Alto Professional TS112A kolumna aktywna 400W

- prosto ze sklepu
Awatar użytkownika
Jacek B.
ex Cooper
Posty: 7257
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, 00:25 - wt

Alto Professional TS112A kolumna aktywna 400W

Postautor: Jacek B. » 02 marca 2015, 23:30 - pn

Świat gitary nieskończenie biegnie do przodu. Coraz nowocześniejsze rozwiązania, symulacje wzmacniaczy, kolumn, reamping przez internet i masa innych udogodnień pozwalających na granie i nagrywanie prościej i łatwiej. Jednym z takich rozwiązań jest używanie symulacji brzmień gitarowych z aktywnymi kolumnami głośnikowymi, które starają się jak najwierniej odwzorować to, co dostają na wejściu (systemy FRFR).
Rynek pełen jest wszelakich kolumn, ceny najdroższych sięgają kilkunastu tysięcy, ale co zrobić, jeśli nie dysponujemy przeogromnym budżetem, a potrzebujemy nagłośnić swojego PODa?
Alto TS112A może spełnić nasze wymagania, dlaczego? O tym poniżej.

Obrazek

Zawsze myślałem, że specyfikacje gitar są długie, ale tutaj jest jeszcze więcej:

wzmacniacz: 400 W RMS; 800W peak (670W LF + 130 W HF);
głośniki niskotonowy: 12-calowy woofer z 2-calową cewką
głośnik wysokotonowy: neodymowy driver z cewką 1" oraz otworem wylotowym o średnicy 1"
wejścia: 2xMic/Line z niezależną kontrolą poziomu
wyjście XLR - wysyłka sygnału na dodatkowe głośniki
lekka, kolumna o podstawie trapezoidu z uchwytami
możliwość ustawienia na płaskiej powierzchni, na statywie lub podwieszenia
limiter z sygnalizacją LED
przycisk rozłączania masy
Contour on/off
szeroka dyspersja kątowa
zastosowanie frontalne oraz monitorowe
zaprojektowane w USA
pasmo przenoszenia: (-10dB): 54 Hz - 20 kHz
odpowiedź impulsowa: (+/- 3dB): 60 Hz - 19 kHz
skuteczność (max): 125 dB@ 1m (szczyt); 122 dB ciągłe
dyspersja: 80° x 100° x 60°
aktywny crossover: 2.5 kHz
kontrola sygnału wejściowego: Line/Mic
zasilanie: 100 - 240 VAC
kolumna kompatybilna z większością statywów (36mm średnica). Dwa boczne uchwyty oraz 4 zaczepy służące do podwieszenia kolumny
wymiary: 648mm x 383.8mm x 365mm
masa: 16 kg


Wygląd
Kolumna ma klasyczną budowę, zaokrąglony kształt prostopadłościanu, ścięty z tyłu umożliwiający położenie kolumny poziomo, zarówno całkiem na płasko jak i pod kątem. Od przodu metalowa siatka chroniąca dwa głośniki, 12 calowy potwór oraz 2 calowy neodymowy głośnik wysokotonowy. Po bokach kolumny znajdziemy dwie rączki umożliwiające przenoszenie jej, a jeszcze jeden znajduje się na górze. Oprócz możliwości ustawienia jej poziomo i pionowo, kolumna posiada otwór dzięki któremu możemy umieścić ją na statywie.
Z tyłu kolumny znajdziemy dwa wejście z regulacja głośności, wyjście XLR, przycisk contour oraz odłącznik masy. Poniżej widać wentylatorek. Na samym dole znajduje się wejście zasilania (110-240V) oraz włącznik.

Działanie
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wpinamy naszego PODa, Kempera czy Fractala w jedno z wejść, podgłaśniamy i możemy działać. Jeżeli występuję brumienie sieciowe - wyciskamy "ground", jeżeli potrzebujemy trochę podciąć sound - pomoże nam w tym przycisk contour. Jeżeli z kolumny zechcemy wyjść na kolejne urządzenia, przekazać sygnał do stoły mikserskiego czy też do kolejnej kolumny, pomoże nam w tym wyjście XLR. Zapomniałem wspomnieć, wejścia to tzw. gniazda combo, obsługują zarówno XLR jak i jack TRS.

Gramy
Tak samo jak w przypadku tańszych modeli wzmacniaczy gitarowych, nie możemy się spodziewać genialnej jakości i w 100 procentach idealnego brzmienia. Głośnik nie oddaje w 100 procentach dokładnie tego co chcielibyśmy usłyszeć. Sound jest delikatnie okrojony z wysokich tonów i mniej organiczny niż w przypadku drogich kolumn aktywnych. Oprócz korzystania z kolumny do nagłaśniania gitary na sali prób, równie dobrze sprawdzi się ona jako nagłośnienie wokalu, czy też całego zespołu, jeśli pokusimy się o drugą sztukę.
Kolumna sprawdzi się też w domu, choć jej rozmiary na to nie wskazują. Przy niskiej głośności znowuż stracimy troszkę górki, ale nie jest to tak straszne jak w przypadku wzmacniaczy lampowych.

Krótki test brzmieniowy na średniej głośności znajdziecie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=ewSXDv3oqOw

Podsumowanie
Systemy FRFR podbijają świat, firmy prześcigają się we wszelakich rozwiązaniach, coraz droższych i niekoniecznie lepszych. Alto serwuje nam kolumnę, która zapewni nagłośnienie naszej gitarze, zostanie naszym monitorem scenicznym, nagłośni zespół, imprezę w remizie, a nawet pogramy na niej w domu. Czego chcieć więcej za niewiele ponad 1000 zł? Kawy za nas nie zrobi, ale jako stolik, czemu nie? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kolumnę możesz znaleźć w sklepie musiccenter.pl.

beniafryt
Posty: 1
Rejestracja: 26 listopada 2018, 16:13 - pn

Re: Alto Professional TS112A kolumna aktywna 400W

Postautor: beniafryt » 26 listopada 2018, 16:14 - pn

:zly:


Wróć do „Artykuły kontrolowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość