[a]Morley Tremonti vs Dunlop Dime Crybaby From Hell

Awatar użytkownika
kaligula
Sponsor

[a]Morley Tremonti vs Dunlop Dime Crybaby From Hell

Postautor: kaligula » 01 lutego 2011, 00:09 - wt

Od pewnego czasu szukam jakiegoś konkretnego kaczora i po namyśle zdecydowałem się nabyć dwa sygnowane wahy z drugiej ręki aby spokojnie ograć i zastanowić się który bardziej mi odpowiada.
Jak wiadomo obydwie różnią się co do zastosowanych rozwiązań-mamy tu optyczny układ i sprężynę pod pedałem oraz bardzo wysoki skok pedału w Tremonti Wah oraz klasyczne rozwiązania + duży zakres regulacji w Dime Wah.
Obydwie kaczki powstały z myślą o ostrym graniu ale test przeprowadziłem również na kanale czystym.Wydawało by się że Tremonti Wah akurat tutaj niespecjalnie się sprawuje ale wah ten również posiada ukrytą możliwość regulacji.W środku znajduje się układ optyczny oparty na diodach i poprzez zmianę położenia można uzyskiwać brzmienie z uwypuklonym górnym lub środkowym zakresem częstotliwości.Pobawiłem się troszkę i udało mi się nieznacznie złagodzić ostre brzmienie tego efektu.Dime Wah zaopatrzony jest w zewnętrzną regulację częstotliwości oraz pokrętło tzw Q regulacji czyli tak jakbyśmy otwierali efekt i przesuwali rolkę względem listwy o jeden lub więcej ząbków.Podsumowując Dime Wah wydaje być się bardziej uniwersalny i klasyczny w brzmieniu ale strasznie polubiłem Tremonti Wah za ekspresję i łatwość włącznia efektu bez wdeptywania przycisku.Musze jeszcze pograć na żywo i zdecydować się który wah zostaje...
Obrazek
Do testu użyłem Tone Port UX1 oraz gitarę Yamaha RGX321(wystawiona na sprzedaż) strojona pół tonu niżej od standardu
Na przemian idą próbki Tremonti i Dime Wah najpierw na czystym a później przesterowanym kanale i ostatecznie w miksie.Symulacja Citrus amp dla czystego i Criminal dla przesterowanego kanału
http://kalygula.wrzuta.pl/audio/4Ppg93d ... s_dime_wah

Komentarze:
http://www.gitara-online.pl/viewtopic.php?f=21&t=4822
...nic bardziej człowieka nie wzrusza niż prosta fujara pastusza...

Wróć do „Wzmacniacze, kolumny, efekty”