Słaby sygnał z pickupa

- efekty gitarowe, pickupy, przewody itd.
Jacob_X23

Słaby sygnał z pickupa

Postautor: Jacob_X23 » 29 czerwca 2016, 10:55 - śr

Pickup przy gryfie i (o dziwo!) singiel grają fajnie głośno i porządnie. Ale jak przełącze na mostkowego (którego ostatnio wymieniłem na dimarzio, który powineim kopać bardzo mocno (450mV)) tracę tę głośność, gain i sustain. Czytając po forach o tym problemie dowiedziałem się, że to może być problem z lutowaniem. Przylutowane mam tak : Czerwony w zamian za stary kabelek, biały i czarny oba jednocześnie w miejsce starego białego (ibanezowskie V-ki mają tylko czerwony, biały i ten bez otoczki kolorowej) a zielony i ten goły do potencjometra ale nie razem z resztą tylko gdzieś na środku w odosobnieniu (reszta kabelków jest na końcach potka a te na środku może to jest problem). Może to problem z złym lutowaniem w sensie w złym miejscu dlatego rozpisałem tamto. A może po prostu coś jest źle przylutowane a miejscowo nie ma znaczenia? A może to problem z pickupem albo czymś innym? Czekam na odpowiedzi

Wróć do „Elektronika”