Domowe studio nagrań - blues,rock,metal

- jak nagrywać w domu i nie tylko
Awatar użytkownika
fixer

Domowe studio nagrań - blues,rock,metal

Postautor: fixer » 25 grudnia 2012, 19:10 - wt

Witam. Nadmiar czasu wolnego w święta nakierował moje myśli w kierunku zastanowienia się głębiej nad stworzeniem własnego studia nagrań w mieszkaniu [w pokoju]. Póki co jest to koncepcja wstępna i rozpatrzenie alternatyw oraz możliwości finansowych najpierw w teorii. Jeżeli kogoś to zainteresuje oraz posiada fachową wiedzę oraz pewniki będę wdzięczny za zabranie głosu w tym temacie. Nie rozchodzi się o przepych oraz o minimalne kwestie finansowe. Stawiałbym raczej na dobrą jakość i efekt.

Jeżeli chodzi o dotychczasowy sprzęt to mam w posiadaniu: Gibsona SG Standard, Line 6 POD HD 300, Piec Randall RG 75 G3 plus oraz Akai MPK Mini. Jeżeli chodzi o nagłośnienie to Głośniki: Microlab FC 330, karta muzyczna Sound Blaster X-Fi 5.1 oraz Komputer 4 rdzeniowym procesorem z 4 GB pamięci ram [myślę, że komputer może pozostać bez rozpatrywania kupna nowego - ewentualnie rozszerzenie pamieci do 8GB]. Wydaje mi się, że ten cały sprzęt mógłby brać czynni udział w tworzeniu studia. Coś zmienić? Coś urozmaicić? Każda wzmianka, rada mile widziana.

Dodatkowo chciałbym na pewno wzbogacić to miejsce w perkusję elektroniczną oraz gitarę akustyczną. Nie mam pojęcia jakie dokładnie modele itp. [w tej kwestii liczyłbym na Wasze sugestie]. Z pewnością chciałbym pomyśleć jeszcze nad oryginalnym programem komputerowym do nagrywania. Co jeszcze jest niezbędne i warte w urozmaiceniu tego miejsca?

Generalnie jestem zielony w opisywanej kwestii i nie mam 100% pewności oraz wiedzy by wszystko sprawnie i z powodzeniem obmyśleć czy w ostateczności zbudować. Liczę na wasze pomysły, wiedzę i pewniki. Oczywiście nagrywane materiały w większości to: blues,rock,metal,funky.

Cena jaką dysponowałbym i byłbym w stanie wyłożyć na budowę domowego studia to kwota w granicach 5.000 zł Czy to wykonalne? Czy przeznaczając taką kwotę można myśleć i budować studio muzyczne we własnym pokoju?

Mam nadzieję, że temat nie jest powielany. Większość materiałów znajdujących się w sieci to materiały sprecyzowane w innych kierunkach muzycznych. Dlatego chciałbym zapoznać się z kwestią odgrywania i nagrywania muzyki: blues,rock,metal i funky. Jeżeli owa dyskusja efektywnie się rozwinie to mam nadzieję, że nie tylko mi rozświetli tematykę w głowie i nie tylko mnie nakłoni nad pomyśleniem i zorganizowaniem takiego miejsca u siebie w mieszkaniu :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jakub_Z.
Sponsor

Re: Domowe studio nagrań - blues,rock,metal

Postautor: Jakub_Z. » 25 grudnia 2012, 23:56 - wt

IMHO zostaw tak jak jest. Za 5k to gówno zrobisz w tym temacie raczej ;)
Chyba że kupno kiepskiej perki elektronicznej i akustyka wystarczy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper

Postautor: Jacek B. » 26 grudnia 2012, 18:38 - śr

5 patoli mówisz. To akurat na DAWa, jakieś garki VSTi (addictive), imo lepszą interfejs np HD Pro i bas, bo widze nie masz ;) Bo co Ci jeszcze potrzebne? ;)

spioz1525

Postautor: spioz1525 » 10 maja 2014, 12:34 - sob

Potrzebuję pomocy w wybraniu pary monitorów aktywnych do 'domowego studia', cena ZA DWA to u mnie maks 1000 pln. Które polecacie?

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 10 maja 2014, 20:44 - sob

Szukaj pary używanych alesisów m1 aktive mk2. Nie wiem, czy w tej cenie usłyszysz fajniejsze głośnik. Ja mam, kumpel Dejla ma i każdy z nas sobie je chwali.

spioz1525

Postautor: spioz1525 » 11 maja 2014, 20:27 - ndz

a KRK RP5 bo nowe są w podobnej cenie jak Alesis? Wgl produkty KRK? Słyszałem i czytałem wiele pozytywnych opinii na ich temat

Awatar użytkownika
Kukielek

Postautor: Kukielek » 12 maja 2014, 16:42 - pn

Również solidne głośniki, musisz pójść i posłuchać które Ci bardziej odpowiadają. Osobiście, jednak bym brał Alesisy ze względu na większy głośnik nisko-średniotonowy - lepiej przetwarza niskie częstotliwości. Ale idź do sklepu i posłuchaj które będą milsze Twojemu uchu. A, zobacz jeszcze m-audio bx5 d2.

Wróć do „Recording”