Gitary akustyczne, ktore polecamy

- gitary akustyczne i klasyczne
Awatar użytkownika
Weed

Re: Gitary akustyczne, ktore polecamy

Postautor: Weed » 30 stycznia 2013, 10:54 - śr

Co do tej Yamahy - myślę że wygoda to kwestia egzemplarza i wyregulowania. Umówmy się - te gitary nie są regulowane w sklepie raczej. Egzemplarz który ogrywałem w sklepie był całkiem wygodny, brzmienie to nic specjalnego.
Jeśli chodzi o sensowne akustyki w niskiej cenie to zerknijcie na Marrisa D220. Trochę inne podejście do tematu bo gitara jest ciemna, brzmieniowo i wizualnie. Całkiem fajna alternatywa, która miło zaskakuje.

Michał_H

Postautor: Michał_H » 21 maja 2014, 01:46 - śr

Jestem dumnym posiadaczem Fendera CD-60. Spisuje się świetnie, brzmi może nie super rockowo, ale da się przyzwyczjić :)) Tylko trzeba idealnie trzymać struny bo zaczną brzęczeć.
Cena? w muzycznym z wystawy (kolo zjechał o 100) 540zł.

*nie wiem, czy dobrze cytuję, jestem pierwszy raz na forum

Mam "chrapkę" na tę gitarę. Co to znaczy, że brzmi rockowo? Chcę grać bluesa i trochę rocka. Mam 29 lat i nigdy nie grałem. Chcę się nauczyć chociaż podstaw. Dam radę czy za późno? :)

Awatar użytkownika
gizmi7
Tyle przegrać!

Postautor: gizmi7 » 21 maja 2014, 04:23 - śr

Michał_H pisze:
Jestem dumnym posiadaczem Fendera CD-60. Spisuje się świetnie, brzmi może nie super rockowo, ale da się przyzwyczjić :)) Tylko trzeba idealnie trzymać struny bo zaczną brzęczeć.
Cena? w muzycznym z wystawy (kolo zjechał o 100) 540zł.

*nie wiem, czy dobrze cytuję, jestem pierwszy raz na forum

Mam "chrapkę" na tę gitarę. Co to znaczy, że brzmi rockowo? Chcę grać bluesa i trochę rocka. Mam 29 lat i nigdy nie grałem. Chcę się nauczyć chociaż podstaw. Dam radę czy za późno? :)

Nigdy nie jest za późno, w przypadku gitary klasycznej/akustycznej dobrze jest mieć znajomego, który gra już trochę na gitarze, przejść się z nim do sklepu i ograć wszystkie gitary w danym przedziale cenowym, które mają na stanie, szczególnie w półce tego Fendera loteria jest dość duża, ale idzie też często dorwać naprawdę znośne gitary.

Awatar użytkownika
SDX

Postautor: SDX » 21 maja 2014, 07:43 - śr

To prawda! Za późno nigdy nie jest. Niektórzy mogą pisać, że Fender to tanie chiństwo i płaci się za naklejkę na główce (trochę to prawda, trochę nie imho), ale przyznam szczerze, że kilka gitar do 600zł ograłem i nigdy nie trafiłem na jakiś tragiczny egzlemplarz. Z gitarami Yamaha, Epiphone a nawet ulubionymi Takamine bywało różnie.

Tak jak kolega wyżej napisał. W dniu zakupu zabierz kolegę który gra (albo koleżankę :D ). Do tego przyda się nauczyć "zdwa" akordy i sprawdzić swoje odczucia dotyczące wygody gry.
soundcloud.com/damian-sliwinski/

*** mam 11 różnych przetworników do akustyka... jak ktoś potrzebuje rady - PW

Michał_H

Postautor: Michał_H » 21 maja 2014, 19:01 - śr

Dzięki. Czas poszukać wśród znajomych kogoś kto gra.

zdrojek

Postautor: zdrojek » 21 października 2015, 09:50 - śr

Witam!
Polecam gitarkę na której teraz grywam to Yamaha FG700S . Super wygląda i jeszcze lepiej brzmi .

Wróć do „Pudła”