Strona 1 z 1

Mooer Pure Octave MOC-1

: 09 kwietnia 2015, 21:55 - czw
autor: Jacek B.
Szukając jakiegoś ciekawego czegoś do sporządzenia testu przedstawiłem sobie tylko jeden warunek - tylko nie przester! I w gęstwinie [url=dbcenter.pl]Drum&Bass Center[/url] odnalazłem dział z mikro-efektami gitarowymi od Mooer'a. Dzisiaj z kolei pobawimy się wielodźwiękami i oktawami, a będzie tego trochę.

Obrazek

Serdecznie przedstawiam Wam:
Mooer Pure Octave

Specyfikacja:

Przełącznik Mode: 11 trybów pracy,
Potencjometry: Sub, Dry, Upper,
Switch: true bypass,
Wejścia/wyjścia: mono, input, output, 9V DC
Pobór prądu: 128 mA
Wymiary: 93.5mm × 42mm × 52mm
Waga: 160g

Pierwsze wrażenie

Efekt przylatuje do nas w gustownym ciemnoszarym pudełku. Sugerowana cena kształtuję się w okolicach 330 zł. W środku zabezpieczony jest styropiano - gąbką (tak to się nazywa?), W opakowaniu znajdziemy krótką instrukcję obsługi, gustowną naklejkę MOOER oraz ulotkę reklamującą inne kosteczki z tej serii.

Wygląd

Bardzo mała, proszkowana na brązowo obudowa o przyjemnych okrągłych wykończeniach. Na froncie efektu znajdziemy trzy mini-poty odpowiadające: SUB - niższa oktawa, DRY - poziom sygnału głównego do dodanych, UPPER - wyższa oktawa. Zaraz pod nimi znajdziemy jedenasto-pozycyjny przełącznik odpowiadający za tryby pracy. Występują na nim następujące kombinacje:

Obrazek

+1, -1
+2, -1
-1, -2
+1, -2
+2, -2
+2, +1
+1, -1, -2
+2, -1, -2
+1. +2. -1
+1, +2, -2
+1, +2, -1, -2

Pod przełącznikiem MODE znajdziemy dużą jasną diodę informującą nas o włączeniu efekty oraz przełącznik 3PDT. Po bokach gniazda wejście/wyjście, z góry standardowy wtyk zasilający 5,5/2,1 9V DC. Od spodu gumowa klapka, na której widnieje naklejka informująca nas o zakazie otwierania kostki, bowiem grozi to utratą gwarancji.

Jak to działa?

Znając polaryzację i napięcie z jakim powinniśmy zasilić Mooera jego obsługa jest właściwie intuicyjna. Po podpięciu dwóch wtyków i zasilania kończą się spekulacje o tym co dalej. Wybieramy tryb pracy, ilość poszczególnej oktawy i poziom sygnału gitary - voila! Można pocinać. Jako wychowanek Koda, Exar i Bossa, cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak dużo można zmieścić w tak niewielkim pudełku:

Jest to w zasadzie mniej niż połowa standardowego efektu gitarowego, a możliwości - te same. Jedyne z czym może mieć trudność to stabilna pozycja na podłodze (przy swojej wadze) luzem. Ale korzystając z mikro kostek raczej nie wpina się jednej sztuki w łańcuch efektów.

Brzmienie

Pisanie o brzmieniu to jak śpiewaniu o tańczeniu, tego się będę trzymał i zdania nigdy nie zmienię. Nagrałem Wam więc kilka różnych próbek tego kościwa. Czyste brzmienie gitary, drive oraz oczywiście bas, aby wizja brzmienia była pełna. Zapraszam do słuchania i oglądania:

https://www.youtube.com/watch?v=M2ErOFjRGMI

Efekt końcowy

Wniosek z tego testy jest jeden. Chińska produkcja goni gitarowy świat. Minęły już czasy cienkich jak nitka Behringerów, mamy Mooera, Joyo i kilka innych firm, których efekty nie dość że tanie, to dodatkowo wyglądają bardzo dobrze i grają również na odpowiednim poziomie.

Efekt testowałem dzięki uprzejmości sklepu http://www.dbcenter.pl.

Obrazek

Obrazek